Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

vrac sporočil: 11.068
Zadnja sprememba: vrac 28.03.2015 18:28
[jure1943]
> ... lahko iz tega prispevka Varufakisa vidi, da če bi upoštevali njegov predlog ob NASTANKU krize, ...

Vedno me zabava, ko nekdo uporablja marksistične poglede na ekonomijo!
Dragi gospod 'vrac', kriza ne NASTANE, ko dolgov ne moreš več vračati, ampak taktrat, ko jih najameš (in običajno veš, da jih ne boš mogel vračati!), Le zakaj je šla Juga k vragu? Iz natanko istega razloga. Za marksiste je začetek krize, ko iz denarice ne morejo več jemati - potem pa je revolucija edina rešitev in seveda nujna stvar. Kaj je lepše, bolj 'ljudsko', bolj 'pravičniško', bolj 'napredno', bolj 'levo', kot pa kazati na tiste, ki imajo in nočejo dati ubogim. Včasih so v šolah učili basen o mravljici in murenčku, danes pa je na pohodu nova levica, marksizem in kar je še podobnih 'naprednih' gibanj.
Ti si se obesil na besedo nastanek krize (v bistvu imaš tu prav), me pa moti, da nočeš nič slišati o dejanski poanti mojega pisanja. Mene in tebe sploh ne bi smelo zanimati vzrok nastanka krize, naj se zmenijo vpleteni, ne pa da so hijene pokvarjene te dolgove socializirle tudi na naših plečih in to še v večji meri kot na nemških ali franoskih. Dejanslo bi pa morali izgube požreti vpleteni špekulanti in seveda tudi Grki, ki so kredite najemali. Mene samo moti,od kje se tistim, ki se vam v tem komplotu tako smilijo pridni Nemci, ne vidite, da smo nič krive žrtve te krize tudi mi, čeprav nič krivi.

Pa še to, ne ti men o logiki mojega pisanja prosim, da kaj več ne napišem o temu...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2510913

Strani: 1

anon-316368 sporočil: 957
Mene samo moti,od kje se tistim, ki se vam v tem komplotu tako smilijo pridni Nemci, ne vidite, da smo NIČ KRIVE žrtve te krize tudi MI, čeprav NIČ krivi.
Kolikor razumem poanto demokracije, vsako vlado vodijo ljudje, ki jih izvoli večina in to smo MI, žal. 45 letne diktature komunizma umorov, Golih otokov, ropov, zapravljanja, inflacije, 8% proračuna za vojsko itd., je bilo konec. Ko SMO se ljudje zbudili in izvolili drugačne. Sedaj pa SMO krivi za trenutno stanje:
a) tisti, ki ne gredo volit in
b) tisti, ki volijo SD, LDS, LZJ, Dsus, ZAB, SMC in podobno navlako, ker preposto ne vidijo, kje in kdo so vzroki naših dolgov, slabega vodenja, slabega sodstva, bogatenja posameznikov, FDV-jevskega novinarstva itd. Ali je kdo preiskoval zvezo med direktorji državnih podjetij, državnih 'raziskovalnih ' inštitutov, muzejev, zdravstvenih domov, sodišč, šol, zbornic, med prvimi možmi(!!) VSEH športnih zvez, gasilcev, planincev, tabornikov, med dekani, rektorji, in ostalimi 'vodilnimi' in omenjenimi strankami. Ko si boš naredil seznam omenjenih povezav, ti bo morda postalo kaj bolj jasno.
Do takrat pa se tolaži, da MI nismo nič krivi. Bistvo komunizma je v tem, da ljudstvo prevzame tezo, da niso nič krivi, kriv je vedno nekdo drug!
Krivi so Judje, velekapital in ZDA. To so floskule nacionalsocializma, pa tudi komunizma, žal!

Seveda Nemci, Francozi in ostali branijo svoje banke. In prav imajo. Toda kdo je nam preprečil, da z izposojenim denarjem ne bi dobro gospodarili?
Marshlov plan, o katerem sedaj sanjajo Grki, je bil ponujen tudi Jugoslaviji - pa ga je Broz odklnil (po diktatu SSSR!) - in mi? Obožujemo njega in njegove potomce. Ali morda kdo misli, da bi GRki (ali pa Slovenci), če bi jim bil sedaj ponujen nekakšen nov Marshlov plan tega uporabili za dvig gospodarstv in izboljšanje stanja?

Strani: 1