Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek (hiti leta) Katera banka vas najbolj lupi?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-180464 sporočil: 4.080
[Glavni forum] Tema: Katera banka vas najbolj lupi?
[#2524318] 02.06.15 10:44
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-180464 02.06.2015 10:44
Tega sploh ni mogoče enostavno primerjati. Gre za podoben problem kot pri GSM ponudnikih. Vsak ima malo drugačen paket za drugo ceno.

Moja največ uporabljana banka mi računa: mesečno nadomestilo 0€, nadomestilo za e-banko 0€, provizija za UPN naloge 0€ (tudi pri nakazilih v druge države evro območja), dvigi na vseh bankomatih evro območja 0€, mastercard 10€/letno (do nedavnega je bilo tudi tole 0€).

Ena druga, manj uporabljana banka: mesečno nadomestilo 0,8€ če imam tisti mesec kaj prometa, sicer pa 0€.

Ena tretja banka, kjer imam le predplačniško plačilno kartico: ni provizij sploh, razen za enkratne stroške izdaje in pošiljanja kartice 10€ (ki potem velja 3 leta). Ok, če bi s kartico opravil dvig na bankomatu, provizije so. Imajo pa tudi provizijo za valutne konverzije. Za običajno rabo pa nič.

Neverjetno pa je, koliko naše banke birokratizirajo postopke (pravijo, da tako zahteva zakonodaja). Zdaj so me poklicali iz ene četrte banke, da morajo vsake tri leta preverjati, če imam še isti spol, EMŠO, rojstni datum ... osebne podatke pač.
Imam nekaj računov v tujini. Tam ne komplicirajo nič. Račun odpreš prek net-a. V živo me niso še nikoli videli, od podatkov zahtevajo le ime priimek in naslov. Nobenih EMŠO, davčnih ... provizij prav tako ni. Zadovoljni so s tem, da imajo nekaj mojega denarja.