Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[fabiani]
Samega sebe slepiš!

večja skupina nas je vrgla svoje račune skupaj v analizo.

Rezultat: stroški v hiši so nižji kot v bloku! Skokovita rast grafa je v zadnjih treh letih. To velja tako za tekoče mesečne stroške kot za investicijsko vzdrževanje. Najbolj kritična je energetska prenova - finančno in strokovno. pritaknili so se vsi špekulanti po lahkih zaslužkih. Z njimi v španoviji se ugleda samega Janeza Kocijančiča.
V blokih so potrebne investicije za katere ljudje ne morejo zbrati dovolj hitro denarja, bančni krediti so mišn imposible - 100% soglasje , starejšim solastnikom sploh ni odobren kredit, prenizki prihodki posameznih lastnikov.
In huda izguba časa pri neučinkovitem dogovarjanju solastnikov, pri borbi proti šticungam, ki jih poberejo upravniki pri vseh delih. So kar enako pogoltni kot UKC.

Moje trditve imajo osnovo v številkah, tvoje v blaženi slepoti.
Moje trditve imajo osnovo v mojem bloku, kjer smo v preteklih 5 letih:

- obnovili fasado
- zamenjali toplotno postajo
- kompletno obnovili dvigalo

Seveda nismo izbire izvajalcev prepustili kar upravljalcu, ampak smo se z njimi pogajali sami, in to trdo.

Seveda imamo tudi mi problem s starejsimi lastniki, ki nimajo denarja, ampak ce bi taki ziveli v hisi, bi bili ze mrtvi, saj bi verjetno ziveli v hisi brez vzdrzevanja, s starimi okni in vrati in zamakajoco streho.

Denar za vzdrzevanje rabis tako v hisi kot v bloku, in ce ga stanovalci nimajo za blok, ga ne bi imeli tudi za streho.

Mimogrede, obnove so nas stale tudi do pol ceneje kot sosednje bloke, kjer so apaticni lastniki vse pustili upravnikom, ali pa so v obnove zajeli se vsemogoce nerealisticne zelje.