Strani: 1

fabiani sporočil: 4.454
[#2527323] 15.06.15 08:06
Odgovori   +    15
"le nekaj minut hoda od starega mestnega jedra".....hehehe, kot policaji, ki so obdolžil tistega domnevnega Jamnikovega morilca.....od Zelene poti do starega mesta je min.2, 5km....40min je tud nekaj minut seveda!
blok pa tolko betona in toplotnih mostov, da kurjava ne bo manj kot 300eurna mesec. rajši za bencin dat in si hišo kupit mal delj od najbolj onesnaženega zraka(z mikrodrobci) v Sloveniji!
Ne bo treba plačevat upravnika, snažilke in hišnika in vseh toplotnih razdelilnikov pa oderuških pavšalov za smeti, vodo, plin,....in zavarovalnine, ki se izkaže da ni ta prava in jo upravnik nikoli ne uveljavlja, ker dobi zato šticungo!
bc123a sporočil: 48.253
[#2527325] 15.06.15 08:22 · odgovor na: fabiani (#2527323)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bc123a 15.06.2015 08:23
[fabiani]
"le nekaj minut hoda od starega mestnega jedra".....hehehe, kot policaji, ki so obdolžil tistega domnevnega Jamnikovega morilca.....od Zelene poti do starega mesta je min.2, 5km....40min je tud nekaj minut seveda!
blok pa tolko betona in toplotnih mostov, da kurjava ne bo manj kot 300eurna mesec. rajši za bencin dat in si hišo kupit mal delj od najbolj onesnaženega zraka(z mikrodrobci) v Sloveniji!
Ne bo treba plačevat upravnika, snažilke in hišnika in vseh toplotnih razdelilnikov pa oderuških pavšalov za smeti, vodo, plin,....in zavarovalnine, ki se izkaže da ni ta prava in jo upravnik nikoli ne uveljavlja, ker dobi zato šticungo!
Stroski bivanja v bloku so vsaj zame precej manjsi kot stroski bivanja v hisi. Tako da ne nabijaj v tri krasne.

Cena je seveda smesna, kot pri vseh nepremicninah v tej rubriki.
Ce pa zivis v razdrapani bajti, ki jo ne vzdrzujes, ne kuris in ne cistis, je pa to tvoja izbira. Verjetno je poceni, ja.
tasilo sporočil: 9.830
[#2527351] 15.06.15 09:42
Odgovori   +    29
Vedno me čudi, da bi vsi zasebniki in predvsem agencije prodjali nepremičnine za nekaj sto jurjev, četrt ali pol milijona, ne bi pa plačali 100 ali 200 evrov profesionalnemu (arhitekturnemu?) fotografu, ki bi posnel resne oglasne fotografije. -- Slike pri teh oglasih so kot bi z mobilnim telefonom zmačkan dijak posnel hotelsko sobo na maturantskem izletu v Grčiji. Tudi to kaže na miselnost v plemenu na napačni strani Alp.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2527362] 15.06.15 10:17 · odgovor na: bc123a (#2527325)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [fabiani]
> "le nekaj minut hoda od starega mestnega jedra".....hehehe, kot policaji, ki so obdolžil tistega domnevnega Jamnikovega morilca.....od Zelene poti do starega mesta je min.2, 5km....40min je tud nekaj minut seveda!
> blok pa tolko betona in toplotnih mostov, da kurjava ne bo manj kot 300eurna mesec. rajši za bencin dat in si hišo kupit mal delj od najbolj onesnaženega zraka(z mikrodrobci) v Sloveniji!
> Ne bo treba plačevat upravnika, snažilke in hišnika in vseh toplotnih razdelilnikov pa oderuških pavšalov za smeti, vodo, plin,....in zavarovalnine, ki se izkaže da ni ta prava in jo upravnik nikoli ne uveljavlja, ker dobi zato šticungo!

