Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Cerar & Co., bordela ne bi smeli voditi!

Strani: 1

philips sporočil: 6.715
[#2508575] 19.03.15 12:52
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: philips 19.03.2015 12:54
No, "afera" kaže na nesposobnost SDH in plitkost medija Finance. Učinki prodaje Telekoma so bili s strani SDH analizirana na eni strani, imela je sedem alinej.

Pri tem niso ugotovili da je težava pri prodaji Solin, saj ima država po zakonu predkupno pravico. Niso ugotovili da je potencialna težava tudi v zakonodaji, ki ureja varnost in obveščanje v primeru naravnih nesreč. Če se bo proces zavlekel in cena nižja bo to njihova krivda. In od medijev. No, morda to hočejo. Runjak ve kako so na Potezi služili, Finance pa, kot nekdo rekel, tulijo za ceno "piva in šminke"

Telekom prodajajo kot kilo krompirja. Verjetno bo tudi pogodba imela samo eno stran :)
anon-58746 sporočil: 3.738
[#2508599] 19.03.15 13:32
Odgovori   +    5
samo idiot prodaja monopolno podjetje ki ustvarja dobiček, članek pa čista zmeda, me zanima kakšen naj bi bil po vseh teh teorijah epilog ko prejmemo kupnino, mogoče bi bilo to bolj zanimivo prebrati, kako naložiti denar, da nam bo dal več kot sedaj telekom....
anon-278386 sporočil: 30
[#2508639] 19.03.15 15:21 · odgovor na: philips (#2508575)
Odgovori   +    5
Ne prodajajo se Soline, pač pa Telekom. Ko se bodo prodajale Soline, bo predkupna pravica veljavna.
Prodaja za kilo krompirja je sprejemljiva, ne pa realna primerjava.
Kakšna pa je razlika med kilo krompirja in Telekomom?
Vsak prodajalec me lahko nategne in mi proda kilo gnilega krompirja, brez posebnih sankcij. Prodaja Telekoma bo zavarovana proti vsakršni gnilobi in njenim stranskim učinkom ali pa do nje ne bo prišlo. Toliko o kili krompirja.

Simoni pa:
Dolgo časa sem razmišljal ali komentirati s strokovnega stališča ali pa skladno z NM (cilj .....) podpreti prispevek. Odločil sem se:
SIMONA ODLIČNO!
anon-316368 sporočil: 957
[#2508641] 19.03.15 15:22 · odgovor na: anon-58746 (#2508599)
Odgovori   +    43
samo idiot prodaja monopolno podjetje ki ustvarja dobiček,
ad 1) živeli monopoli - komunizem je monopol par excellence!
ad 2) vsak normalen človek bi prodal telekom že pred desetimi leti.

kar se tiče članka je povsem konsistenten in pove samo to, kar vsak pol normalen člvek ve, da so namreč vse države južno in vzhdno od Skandinavije nesposobne upravljati državna podjetja. Zastavo pri teh državah pa nosi Slovenija.

Če kdo misli, da bomo z državnim Telekomom kaj na boljšem, kot če bi ga proadali, naj pove v čem je ta prednost. Bodo potrošniki pri državnem Telekomu plačevali nižje storitve? Ali kdo misli, da bodo tuji lastniki Telekoma manjšali svoj dobiček (in s tem davke) s tem, da bodo najemali več državnih profesorjev za ekspertize? Ali res kdo misli, da bo tuji lastnik ukinil telefonijo v Slovenij?

In končno, če menevprašate, čeže kdo mora prisluškovati - imam raje, da mi prisluškuje Nato in FBI, kot pa Udba.
philips sporočil: 6.715
[#2508643] 19.03.15 15:28 · odgovor na: anon-278386 (#2508639)
Odgovori   +    4
[valt51]
Ne prodajajo se Soline, pač pa Telekom. Ko se bodo prodajale Soline, bo predkupna pravica veljavna.
Prodaja za kilo krompirja je sprejemljiva, ne pa realna primerjava.
Kakšna pa je razlika med kilo krompirja in Telekomom?
Vsak prodajalec me lahko nategne in mi proda kilo gnilega krompirja, brez posebnih sankcij. Prodaja Telekoma bo zavarovana proti vsakršni gnilobi in njenim stranskim učinkom ali pa do nje ne bo prišlo. Toliko o kili krompirja.

