Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Vsak deveti s.p. je zrel za stečaj

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[#2559145] 27.10.15 09:27 · odgovor na: (#2559139)
Odgovori   +    5
[republican]
> Vsak deveti s.p. je zrel za stečaj

To je še malo. V ZDA v prvih petih letih preneha poslovati polovica malih podjetnikov, v desetih pa dve tretjini: www.forbes.com/sites...usinesses/
ja, samo v USA ne poznajo koncepta "firme s.p.", kot pri nas. Pri nas to pomeni zasebni bankrot.
bc123a sporočil: 48.253
[#2559209] 27.10.15 12:36 · odgovor na: (#2559160)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bc123a 27.10.2015 12:37
[republican]
> [bc123a]
> ja, samo v USA ne poznajo koncepta "firme s.p.", kot pri nas.

Poznajo. Reče se mu Sole proprietorship. Ampak to ni bil moj point. Hotel sem samo povedat, da v tržnem gospodarstvu propad posla ni nič neobičajnega. Več možnosti je za propad posla, kot za uspeh.
Noja, ameriski s.p. je to, da enostavno delas brez kakrsnekoli firme.

"You do not have to take any formal action to form a sole proprietorship."

Moja poanta je, da taksnih statistika v ZDA ne zajema, ker jih ne more zajeti, ker formalno te oblike sploh ni - ce si fizicna oseba in delas za denar, si pac "sole proprietor" in po moje statisticno popolnoma nerazlocljiv ce gres v osebni stecaj od nekoga, ki je sel v stecaj zaradi nezmosnosti recimo placila kredita.

PS. "The SBA defines a small business as an enterprise having fewer than 500 employees"

Torej, ta statistika je cist neprimerljiva s slovenijo.
Vinci sporočil: 5.933
[#2559212] 27.10.15 12:44 · odgovor na: bc123a (#2559209)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: Vinci 27.10.2015 12:47
[bc123a]
> [republican]
> > [bc123a]
> > ja, samo v USA ne poznajo koncepta "firme s.p.", kot pri nas.
>
> Poznajo. Reče se mu Sole proprietorship. Ampak to ni bil moj point. Hotel sem samo povedat, da v tržnem gospodarstvu propad posla ni nič neobičajnega. Več možnosti je za propad posla, kot za uspeh.

Noja, ameriski s.p. je to, da enostavno delas brez kakrsnekoli firme.

"You do not have to take any formal action to form a sole proprietorship."

Moja poanta je, da taksnih statistika v ZDA ne zajema, ker jih ne more zajeti, ker formalno te oblike sploh ni - ce si fizicna oseba in delas za denar, si pac "sole proprietor" in po moje statisticno popolnoma nerazlocljiv ce gres v osebni stecaj od nekoga, ki je sel v stecaj zaradi nezmosnosti recimo placila kredita.

PS. "The SBA defines a small business as an enterprise having fewer than 500 employees"

Torej, ta statistika je cist neprimerljiva s slovenijo.
Zelo odvisno od zvezne države, očitno. V Kaliforniji je sole proprietorship skoraj identičen našemu samostojnemu podjetniku. Treba je registrirati s.p., imeti ločen bančni račun za opravljanje dejavnosti in vsako leto oddati poenostavljene računovodske izkaze (letno poročilo).

EDIT: Sem pogledal na SBA. V bistvu je edina razlika v tem, da se mora pri nas ekstra registrirat. Vse ostalo je praktično identično.
anon-299391 sporočil: 90
[#2566272] 02.12.15 09:10 · odgovor na: (#2559139)
Odgovori   +    2
Mislim, da se pregovarjata o nepomembnih zadevah.
Dejstvo je, da so prispevki v višini preko 330 eurov za začetnika pač previsoki. K temu prištej še 50 eur povprečno mesečno za računovodjo (eni imajo manj, pa ti potek ekstra zaračunajo bilance) plus vodenje računa na banki. Stroški brez nakupov katerekoli opreme ali najema delovnega prostora - mesečno 400 eur!? Zato, ker bi nekdo rad delal in ne bil na socialni?! Da ne omenim, da izgubijo možnost socialnih ugodnosti oz. se jim le te krepko zmanjšajo. Večina jih nima nobene možnosti, končajo v dolgovih in ponovno na zavod. In ugotovijo, da itak nima smisla. S.P. se ti v Sloveniji splača samo, da imaš garantirane(!) prihodke vsaj med 1200 in 1500 eur, uveljavljeni obrtniki ali tisti, ki jih podjetja dajajo na pogodbeno delo. Drugače iskati službo, splača se kak popoldanski (kako se mu že reče po novem) s.p. za mlade, podjetništvo pa s tem nezadržno umira. Podjetništvo je tek na dolge proge, država bi morala to predvideti in spodbujati, kot je v zahodnih državah, kjer za neke bagatelne vsote prihodkov ne lulaš krvi.

Strani: 1