Stroski bivanja v bloku so vsaj zame precej manjsi kot stroski bivanja v hisi. Tako da ne nabijaj v tri krasne.

Cena je seveda smesna, kot pri vseh nepremicninah v tej rubriki.
Ce pa zivis v razdrapani bajti, ki jo ne vzdrzujes, ne kuris in ne cistis, je pa to tvoja izbira. Verjetno je poceni, ja.
Na kratki rok sploh ni nujno. Če primerjaš npr. samo stroške kurjave v 30+ let starem bloku z novo nizko-energijsko hišo, potem je bivanje v hiši gotovo ceneje. Je pa res, da je vzdrževanje hiše na dolgi rok gotovo dražje kot plačevanje rezervnega sklada v bloku + delež dodatnih investicij.
Odvoz smeti, zavarovalne premije, voda ipd. pa plačašuješ v sumi približno v podobnih zneskih...
bc123a sporočil: 48.253
[#2527365] 15.06.15 10:20 · odgovor na: anon-204390 (#2527362)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
Na kratki rok sploh ni nujno. Če primerjaš npr. samo stroške kurjave v 30+ let starem bloku z novo nizko-energijsko hišo,
Kaj pa ce primerjam 30+ let star blok in 30+ let staro hiso?

Sicer pa je to nula proti stroskom vzdrzevanja. 30+ letna hisa ima verjetno se salonitke in za marsikaterega lastnika je to direkt bankrot, ko jo je treba menjati.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2527366] 15.06.15 10:31 · odgovor na: tasilo (#2527351)
Odgovori   +    7
[tasilo]
Vedno me čudi, da bi vsi zasebniki in predvsem agencije prodjali nepremičnine za nekaj sto jurjev, četrt ali pol milijona, ne bi pa plačali 100 ali 200 evrov profesionalnemu (arhitekturnemu?) fotografu, ki bi posnel resne oglasne fotografije. -- Slike pri teh oglasih so kot bi z mobilnim telefonom zmačkan dijak posnel hotelsko sobo na maturantskem izletu v Grčiji. Tudi to kaže na miselnost v plemenu na napačni strani Alp.
Glede na notranjo opremo stanovanja lastniki niso posebej obdarjeni z okusom, tako da so jim najbrž te fotke čisto lepe.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2527374] 15.06.15 10:52 · odgovor na: bc123a (#2527365)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [vickibedi]
> Na kratki rok sploh ni nujno. Če primerjaš npr. samo stroške kurjave v 30+ let starem bloku z novo nizko-energijsko hišo,

Kaj pa ce primerjam 30+ let star blok in 30+ let staro hiso?

Sicer pa je to nula proti stroskom vzdrzevanja. 30+ letna hisa ima verjetno se salonitke in za marsikaterega lastnika je to direkt bankrot, ko jo je treba menjati.
Se strinjam, odvisno pa je koliko se je v minulih letih v hišo vlagalo. Hočem reči, da če gledaš ozko samo stroške bivanje, je lahko bivanje v hiši celo cenejše kot v stanovanju. Seveda če upoštevaš še strošek vzdrževanja, pa je na dolgi rok bivanje v hiši gotovo dražje, razen morda v kakšni vrstni hišici manjše površine, ki bi se lahko primerjala s stanovanjem v bloku...
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2527395] 15.06.15 11:22 · odgovor na: anon-204390 (#2527374)
Odgovori   +    4
[vickibedi]
Se strinjam, odvisno pa je koliko se je v minulih letih v hišo vlagalo. Hočem reči, da če gledaš ozko samo stroške bivanje, je lahko bivanje v hiši celo cenejše kot v stanovanju. Seveda če upoštevaš še strošek vzdrževanja, pa je na dolgi rok bivanje v hiši gotovo dražje, razen morda v kakšni vrstni hišici manjše površine, ki bi se lahko primerjala s stanovanjem v bloku...
Tudi vzdrževanje je vprašanje. Pri svoji hiši lahko sam izbiraš materiale, izvajalce, da je vse skupaj bolje in ceneje opravljeno in trajnejše. Sam odpraviš kakšne majhne probleme, preden prerastejo v velike in drage, ali pa tudi izvajalce naročiš pravočasno, ne šele, ko se hišni svet končno dogovori.
Rezervni sklad imaš sam svoj in lahko sredstva bolje razporejaš.