Simoni pa:
Dolgo časa sem razmišljal ali komentirati s strokovnega stališča ali pa skladno z NM (cilj .....) podpreti prispevek. Odločil sem se:
SIMONA ODLIČNO!
Soline d.o.o. so del Telekoma:

www.telekom.si/o-pod...ske-druzbe




www.telekom.si/o-pod...ske-druzbe
anon-278386 sporočil: 30
[#2508651] 19.03.15 16:01 · odgovor na: philips (#2508643)
Odgovori   +    2
glej prvi stavek.
tupamaros sporočil: 3.720
[#2508661] 19.03.15 16:25
Odgovori   +    28
Še vedno me bega že nekaj dnevna gonja proti Cerarju. Izven napadov sta koalicijski partiji, SD in DeSUS. Weber je izjema za kar je sam kriv. Kaj se skriva iz ozadja. Kriv si je sam ker je imel večje ambicije od IQ-ja. Imam pač občutek, da so ga porinili v vodo in sedaj se utaplja. Napako je naredilo tudi omrežje iz ozadja ker je izbralo napačnega konja za dirko.
Večinoma takih napak ne delajo. Verjetno že iščejo no/novega A.B. Težka bo zmanjkalo jih je.

LP
Tupamaros
anon-208179 sporočil: 54
[#2508686] 19.03.15 17:27
Odgovori   +    7
Veber je torej naredil napako, ker je kot odgovorna oseba želel imeti dostop do čim več informacij, preden bi sprejel odločitev.

Kaj pa je alternativa, da se zanaša na izključno lastno mnenje in zanje, ki ga verjetno nima? Da vpraša razno razne lobiste in medijske lobiste? Da vpraša za mnenje Finance ali Mladino?

Prekršil je torej pooblastila, ker je želel priti do poglobljenih informacij in torej bolje bi bilo, če tega ne bi storil in bi naj raje sprejel odločitev na blef?

Kje je pravzaprav tukaj sploh afera vas vprašam? Se pravi ko pihneš in razpihneš medijski blef, kaj sploh še ostane?
anon-237178 sporočil: 2.624
[#2508687] 19.03.15 17:29
Odgovori   +    17
Simona,vaš članek še ni dovolj bizarno brutalno jasno grobo napisan, da bi volivci sploh razumeli! Ta naša kukr inteligenca v svetovnem merilu ne seže inteligenci, vizionarjem, strategom niti do gležnja. Zato imamo vse te burleske.
Ihanov današnji prispevek na PLanet siol , ki sicer govori o zdravstvenih anomalijah, je ZRCALO vseh ostalih popolnoma enakih afer. Človek bi se samo še zjokal, a kaj, ko imamo nekateri otroke in nas je ZELO STRAH za njihovo prihodnost, ker se ta nesposobna, primitivna, neinteligentna, a vase zagledana in z zelo močnim EGO inteligenca, ves čas pojavlja na parketu naše politike in gospodarstva (saj to je eno in isto).

