1 min
Petrolovi delničarji o dividendi 23. maja
40 min
Ko se upokoji vodja gradnje
1 ura
Hrvaško ustavno sodišče: Milanović ne more biti več ne mandatar ne premier 2
2 uri
Podjetja imajo le še do ponedeljka čas za predložitev dokazil o škodi v lanskih poplavah
2 uri
DZU vidijo priložnost v krepitvi digitalnih prodajnih kanalov
2 uri
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
3 ure
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
3 ure
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov
3 ure
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
4 ure
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
4 ure
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
4 ure
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
5 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
5 ur
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
5 ur
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla
5 ur
Cene industrijskih proizvodov mesečno malenkost gor, na letni ravni navzdol
5 ur
Kakšna bo slovenska zgodba najbolj razkošne škode
6 ur
Policija danes poostreno nadzira prekoračitve hitrosti
8 ur
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
8 ur
Sedež združene NKBM in SKB bo v Ljubljani; Se bo izpraznila še ena velika bančna stavba v prestolnici? 1

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ali je univerzalni temeljni dohodek neizogiben?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[FIN-311684]
> [crt]
> > [FIN-311684]
> > Še enkrat, če smo že »solidarni« pri zdravstvu, zakaj ne bi bili tudi pri pokojninah? Z drugimi besedami, če smo solidarni in enaki v bolnišnici in pri bolezni, bodimo tudi pri pokojninah. Torej, vsem upokojencem enake pokojnine v višini 600 (500?) evrov.
>
> kar se mene tice, ok, ce a) se strinjas, da to pomeni tudi enaka vplacila v zpiz in b) znas urediti "prehodno odobje", tj. populacijo, ki je do danes ze placevala v zpiz sorazmerno placi, jutri pa bo prejemala tvojo za vse enako pokojnino.
>
> ce tega drugega ne znas lepo resiti, potem tvoj predlog stopnjuje in razsirja maso sedanjih primerov, ko imajo ljudje zelo dobro placo, njihova pokojnina pa je s predpisi navzgor omejena (vidis, tudi pojem "socialna kapica" je nasel posebno lokalno razlicico :) in ima zato njihovo placevanje neprimerno slabsi izplen od povprecja.
>
> ja, seveda je prav tako res, da manjsina financira vecino javnih zdravstvenih storitev in da manjsina placa vecino dohodnine (hvala, manjsina). ampak pac... odloci se, kaj je tvoj cilj. stopnjevanje ali manjsanje prisilne solidarnosti?

Z nami »starimi podjetniki« ni solidaren prav nihče, država nas davi in duši... in smo praviloma proti lažni solidarnosti, državni lastnini, proti javnem zdravstvu (mogoče nekaj zelo malega), proti javnemu šolstvu (mogoče nekaj malega), proti prispevkom na plače in od plače...naj vsak dobi bruto plačo in počne z denarjem kar želi. Če želi imeti kasko zdravstveno zavarovanje naj ga plačuje in zavarovalnici nakazuje pol plače, če želi varčevati za pokojnino tudi prav, če želi dober avto ali veliko hišo tudi prav...če ne želi plačati za zdravstveno zavarovanje, bo pač imel tisto nujno na britofu...V bistvu, kot podjetnik nisem za enake pokojnine, sem pa proti dvolični solidarnosti velikokrat skriti v storitvah javnega sektorja, posebej v zdravstvu. Zakaj so že zdravniki proti enakim pokojninam, menda niso Kanadčani in Avstralci znoreli, ker vsem izplačujejo enake pokojnine? Prisilne solidarnosti bi moralo biti manj in prispevki za javne službe bi morali biti veliko manjši.
Glede na tvoje izvajanje pa problema, ki ti ga je predstavil crt, ne znas resiti, a ne?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2571461

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[Glavni forum] Tema: Ali je univerzalni temeljni dohodek neizogiben?
[#2571478] 30.12.15 14:07 · odgovor na: bc123a (#2571461)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-317028 30.12.2015 14:10
[bc123a]
> [FIN-311684]
> > [crt]
> > > [FIN-311684]
> > > Še enkrat, če smo že »solidarni« pri zdravstvu, zakaj ne bi bili tudi pri pokojninah? Z drugimi besedami, če smo solidarni in enaki v bolnišnici in pri bolezni, bodimo tudi pri pokojninah. Torej, vsem upokojencem enake pokojnine v višini 600 (500?) evrov.
> >
> > kar se mene tice, ok, ce a) se strinjas, da to pomeni tudi enaka vplacila v zpiz in b) znas urediti "prehodno odobje", tj. populacijo, ki je do danes ze placevala v zpiz sorazmerno placi, jutri pa bo prejemala tvojo za vse enako pokojnino.
> >
> > ce tega drugega ne znas lepo resiti, potem tvoj predlog stopnjuje in razsirja maso sedanjih primerov, ko imajo ljudje zelo dobro placo, njihova pokojnina pa je s predpisi navzgor omejena (vidis, tudi pojem "socialna kapica" je nasel posebno lokalno razlicico :) in ima zato njihovo placevanje neprimerno slabsi izplen od povprecja.
> >
> > ja, seveda je prav tako res, da manjsina financira vecino javnih zdravstvenih storitev in da manjsina placa vecino dohodnine (hvala, manjsina). ampak pac... odloci se, kaj je tvoj cilj. stopnjevanje ali manjsanje prisilne solidarnosti?
>
>...V bistvu, kot podjetnik nisem za enake pokojnine, sem pa proti dvolični solidarnosti velikokrat skriti v storitvah javnega sektorja, posebej v zdravstvu. Zakaj so že zdravniki proti enakim pokojninam, menda niso Kanadčani in Avstralci znoreli, ker vsem izplačujejo enake pokojnine? Prisilne solidarnosti bi moralo biti manj in prispevki za javne službe bi morali biti veliko manjši.

Glede na tvoje izvajanje pa problema, ki ti ga je predstavil crt, ne znas resiti, a ne?
Zakaj v zdravstveno blagajno vplačujemo v skladu s svojimi plačami, torej tisti z nižjimi plačami manj in tisti z višjimi plačami več, da bi iz »zdravstvene storitvene blagajne« dobili vsi enako, oz. po avstralsko in kanadsko vsi dobimo enake »penzijone«? Po istem ključu vplačujemo tudi v pokojninsko blagajno iz katere tisti, ki plačajo več tudi dobijo več, tisti, ki plačajo manj dobijo manj? Zakaj tisti, ki v zdravstveno blagajno plačuje več nima višjega »penzijona« oz. ni deležen boljših zdravstvenih storitev, podobno kot tisti, ki v pokojninsko blagajno vplačujejo več in imajo višje pokojnine?

Strani: 1