Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ivan Zidar spet lahko sam upravlja svoje finance

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-149637 sporočil: 3.223
[najobj]
... Zakaj je bil stečaj razveljavljen? "Krive so bile procesne napake sodišča," nam je pojasnil odvetnik Matjaž Pajk. Ena od teh je bila, da sodišče ni razpisalo naroka za obravnavo ugovora zoper osebni stečaj, kar bo moralo v ponovljenem postopku narediti. ...

... OK, da na sodiščih niso zbrani glih najbolj bistri umi, mi je jasno še iz gimnazijskih časov, ko je moja prfoksa za fiziko rekla, da je na pravu samo flourografiranje obvezno, ampak naj me kura brcne, če najosnovnejše procedure ni bi moral tudi najbolj butast sodnik poznati ...

Mogoče jih pa pozna.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2563571

Strani: 1

najobj sporočil: 31.909
Zadnja sprememba: najobj 16.11.2015 19:49
[rosom]
> [najobj]
> ... Zakaj je bil stečaj razveljavljen? "Krive so bile procesne napake sodišča," nam je pojasnil odvetnik Matjaž Pajk. Ena od teh je bila, da sodišče ni razpisalo naroka za obravnavo ugovora zoper osebni stečaj, kar bo moralo v ponovljenem postopku narediti. ...
>
> ... OK, da na sodiščih niso zbrani glih najbolj bistri umi, mi je jasno še iz gimnazijskih časov, ko je moja prfoksa za fiziko rekla, da je na pravu samo flourografiranje obvezno, ampak naj me kura brcne, če najosnovnejše procedure ni bi moral tudi najbolj butast sodnik poznati ...
Mogoče jih pa pozna.
... ja, mogoče imaš celo prav ... evo, in ker znajo pravniki drugim solit pamet, češ da te nepoznavanje prava ne opravičuje pred kaznijo, bi ob takih zadevah za sodnike lahko veljalo podobno, kjer bi sodnik za prvo (namerno) nepoznavanje procedure kot fuzbaler za grobi prekršek dobil rumeni karton (= minus pol plače), za drugo pa rdečega (= minus cela plača), pri treh rdečih kartonih v letu pa nogo ali čevelj, kaj je pač komu ljubše ...

P.S.: ker zakone pišejo pravniki, se to seveda ne bo nikoli zgodilo, čeprav bi verjetno za polovico standardnih sodnih postopkov lahko imeli kot pri bančnih poslih napisanih vnaprej in bi za vsakega izpolnili samo stranke in datum, pa ne bi moglo biti nobenih procesnih "napak" ... khmm, pa še čakalne dobe bi se lahko skrajšale, ker bi se sodnikom zmanjšalo administrativno delo ...

Strani: 1