Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Obsojeni na povprečnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

vrac sporočil: 11.068
[Glavni forum] Tema: Obsojeni na povprečnost
[#2520137] 14.05.15 09:27 · odgovor na: anon-317028 (#2520098)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: vrac 14.05.2015 09:29
[FIN-311684]
Za nasprotnike prodaje Telekoma, Triglava, NLB, NKBM, Petrola, železnic...le drobno vprašanje. Kakšna bi danes bila novomeška Krka, če bi politika, ki jo danes predstavljajo Cerar, Erjavec in Židan, imela glavno besedo pri vodenju in kadrovanju? Direktor Krke bi bil npr. Hauc, v upravi pa »štirje Cerarjevi, dva Erjavčeva, en je Židanov« in tako po vseh oddelkih!? Katastrofa. Verjetno ste zgroženi ob sami misli na omenjene kadrovske mojstre in ste si oddahnili, hvala bogu to v Krki ni mogoče, saj bi jo politiki uničili, pa vendar sistem deluje v Petrolu, Telekomu, Triglavu, železnici, Darsu...Katastrofa, mar ne? Politika je državna podjetja obsodila na podpovprečnost.
Tole sicer popolnoma drži, pozabil si pa zapisati, da ima država v Krki kar velik delež in če se hoče, lahko lastniki, tudi država, ravnajo popolnoma racionalno. Sicer pa c pozabljaš, da so te firme, ki si jih naštel, kljub vsem pomanjkljivostim,ki so evidentne, še vedno nadpovprečno dobičkonosne, tudi obe banki v zadnjem času; da je nizka dodana vrednost prej problem mikro, malih in srednjih podjetij kot teh, ki si jih naštel. Sam proti privatizaciji nimam ničesar, sem pa proti razprodaji in temu, da se v kompletu ta podjetja prodajajo tujcem. Vse v redu in prav, me pa zanima, kako si sploh zamišljaš Slovenijo in Slovence brez lastnine? Jaz si je ne zamišljam, pa naj študiram kolikor hočem.