Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mer333 sporočil: 890
Ne vem, zakaj naj bi se Pirnat pri Janši zmotil.
Meni se zdi logično, da kriminalec ne bi smel biti poslanec.
Mogoče se je "zmotilo" ustavno sodišče?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2528179

Strani: 1

anon-112890 sporočil: 3.228
[mer333]
Ne vem, zakaj naj bi se Pirnat pri Janši zmotil.
Meni se zdi logično, da kriminalec ne bi smel biti poslanec.
Mogoče se je "zmotilo" ustavno sodišče?
Glede na to da je hierhičnost znana in da jih je na US več priznanih sodnikov-pravnikov in če velja pozitivna selekcija, potem to ne bi smelo biti dvoma. Če pa je, je stvar še hujša, kakšno državo imamo, kako je urejena, kdo napreduje.
depersin sporočil: 10.224
[mer333]
Ne vem, zakaj naj bi se Pirnat pri Janši zmotil.
Ker se je. Če je zakon slabo napisan, je edino logično, da se ga interpretira v korist posameznika, ne pa na njegovo škodo - tako mora biti v demokratični državi.
anon-44666 sporočil: 78
pravi kriminalec je // storilec navadno hujšega kaznivega dejanja

Čak, česa je že Janša kriv?
anon-217896 sporočil: 3.961
Se ti pojavis, ko je v naslovu Jansa ?
Imas doma montirane alarme?
anon-316368 sporočil: 957
[mer333]
Ne vem, zakaj naj bi se Pirnat pri Janši zmotil.
Meni se zdi logično, da kriminalec ne bi smel biti poslanec.
Mogoče se je "zmotilo" ustavno sodišče?
Od ameriške deklaracije o neodvisnosti in njihove ustave velja:

'vlada ljudsta, iz ljudstva, za ljudstvo'

Vsi trije navedki so pomembni. Najbolj pomeben je prvi - zato je tudi prvi :-) 'vlada ljudstva'. To pomeni, da LJUDSTVO želi, da vlada tisti, ki ga volijo, ne glede na to, kakšno mnenje o njem imajo tisdti, ki ga NE volijo. Kaj si o izvoljenih mislijo tisti, ki jih NISO volili, je v demokraciji povsem nepomembno. V zgornjem navedku ni nobenih omejitev!. Če si ljudstvo izvoli roparje ali morilce ali obsojence, kje imaš problem? Ni ti všeč? So what? Ti ga nisi volil - OK, toda kdo si ti, da odločaš o tem, zakaj nekdo DRUG ne bi smel voliti koga, ki TEBI ni všeč?? Število ljudi, ki so glasovali za kriminalce odloča. Krimnalci so, kot kandidati povedali, kaj so! Taka je pač volja ljudsdtva. Problem je v tem, da se morajo VSI posloviti od oblasti, če so PRED volitvami kriminalne dejavnosti skrivali ali tajili ali če so kriminalna dejanja zagrešili med vladanjem (dober primer so UDBAši). Tudi pri nas veliko ljudi meni, da so sedanji oblastniki kriminalci, če ne še kaj hujšega, ki bi bili po vseh demokratičnih merilih obsojeni kot taki, pa so vseeno izvoljeni in se nihče ne pritožuje.

Pirnat s svojim znanjem v kaki firmi ne bi zaslužil niti za sol - kot predavatelj pa ... ni boljšega, kot državne jasli. Zato jih brani!

Strani: 1