Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Še večji VW touran bo dobrodošel družinski član

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bobek13 sporočil: 4.301
[Avto] Tema: Še večji VW touran bo dobrodošel družinski član
[#2556487] 15.10.15 10:10 · odgovor na: (#2556458)
Odgovori   +    3
[alek14]
> [chef]
> Pricakoval bi, da bi najprej vprasal kateri motor, ce ze slik nisi pogledal ;)

Laganje merilnika porabe je sprogramirano in predstavlja neke vrste defeat device. Avto namreč "pozna" svoja porabo z natančnostjo 1%. Tako natančno so dozirani vbrizgi. Odstopanje 10% je torej sprogramirano in ni odvisno od motorja temveč od odločitve marketinga "za koliko bodo lagali".

Pri avtih sem opazil še naslednje "defeat device" sleparije, ki so v avtih:

1. Vsi nemški avtomobili: merilec hitrosti je do 60 km/h točen, nad 60 km/h pa progresivno odstopa. To je zato, ker je poraba pod 60 večja, nad 60 pa tudi.

2. BMW je pričel uporabljati "krajše" kilometre (do 4%) da bi s tem nategnil tiste, ki merijo porabo od bencinske do bencinske.
jaz mam japanca (sicer z VW dizl mašino :)) pa tudi ugotavljam da kaže manjšo hitrost, sicer ne vem kolko si upam rečt da je to dejstvo, ker moja ugotavljanja temeljijo na temu, kar pišejo one table po mestih POZOR vi vozite XY in pa gps merjena hitrost pri navigaciji, ampak meni se zdi, da tudi pri nižjih hitrostih kaže manj ene 3-4kmh pri hitrosti 50kmh...

zdaj pa bog si ga vedi, koliko natančne so mestne table in gps navigacijske naprave "pametnega" tulifona?!?!?

lpA