Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 15.06.2015 17:47
[vickibedi]
Ok, vzamem nazaj :). Je pa malo nehvaležno primerjati razvoj OS-a in aplikacij, ki tečejo gor. V Sloveniji delat na razvoju OS-ov je izguba časa. Takšen razvoj, kakršnega se gre Mertelj je načeloma prava smer, sicer produkta ne poznam, po nekaterih komentarjih ni ravno najboljši software.
Gre pa za to, da je po mojem nesmiselno, v našem okolju poskušat konkurirat velikim proizvajalcem licenc, ampak se je bolje preusmeriti na nišne izdelke in storitve na odprti kodi. Jih imaš tudi nekaj, ki so se dovolj uspešno nalinkali na kakšnega velikega ponudnika, ampak menim, da je to tvegano početje, ker lahko firma čez noč ostane na suhem, če se politika principala zamenja.
Hotel sem samo osvetliti ozkoglednost informatikov. Po moje firme kot so Iskra, Iskratel (v svetu pa proizvajalci specializiranega industrijskega hardverja) zaposlujejo kar veliko programerjev, ki pa ne delajo poslovnih aplikacij, ampak tocno to o cemer govoris ti: nisne in specializirane izdelke, katere pa vseeno poganja softver.

Pa tudi iskraemeco ze dolgo ne dela vec (samo?) mehanskih stevcev. Vse to rabi programerje, in to zelo dobre.