Pa kakorkoli že, karkoli se že plačuje, odpadejo stroški upravnika.

Tako da ja, teoretično bi moral biti blok res cenejši, praktično pa ni.
bigl sporočil: 18.363
[#2527603] 16.06.15 08:13
Odgovori   +    3
To je cca 5.000 DEM po metru. Takole za orientacijo. Seveda mi na kraj pameti ne pride, da bi se zanimal za kaj takšnega. Eni se res precenjujejo, al je to stvar kompleksov pa ne morem sodit. Lep dan.
fabiani sporočil: 4.454
[#2527686] 16.06.15 11:10 · odgovor na: bc123a (#2527325)
Odgovori   +    4
Samega sebe slepiš!

večja skupina nas je vrgla svoje račune skupaj v analizo.

Rezultat: stroški v hiši so nižji kot v bloku! Skokovita rast grafa je v zadnjih treh letih. To velja tako za tekoče mesečne stroške kot za investicijsko vzdrževanje. Najbolj kritična je energetska prenova - finančno in strokovno. pritaknili so se vsi špekulanti po lahkih zaslužkih. Z njimi v španoviji se ugleda samega Janeza Kocijančiča.
V blokih so potrebne investicije za katere ljudje ne morejo zbrati dovolj hitro denarja, bančni krediti so mišn imposible - 100% soglasje , starejšim solastnikom sploh ni odobren kredit, prenizki prihodki posameznih lastnikov.
In huda izguba časa pri neučinkovitem dogovarjanju solastnikov, pri borbi proti šticungam, ki jih poberejo upravniki pri vseh delih. So kar enako pogoltni kot UKC.

Moje trditve imajo osnovo v številkah, tvoje v blaženi slepoti.
bc123a sporočil: 48.253
[#2527719] 16.06.15 12:28 · odgovor na: fabiani (#2527686)
Odgovori   +    0
[fabiani]
Samega sebe slepiš!

večja skupina nas je vrgla svoje račune skupaj v analizo.

Rezultat: stroški v hiši so nižji kot v bloku! Skokovita rast grafa je v zadnjih treh letih. To velja tako za tekoče mesečne stroške kot za investicijsko vzdrževanje. Najbolj kritična je energetska prenova - finančno in strokovno. pritaknili so se vsi špekulanti po lahkih zaslužkih. Z njimi v španoviji se ugleda samega Janeza Kocijančiča.
V blokih so potrebne investicije za katere ljudje ne morejo zbrati dovolj hitro denarja, bančni krediti so mišn imposible - 100% soglasje , starejšim solastnikom sploh ni odobren kredit, prenizki prihodki posameznih lastnikov.
In huda izguba časa pri neučinkovitem dogovarjanju solastnikov, pri borbi proti šticungam, ki jih poberejo upravniki pri vseh delih. So kar enako pogoltni kot UKC.

Moje trditve imajo osnovo v številkah, tvoje v blaženi slepoti.
Moje trditve imajo osnovo v mojem bloku, kjer smo v preteklih 5 letih:

- obnovili fasado
- zamenjali toplotno postajo
- kompletno obnovili dvigalo

Seveda nismo izbire izvajalcev prepustili kar upravljalcu, ampak smo se z njimi pogajali sami, in to trdo.

Seveda imamo tudi mi problem s starejsimi lastniki, ki nimajo denarja, ampak ce bi taki ziveli v hisi, bi bili ze mrtvi, saj bi verjetno ziveli v hisi brez vzdrzevanja, s starimi okni in vrati in zamakajoco streho.

