Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-20668 sporočil: 3.976
[Avto] Tema: Anglija: Volkswagnovi dizli za med, kljub aferi
[#2554451] 07.10.15 14:29 · odgovor na: (#2554410)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-20668 07.10.2015 14:37
[exarkun]
> [matjazfinance]
> > [exarkun]
> > če je možno naredit motor, ki da v realnem svetu tako različne rezultate brez defeat device-a ne vem zakaj VW tega ni naredil?
>
> Seveda je možno, pač dodaš napravo, ki iz izpuha popuca/filtrira NOx. Problem je, ker to ni ravno poceni (morda tudi nekoliko zmanjša moč?)

To že vse vem. Premalo sem konkretiziral. Zanima me zakaj VW ni tega naredil, ostali pa naj bi? Razumem, da tako dobiš konkurenčno prednost, ker prišparaš z denarjem, vendar kako so potem ostali tekmeci konkurenčni? Ker se mi zdi skoraj neverjetno, da so vsi bili tiho toliko let, kljub temu, da naj bi VW imel konkurenčno prednost?
Tukaj lahko ugibamo marsikaj. Morda so mislili, da je VWjevim inženirjem pač res dobro ratalo, in so probali še sami nekaj pogruntat, neuspešno.
Še bolj verjetno je, da so slutili neko goljufijo pri VW, pa niso vedeli točno kaj. Morda pa so celo slutili, kako VW to počne, pa ga si niso upali posnemati oziroma so najprej čakali, če se bo izmuznil ali ne, no in se pač ni...

Da bi ukrepali oz. ga 'zatožili', pa drugi proizvajalci niso imeli konkretnih dokazov, pa morda niso želeli pizdarije, ker
1. ima gotovo vsak med njimi tudi sam kaj masla na glavi, če ne glede izpustov, pa na kakem drugem področju;
2. ker je tole cela štala za celotno industrijo (vsaj na področju dizlov) in spodaj je link na eno zanimivo razmišljanje, da dolgoročno najbrž sploh ne bo najbolj najebal VW, temveč tisti avtomobilski proizvajalci, ki so močno stavili na dizelsko tehnologijo, ki ima sedaj negotovo prihodnost.
Najbolje jo bodo torej nemara odnesli tisti, ki so kaj omembe vrednega delali na hibridni tehnologiji (sem sodi tudi VW!), najbolj najebali pa tisti ki so jo ignorirali ter se vrgli na dizle (in/ali na čiste električarje). Med njimi je tudi Renault-Nissan (Nissan je menda v času samostojnosti sicer že nekaj začenjal s hibridi, pa je 'čudežni deček' Ghosn po združitvi to vse ustavil in morda v bistvu strateško zajebal korporacijo)
www.curbsideclassic....ght-think/