Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pri penziji ne računajte na Kučana in Janšo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Brane sporočil: 2.077
Zadnja sprememba: Brane 22.12.2015 00:00
"Od približno dveh milijonov Slovencev jih je namreč okoli 920 tisoč takih, ki so delovno aktivni. Od tega odštejte še približno 160 tisoč zaposlenih v javnem sektorju, ki dobijo za plače iz davkov in prispevkov."
Kaka demagogija.

Če je nekdo učitelj angleščine v jezikovni šoli po vaše dela. Če enako kvaltitetno uči angleščino v šoli potem pa ne dela in delajo drugi zanj in ne zasluži svojega denarja.

Če opravi zdravnik samoplačniški pregled potem je po vaše delal, če pa enak pregled opravi v UKC pa so drugi delali zanj.

A se vam ne zdi za greste s to demagogijo malo predaleč.
"Pokojnine so nizke in bodo še nižje, pokojninska blagajna bo leta 2020 na robu vzdržnosti."
Še ena vztrajno demgoška. Dajte vsaj občasno poglejte tudi kakšne podatke in preverite, če se vaše izjave ujemajo s podatki.
www.zpiz.si/cms/?id=2&inf=653
NA strani 11 , če se boste le malce potrudili, boste videli, da nekaj z vašo izjavo ne štima. Ves čas se pri teh pokojninskih floskulah zanemarja gospodarska rast in število delovno aktivnih prebivalcev.
NA tabeli boste lepo videli, da so letos davčni prihodki v pokojninsko blagajno zaradi gospodarske rasti in povečanja števila zaposlenih 3,6% višji kot leto poprej, zato je lahko država vplačala 7,5% manj trasfernih prihodkov kot leto poprej. Skratka pokojninske enačbe imajo dve strani na eni je demografija upokojevanja, na drugi prihodkovni pa je največ odvisno od gospodarskega cikla, obdobje gospodarske rasti spiralno povečuje prihodke, ker rastejo prispevki za plače in število zaposlenih. V recesiji pa se sproži obraten proces.

Skratka izjava o robu vzdržnosti je popolnoma neutemeljena in temelji na približno takih predpostavkah, kot jih je uporabljala BS pri sanaciji bank.
Tudi takrat sem med prvimi v Sloveniji opozarjal, kaka neumnost se počne, sedaj to pozna že kar lepo število državljanov, pa še v EU se lahko malo nasmihajo našim izbrisancem.

Vi pa sedaj sodelujete pri demagogiji, ki ima zelo podobne predpostavke, kaj bi radi zakurili?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2570421

Strani: 1

ktm1001 sporočil: 8
[Glavni forum] Tema: Pri penziji ne računajte na Kučana in Janšo
[#2570428] 22.12.15 07:06 · odgovor na: Brane (#2570421)
Odgovori   +    27
čas vnosa: 22.12.15 03:19
[brane]
>"Od približno dveh milijonov Slovencev jih je namreč okoli 920 tisoč takih, ki so delovno aktivni. Od tega odštejte še približno 160 tisoč zaposlenih v javnem sektorju, ki dobijo za plače iz davkov in prispevkov."

Kaka demagogija.

Če je nekdo učitelj angleščine v jezikovni šoli po vaše dela. Če enako kvaltitetno uči angleščino v šoli potem pa ne dela in delajo drugi zanj in ne zasluži svojega denarja.

Če opravi zdravnik samoplačniški pregled potem je po vaše delal, če pa enak pregled opravi v UKC pa so drugi delali zanj.

A se vam ne zdi za greste s to demagogijo malo predaleč.
Torej, če je nekdo zaposlen v privat jezikovni šoli dela sigurno prek svojega sp-ja. Torej pride za 3h, kvalitetno odpredava in dobi plačano 3h in gre. Če ljudje v splošnem niso zadovoljni z njim, pač ne bo več dobil dela.

Če pa kdo uči v državni šoli, pa uči mogoče 20h na teden in potem še poleti 3 mesece frej. V bistvu, če na oko vse skupaj skalkuliramo dela samo 1/3 časa, plačan je pa kot da bi delal 100%.

Pa še glede rasti, tole je prva opazna rast po 6-7 letih. Glede, da so krize na manj kot 10 let, se zna zgoditi da smo že tik pred naslednjo.

Pa ni res, da je v državnem sektorju zaposlenih samo 160k, prištejmo zraven še državne firme in smo že na 300k+. V bistvu vse skupaj je potem že več kot 40% vseh zaposlenih.
anon-311967 sporočil: 42
[Glavni forum] Tema: Pri penziji ne računajte na Kučana in Janšo
[#2570555] 22.12.15 21:28 · odgovor na: Brane (#2570421)
Odgovori   +    1
Berem isto poročilo, stran 11.
V njem piše, da so transferni prihodki iz proračuna od 1-11 znašali 1.341 mio €, kar je sicer res 9% manj od enakega obdobja lani, a še vedno daleč od izravnave.
Koliko gospodarske rasti in koliko več zaposlenih rabimo, da bodo izdatki za pokojnine izravnani z vplačanimi prispevki?
Po moji oceni ne bi bili niti ob polni zaposlenosti, kar pomeni, da se bo javni dolg iz tega naslova vztrajno povečeval.
Ali misliš, da je to vzdržno?
Ali bi bilo smiselno s pokojninsko reformo bremena porazdeliti, tako da bo videla sedanja generacija neaktivnih smisel vplačevanja v sistem?
Da ne pozabimo. Sedanja generacija upokojencev je imela možnost za zelo nizke cene pokupiti javni stanovanjski fond, ki bi po drugi strani lahko deloval kot vir za pokrivanje sedanjih primanjkljajev. Hvala Jazbinšek.

Strani: 1