Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

peterfrankl sporočil: 434
O moj bog, prav pri vsaki stvari pa res ne more biti zarote. V tekstu pišem o tem, da je tudi politika poklic s svojimi pravili. Spoštovani gospod, naštejte mi pet podjetnikov ali menedžerjev, slovensko in globalno, ki so postali uspešni politiki, prosim.

Kar zadeva kapital, domači ali tuji, pa naslednje. Kapital naj bo pameten. Dejstvo je, da imamo s slovenskim tranzicijskim oziroma državnim tranzicijskim kapitalom pač slabe izkušnje. Eden takšnih primerov je recimo bilo upravljanje SKB banke, ko je bila pod pretežno domačim lastništvom. Neodgovorni menedžment, izgube, spori z varčevalci, še kaj bi lahko našteli. Potem se banka, da je ne bi bilo treba sanirati z državnim denarjem, proda. In odtlej je tam videti, da je vse kar ok. Odgovorni lastnik z menedžmentom, ki ve, komu odgovarja. Pri SKB banki je bilo zanimivo tudi to, kako je del menedžmenta, ki ga je novi lastnik seveda odslovil, pobasal dobre odpravnine - seveda je to razumljivo, a kaže na to, da denar pač ne smrdi, tudi tuji ne ... Slovenski nacionalni interes gor ali dol ...

Generacija menedžerjev, ki je zrasla gor v samoupravljanju, se nikoli ni naučila, kako se upravlja v normalni ekonomiji - v bistvu niso bili menedžerji, ampak državni ekonomski aparatčiki - ki je bila deležna vseh socialističnih priboljškov in jo je hkrati odlično odnesla pri uvajanju kapitalizma, je največja rak rana te družbe. Neznosna požrešnost, ko gre za denar in privilegije. Vse to jim preprosto pripada. Zloraba patriotizma za lasten žep. Profesija - uhljeb.

Tu so seveda še profesorji, ki sami šolstvo privatizirajo, simbolično in tudi dejansko, zagovarjajo pa javno šolstvo, tudi v zdravstvu je podobno.

So vam ti primeri znani? :-)

Lep pozdrav,

Peter Frankl

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2573345

Strani: 1

anon-1505 sporočil: 187
Ključne vsebine, ki sem jo v svojem prvotnem komentarju navedel, se Frankl v svojem odgovoru niti ne dotika. Ubral je namreč drugačen, neredko kar učinkovit pristop: sogovornika se loti tako, da ga etično pa tudi sicer javno čim bolj očrniš. Za ta namen je uporabil njemu znano informacijo, da sem kot vodilni delavec nekoč delal v SKB banki, ki pa jo je zopet (torej ne prvič) javno predstavil močno sprevrženo, da ne rečem lažnivo. Skratka: urednik Financ pri obračunavanju z ljudmi, ki so do njega kritični, ne izbira sredstev, eno njih je tudi laž

Strani: 1