www.siol.net/priloge...kolar.aspx
FIN-366791 sporočil: 1.267
[#2508691] 19.03.15 17:33
Odgovori   +    15
MAFIJSKA DRŽAVA.
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2508723] 19.03.15 19:51
Odgovori   +    2
Sicer pa bravo, da ste ugotovili, da se populizem bolje prodaja.
anon-58746 sporočil: 3.738
[#2508761] 19.03.15 21:45 · odgovor na: anon-316368 (#2508641)
Odgovori   +    2
vidi se da pišeš kar nekaj, pa komunizem, pa socializem, kar nekaj nakladaš...
nekaj faktov: telekom posluje z dobičkom, zaposljuje slovence, plačuje davke v sloveniji, sponzorira slovenske športnike...seveda je žal tudi odlagališče raznoraznih političnih kadrov in to je edina slaba stvar ( ki se jo z malce dobre volje zelo hitro uredi ), in kaj bomo pridobili s prodajo, nedvomno bo dobiček odjadral iz države, lastniku, tako kot gre lekov...nedvomno bo zelo okrnjen ali ukinjen marketing, ravno tako bodo naročila za oglase dobili tuji oglaševalci, ne naši, manj bo sponzoriranja, nedvomno bo tudi odpuščanje, saj bodo določene službe prešle pod okrilje lastnika,cene da bodo nižje, ja lol, naložba mora nositi denar kaneda, kupec bo dobil monopolno kontrolo nad telekomunikacijami, kar predvsem če je lastnik tujec in ne država, lahko postane zelo škodljivo, saj ima tehnologijo, ki ti je lahko 24 ur na sledi, mar ne, sedaj je dosti več vzvodov da tudi posredno vplivaš na ceno, potem bo to tuja korporacija ki te ne jebe, in ti si en petek v tunguziji...tako da res ne razumem kaj je z ljudmi ki brezglavo silijo v prodajo telekoma.....želijo postati petki?
kmetovalec sporočil: 680
[#2508771] 19.03.15 22:06 · odgovor na: anon-58746 (#2508761)
Odgovori   +    23
[payme]
vidi se da pišeš kar nekaj, pa komunizem, pa socializem, kar nekaj nakladaš...
nekaj faktov: telekom posluje z dobičkom, zaposljuje slovence, plačuje davke v sloveniji, sponzorira slovenske športnike...seveda je žal tudi odlagališče raznoraznih političnih kadrov in to je edina slaba stvar ( ki se jo z malce dobre volje zelo hitro uredi ), in kaj bomo pridobili s prodajo, nedvomno bo dobiček odjadral iz države, lastniku, tako kot gre lekov...nedvomno bo zelo okrnjen ali ukinjen marketing, ravno tako bodo naročila za oglase dobili tuji oglaševalci, ne naši, manj bo sponzoriranja, nedvomno bo tudi odpuščanje, saj bodo določene službe prešle pod okrilje lastnika,cene da bodo nižje, ja lol, naložba mora nositi denar kaneda, kupec bo dobil monopolno kontrolo nad telekomunikacijami, kar predvsem če je lastnik tujec in ne država, lahko postane zelo škodljivo, saj ima tehnologijo, ki ti je lahko 24 ur na sledi, mar ne, sedaj je dosti več vzvodov da tudi posredno vplivaš na ceno, potem bo to tuja korporacija ki te ne jebe, in ti si en petek v tunguziji...tako da res ne razumem kaj je z ljudmi ki brezglavo silijo v prodajo telekoma.....želijo postati petki?
Dajte nacionalinteresniki začeti uporabljati malo kmečke pameti, če si že z logiko niste na ti. Saj imamo lep primer domače in tuje lastnine pri simobilu in mobitelu: če simobilove oglase dobijo tuji oglaševalci ne vem kdo plačuje tiste oglase, ki so jih za simobil polni naši mediji. pa slovenski športniki nosijo zastonj simobilov logotip, davke plačuje v Mehiki? Kje pa konča mobitelov dobiček, sam nimam občutka da bi ga bil deležen kaj več kot simobilovega? Ja edino drži, da odsluženih političnih kadrov pa tam menda res ni.
anon-16011 sporočil: 1.500
[#2508784] 19.03.15 23:06
Odgovori   +    2
kakršen avtor, takšen članek...
mentalna driska od avtorja, od članka pa polna pampers plenica...
bozga sporočil: 6.303
[#2508810] 20.03.15 07:38
Odgovori   +    11
"Zdrave tranzicijske sile" ali kdorkoli pač vodi vse skupaj iz ozadja bo naredil vse, da do privatizacije ne bo prišlo. Z najmanj napora in z največjim učinkom bo privatizacijo ustavil, če destabilizira ali demontira vlado in prav to se po mojem sedaj dogaja. Premalo poslušna je bila Bratovškova, očitno premalo poslušen ali pa premalo na "liniji" je Cerar in verjetno se mu bo zgodila demontaža po utečenem postopku. Slovenija po mojem še najmanj desetletje ne bo normalna država, preveč je blokad in čudnih interesov uperjenih proti državi in državljanom.
anon-331761 sporočil: 173
[#2508823] 20.03.15 08:06
Odgovori   +    6
v bistvu se pri vsakem članku, žal, po novem sprašujem- po čigavem nareku je napisan?
na prvi pogled je Toplakova berljiva in všečna. vendar- za koga navija? Komu koristi njen članek?!
simona2 sporočil: 2.201
[#2508825] 20.03.15 08:17 · odgovor na: anon-16011 (#2508784)
Odgovori   +    11
[AC$DC]
kakršen avtor, takšen članek...
mentalna driska od avtorja, od članka pa polna pampers plenica...
Grem stavit, tako omikan je lahko le član SMC. Pa kako velik besedni zaklad imate, občudujem slogovne bravure, najpomembnejša pa je ta visoka inteligenca - kot meč oster sarkazem in neizpodbojna argumentacija. Kratko in jedrnato se vidijo tudi prioritete SMC: plenice in sranje - pa nekdo, da vam rit obriše. Dream world SMC. Kakršen predsednik - taki člani. Vaš predsednik bo ponosen na vas. Kdor vas ne pozna, vas veliko plača. Gre pa spoznavanje kar hitro.
anon-178647 sporočil: 32
[#2508837] 20.03.15 08:42
Odgovori   +    3
Veber bi moral odstopit, če te raziskave NE bi naročil.

