Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Strogo zaupno poročilo nekega tankista

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BlazVo sporočil: 2.599
Zadnja sprememba: BlazVo 14.02.2015 11:44
Aktualni izziv paradržave je privatizacija državnih podjetij. To je še ena priložnost, da se izropa davkoplačevalce. Paradržavi je vseeno, kdo je lastnik podjetij. Doslej temu ni bilo tako, kajti paradržava je podpirala državno lastništvo, saj je z njegovo pomočjo dosegala svoje ekonomske interese in se prek mreže svetovalnih pogodb napajala iz državnih firm. Ko pa so ta začela postajati nekonkurenčna - tudi zaradi recesije - za paradržavo niso bila več tako pomembna. Prodaja 15 podjetij v državni lastni bo seveda dovolj netransparentna, da ...«

Ravno ko sem hotel preiti k bistvu, me je moderator zaradi preseženega časa prekinil.
G. Steinbuch, jaz podpiram privatizacijo, pa nisem paradržava.

Tele vaše teze se ne bi sramovala niti Violeta Tomić. Očitno nimate pojma, za kaj res gre.

Še dobro, da niste imeli časa priti k bistvu.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2499926

Strani: 1

anon-110342 sporočil: 162
[Glavni forum] Tema: Strogo zaupno poročilo nekega tankista
[#2499938] 14.02.15 12:20 · odgovor na: BlazVo (#2499926)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: anon-110342 14.02.2015 12:38
Bistvo je v bistvu da bistva ni (malo za šalo ).

Bolj resno pa je po mojem bistvo v naslednjem:

Ob bok neštetim esejem (medijskim komentarjem in kolumnam ter koalicijski pogodbi in še raznim tankom) za sanacijo slovenske družbe postavljam, zaradi boljše preglednosti in lažje razumljivosti (za potrebno sanacijo družbenih temeljev) naslednjo (z osnovnošolskim znanjem matematike razumljivo):

MATEMATIČNO FORMULO ZA BLAGINJO SLOVENSKIH DRŽAVLJANOV

( a/3 + b /3 + c/3) × X = Y

Y- blaginja državljanov oziroma HARMONIZEM (nasprotje od revščine državljanov in vseh drugih »IZMOV«)

X- marljivost in požrtvovalnost državljanov (nasprotje od pišmeuhovstva in proračunske miselnosti)

a- liberalni kapitalizem (nasprotje od državnega intervencionizma)

b- krščanski socializem (nasprotje od demokratičnega socializma)

c- resnicoljubni patriotizem (nasprotje od koruptivnega klientelizma)

Konstante a, b in c morajo biti zagotovljene na podlagi pristojnosti in nalog vseh treh vej oblasti, spremenljivka X pa je v domeni ljudstva.

Strani: 1