Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

blink sporočil: 3.523
Smo v času hitrih sprememb in vsak posameznik, ki ni v penziji ali invaliden se mora vprašati, kakšne izdelke ali storitve potrebuje trg? Ko najdeš odgovor je potrebno vseživljenjsko učenje in prilagajanje spremembam. Tista stara mantra, izučiti se za X poklic in to delati do smrti je največji razlog za brezposelnost.

Ravno prejšnji teden sem razlagal dvema kolegoma, da so roboti super zadeva kajti ljudje bodo tako vedno manj opravljali monotona dela. Gledala sta me kot da sem padel z Lune, češ koliko ljudi bo odpuščenih zaradi tega ipd. Da, ampak zaradi tega se odprejo tudi nova delovna mesta (programer robotov, seviser robotov, izdelovalec robotov, tržnik robotov..ipd.) in kar je še bolj pomembno - odprejo se nova obzorja idej. Hkrati to tudi pomeni, da precej znanj ni več uporabnih. Paniko zganjajo samo ludisti katerih glavna značilnost je strah pred spremembami (ki so itak konstanta) in zaprta glava brez trohice kreativnosti.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2572490

Strani: 1

anon-338219 sporočil: 220
čas vnosa: 07.01.16 20:23
prihodnost je še bolj negotova, še velč revnih bo, sem zelo pesimističen, nič kaj dobrega, če ni plače ni penzije

Strani: 1