lp, Bogdan
simona2 sporočil: 2.201
[#2508840] 20.03.15 09:00 · odgovor na: anon-331761 (#2508823)
Odgovori   +    9
[Milencka]
v bistvu se pri vsakem članku, žal, po novem sprašujem- po čigavem nareku je napisan?
na prvi pogled je Toplakova berljiva in všečna. vendar- za koga navija? Komu koristi njen članek?!
Po mojem mnenju je najnizji standard, ki ga mora upostevati premier, da ne laze, da dela posteno in da dela v korist davkoplacevalcev in Slovencev. Miro Cerar dela ravno nasprotno...tekst je torej napisan po nareku zdrave pameri in upam, da koristi davkoplacevalcem, da se bodo na naslednjih volitvah drugače odločli.
Ce je glavno vprasanje ob kritiki Cerarjeve škodljivosti, kdo mi osebno narekuje in komu skusam osebno koristiti, potem vidim, da bo odlocitev spet napacna.
Lahko pa vprasate Tadeja Kotnika, koliko se mi da narekovati in koliko upostevam interes, ali pa Frankla, ali pa mojega moza, kako je to videti, ce se meni narekuje, ali pa mojega edinega prijatelja Jamnika, tega lahko posebej vprasate za Cimos :) denimo, pa Zavrla, koga klice, ce mora narekovati, , ali pa Biscaka , ali pa Petka, koliko sem upostevala njihove interese ali sem jih kam poslala. Vsi vam bodo razlozli, da sem nemogoca in da upostevam interese njihovih sovraznikov. :) that's life
nagolici sporočil: 1.678
[#2508864] 20.03.15 09:56
Odgovori   +    7
Cerarju ne bi zaupal niti vodenje kurnika, če bi ga imel.

Kar smo Slovenci izvolili, to sedaj imamo.
anon-58746 sporočil: 3.738
[#2508873] 20.03.15 10:12 · odgovor na: kmetovalec (#2508771)
Odgovori   +    0
ali preživiš brez subvencij države, EU..
kmetovalec sporočil: 680
[#2508902] 20.03.15 11:34 · odgovor na: anon-58746 (#2508873)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: kmetovalec 20.03.2015 11:35
[payme]
ali preživiš brez subvencij države, EU..
Seveda, če jih ukinejo za vse. Če pa jih nekdo dobi drugi pa ne, je to nelojalna konkurenca. Ravno to se dogaja pri našem državnem (in enako pri zadružnem) lastništvu. za koristi ozkega kroga priveligirancev plačuje večina in zato živi slabše. Zaradi lastništva države plačujem kup stvari dražje, kar mi znižuje konkurenčnost proti kmetom v normalnih državah.
anon-232333 sporočil: 4
[#2508967] 20.03.15 13:55
Odgovori   +    1
Ma ja, dober članek, z vsem se strinjam, samo napisan je malo ihtavo, živčno, šizofreno ... Ko bo mlada novinarka dozorela, bodo verjetno njeni članki še boljši. Zato polagam uredniku na srce, naj jo spremlja in ji pomaga v razvoju.
philips sporočil: 6.715
[#2508969] 20.03.15 14:02 · odgovor na: anon-232333 (#2508967)
Odgovori   +    3
[daniurbanc]
Ma ja, dober članek, z vsem se strinjam, samo napisan je malo ihtavo, živčno, šizofreno ... Ko bo mlada novinarka dozorela, bodo verjetno njeni članki še boljši. Zato polagam uredniku na srce, naj jo spremlja in ji pomaga v razvoju.
He he he. Pa to je napisala odgovorna urednica časnika Finance in portala Finance.si :)
anon-58746 sporočil: 3.738
[#2509085] 21.03.15 08:41 · odgovor na: kmetovalec (#2508902)
Odgovori   +    0
...se pravi ne preživiš brez subvencij, toliko o tvoji uspešnosti, kam bi prišli če bi vsako podjetje lahko preživelo le s subvencijami, zato smo kjer smo, ko je glavna tema, debate nesposobnih, kdo je dobil in kdo ni dobil dovolj subvencij, komu moraš dati da dobiš...ustvari, če pa ne znaš preživeti ( in nisi invalid,otrok ) brez da od nekoga nekaj dobivaš, nisi vreden preživetja, to je naravni zakon.
anon-25949 sporočil: 207
[#2509088] 21.03.15 09:00 · odgovor na: anon-58746 (#2508599)
Odgovori   +    1
Ker Telekom ni več monopolno podjetje in ima padajaoče prihodke tudi dobička kmalu ne bo več. Konkurenca ne miruje in Telekom ima v zadnjem času porazno kvaliteto storitev, ki so cenovno neugodne.
anon-58746 sporočil: 3.738
[#2510016] 25.03.15 13:49 · odgovor na: anon-25949 (#2509088)
Odgovori   +    0
kdo pravi da ni namenoma....

Strani: 1