Denar za vzdrzevanje rabis tako v hisi kot v bloku, in ce ga stanovalci nimajo za blok, ga ne bi imeli tudi za streho.

Mimogrede, obnove so nas stale tudi do pol ceneje kot sosednje bloke, kjer so apaticni lastniki vse pustili upravnikom, ali pa so v obnove zajeli se vsemogoce nerealisticne zelje.
fabiani sporočil: 4.454
[#2527759] 16.06.15 14:14 · odgovor na: bc123a (#2527719)
Odgovori   +    3
Končujem. Ne razumeš. Delali smo analizo bloki, hiše!

Govoriš o pogajanjih in kolko ste boljši od sosednjih blokov.
hehehe, tudi mi! A si upravnik še vedno neženirano računa mesečno ceho, poglej zavarovanje po m2 pa hišnika, snažilko, delilnike toplote+obračun, vodomere+obračun, ni da ni ko pri pogrebnih storitvah!
Pa še vedno je to socnategovanje kot v samoupravljanju. Kolko časa porabiš, da zamenjaš kotel v bloku ali v zasebni hiši,....
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2527763] 16.06.15 14:42 · odgovor na: fabiani (#2527759)
Odgovori   +    3
To je podobna debata kot kaj je ceneje, vožnja z vlakom ali vožnja z avtom. Po vsej logiki bi moral biti vlak, ampak je pri dveh osebah v avtu že break-even.

Se pa da z upokojensko ekstra ponudbo seveda peljati z vlakom do Berlina za 10 EUR in z BMWjevo sedmico od Ljubljane do Kopra porabiti 20 litrov bencina...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2527770] 16.06.15 15:06 · odgovor na: fabiani (#2527759)
Odgovori   +    0
[fabiani]
Končujem. Ne razumeš. Delali smo analizo bloki, hiše!

Govoriš o pogajanjih in kolko ste boljši od sosednjih blokov.
hehehe, tudi mi! A si upravnik še vedno neženirano računa mesečno ceho, poglej zavarovanje po m2 pa hišnika, snažilko, delilnike toplote+obračun, vodomere+obračun, ni da ni ko pri pogrebnih storitvah!
Pa še vedno je to socnategovanje kot v samoupravljanju. Kolko časa porabiš, da zamenjaš kotel v bloku ali v zasebni hiši,....
No to me pa res zanima na kakšen način ste delali to analizo. Kako ste npr. upoštevali parametre kot so:
-starost objekta,
-velikost (enote, bloka....)
-št. stanovalcev
-vrednost
-...

Težko si namreč predstavljam kako dati te številke na skupni imenovalec.
Po mojih izkušnjah (bivanje v bloku) je dolgoročno bivanje v bloku ceneje.
Je pa seveda odvisno tudi od tega kaj se vse zajema v kalkulacijo, ter jasno od primera do primera, tako da vnaprejšnjega odgovora ni.
-
bc123a sporočil: 48.253
[#2527832] 16.06.15 20:29 · odgovor na: fabiani (#2527759)
Odgovori   +    2
[fabiani]
Končujem. Ne razumeš. Delali smo analizo bloki, hiše!

Govoriš o pogajanjih in kolko ste boljši od sosednjih blokov.
hehehe, tudi mi! A si upravnik še vedno neženirano računa mesečno ceho, poglej zavarovanje po m2 pa hišnika, snažilko, delilnike toplote+obračun, vodomere+obračun,
Tudi upravnik nam je znizal ceno na naso sugestijo. Snazilni servis smo zamenjali mi. Delilnike smo izbrali mi.

Na jetra mi gre to jamranje okrog upravnikov. Blok mora imeti upravnika, a prakticno so vse odlocitve na stanovalcih, ce to hocejo.

Mimogrede, polovico zivljenja sem zivel v hisi, polovico v bloku, partnerica je solastnica hise, tako da nekaj vem o stroskih. Ok?

Strani: 1