Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj je zgodovina tako slaba učiteljica

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

tstih sporočil: 5.199
[Glavni forum] Tema: Zakaj je zgodovina tako slaba učiteljica
[#2499682] 13.02.15 09:16 · odgovor na: anon-59059 (#2499676)
Odgovori   +    27
[1203Kovac]
izgleda, da je od šopka naših znamenitih liberalnih mladoekonomistov (Mrkaič, Masten,Polanc,...) ki so se navdušeno napajali iz receptov čikaške šole šok terapije, edino J.P.D. nekako sposoben razumeti širšo zgodovinsko sliko, ki v pravem redosledu vključuje vzroke in posledice... bravo !
Všeč mi je ta terminologija. Širša zgodovinska slika. Spominja me na mladost in na opšto situacijo [u svetu i na planetu]. Predlagam reanimacijo zgodovinskega imperativa. Tako bomo bolj konkurenčni, saj uporaba takšnih pojmov iz popolnih budal naredi pametne ljudi.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2499682

Strani: 1

vrac sporočil: 11.068
[Glavni forum] Tema: Zakaj je zgodovina tako slaba učiteljica
[#2499709] 13.02.15 10:10 · odgovor na: tstih (#2499682)
Odgovori   +    3
[tstih]
> [1203Kovac]
> izgleda, da je od šopka naših znamenitih liberalnih mladoekonomistov (Mrkaič, Masten,Polanc,...) ki so se navdušeno napajali iz receptov čikaške šole šok terapije, edino J.P.D. nekako sposoben razumeti širšo zgodovinsko sliko, ki v pravem redosledu vključuje vzroke in posledice... bravo !

Všeč mi je ta terminologija. Širša zgodovinska slika. Spominja me na mladost in na opšto situacijo [u svetu i na planetu]. Predlagam reanimacijo zgodovinskega imperativa. Tako bomo bolj konkurenčni, saj uporaba takšnih pojmov iz popolnih budal naredi pametne ljudi.
Pustite razpravo o žabji volni gospod Štih,ker tu ni mogoče dobiti zmagovalca. Recimo, dajte stavit na konkretno stvar, da bo Grčiji po odločitvi Tsiprasa in Verufakisa o zapretju vrat trojki bolje ali slabše. Jaz trdim, da je to odlična politična odločitev Grčije, sprejeta žal malo pozno in bo delovala tudi v praksi. Če vas prav razumem, vi trdite ravno nasprotno. Ste pripravljeni soočiti se čez leto dni na tem forumu, kdo ima prav?
anon-59059 sporočil: 175
[Glavni forum] Tema: Zakaj je zgodovina tako slaba učiteljica
[#2499714] 13.02.15 10:17 · odgovor na: tstih (#2499682)
Odgovori   +    2
nekateri, pametni(tistih < 1 %), bi radi naredili množice bolj in bolj "konkurenčne", beri siromašnejše, manj in manj plačane in zaščitene, da bi sami postali bolj in bolj polnih žepov. To jim kaže ta "slika" ...

Strani: 1