Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

tilenrexi sporočil: 6.775
Zadnja sprememba: tilenrexi 20.10.2015 16:52
Jaz sem se prav tako nekaj časa distanciral od LJSE, vendar se tudi meni zdi vrednotenje v zadnjem času precej ugodno. Predvsem zato, ker so nekatera podjetja precej izboljšala poslovanje in to še ni izraženo v tečaju ali pa so nastale predispozicije, ki obetajo nekaj boljšega. Sedaj imam tukaj že tri pozicije za katere menim, da dolgoročno ne bi smele predstavljati težav.

PETG
forum.finance.si/?m=...072&single

TLSG
forum.finance.si/?m=...166&single

ZVTG
forum.finance.si/?m=...338&single

Za vse pozicije sem na forumu tudi zapisal svoje mnenje - čemu kupujem, zakaj ravno zdaj in kaj okvirno pričakujem. Zaenkrat spim zelo mirno. Je pa res, da sem pri nakupih, vsaj na LJSE, zelo konzervativen. To pomeni, da ne kupim popolnoma nič nad knjigovodsko vrednostjo (še raje tam blizu P/B 0.7 ali pod TBVPS), nič nad P/E 10 in nič kar ne izplačuje dividende. Seveda to sedaj ne pomeni, da gre za zmagovalen recept, vendar se je do sedaj izkazalo za manj tvegano strategijo.

Občasno v svojih krogih tudi preverim, če še kak norec kupuje delnice v Ljubljani in dokler bo odgovor ne v vsaj 9/10 primerov, se dolgoročno nimam česa bati. Seveda pod pogojem, da podjetja, katera sem se odločil kupiti, ohranijo ali izboljšajo poslovanje.