Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.906
[Borza] Tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg
[#2552667] 29.09.15 14:52 · odgovor na: crt (#2552663)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 29.09.2015 14:53
[crt]
okej, ampak to tipicno ne pomaga, ker pac ni razumljivo :) tako tudi meni se vedno ni cisto jasno, kaj zelis glede tega trgovalnega dobicka. razen ga imeti.
... ja, zato sem napisal dodatek, pa si ti ko Talični Tom upload.wikimedia.org...cniTom.jpg brži od vlastite sjenke ...

P.S.: podobna jajca forum.finance.si/?m=...123&single sva že imela in zdaj samo upam, da se ne bom še česa spomnil, ker me boš ti spet prehitel ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2552667

Strani: 1

crt sporočil: 27.157
[Borza] Tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg
[#2552668] 29.09.15 14:59 · odgovor na: najobj (#2552667)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 29.09.2015 15:03
tisti, katerega valuta je cenejsa, se vedno izvaza na svetovni trg in to artikel, ki se tipicno trguje v usd.

to, da je njegova valuta cenejsa, pomeni, da mu cenitev valute skusa narediti pozitivno zanko - ker bo za robo, ki se je sicer dolarsko pocenila, dobil vsaj vec v svoji valuti, kot pa ce njegova ne bi padla. skusa vsaj s tem ublaziti luknjo.

in tako sva se pri tretji moznosti glede centralne banke - da niti poziras proti devalvaciji niti pocnes stvari, za katere lahko racunas, da bodo trzno do nje privedle, temvec celo izrecno ciljas nanjo ali pa jo kar sam izpeljes. (tako kot tisti komunajzarski svicarji pred par leti recimo.)

cenitev valute je za norvesko v tej situaciji normalna in dobra stvar.

sometimes a cigar is just a cigar... to sva enkrat ze vzela :)

Strani: 1