Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Vstop v ekscentrični svet prepiha za bogate

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-154083 sporočil: 6.570
[Avto] Tema: Vstop v ekscentrični svet prepiha za bogate
[#2546391] 07.09.15 08:12 · odgovor na: anon-188181 (#2546283)
Odgovori   +    0
[Mmola]
> [jani1974]
> > [vrac]
> > Krasen avto, vendar popolnoma neracionalen nakup. Kaj bi bil smisel imeti tak avto? Da zadovoljuješ svoj narcizem?
>
> Če imaš na TRRju recimo 10 milijonov evrov, tudi ne greš v Hoferja po špezo, mona.


Zakaj ne ?
Meni na kraj pameti ne bi prislo, v primeru debelega TRRJA, da nebi sel npr v Hofer ali Lidl po spajzo. Ponudba je zadovoljiva in za moje potrebe kvalitetna ter ugodna.

Torej ce si premozen, bi moral razmetavati z denarjem ali kako ? Po mojem mnenju, je ravno smisel kvalitetnega zivljenja racionalna poraba neglede na financno stanje. Materialistično pretiravanje, ki je zelo prisotno v trenutni družbi, te naredi mentalnega reveža, kateri je pa hujši kakor prazen TRR.
Če imaš 10 milijonov na TTRju, sploh ne hodiš več sam po hrano v trgovino. Pa tudi tvoja kuharica ne more hoditi v Hofer, ker odkriješ stvari na jedilnikih nobel restavracij, ki jih v Hoferju sploh nimajo v ponudbi.

Mogoče Slovencem bližji primer - ko imaš denar za komplet smučarsko opremo, karto in prevoz, nehaš štamfati na sosedovem bregu. Ali ti še kar, ker so na Krvavcu sami mentalni reveži?