35 min
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
35 min
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
40 min
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
1 ura
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
2 uri
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
2 uri
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
2 uri
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
4 ure
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
7 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
7 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
13 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
13 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
14 ur
Najbolj brani članki danes
14 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
15 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
15 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 3
16 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
17 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5
18 ur
Henrik Fisker: v službi oblikoval izjemne avtomobile, kot podjetnik pa že drugič pred bankrotom 5
18 ur
V Poljanski dolini protestno zaprli cesto Gorenja vas-Hotavlje

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj imamo podjetnike iz nuje

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2496602] 03.02.15 23:36
Odgovori   +    58
Zadnja sprememba: anon-317028 03.02.2015 23:44
Na splošno, problem je v podjetniškem okolju. Ustanovitelje Microsofta in druge mladeniče iz Silicijeve doline so v njihovih garažah obiskovali vlagatelji, nasprotno, v slovenskih garažah, slovenske mlade inovatorje in podjetnike čakajo delovni, tržni in davčni inšpektorji v družbi oboroženih Mramorjevih carinikov obsedenih s črnim delom in sivo ekonomijo.
klemenstp sporočil: 2.568
[#2496605] 03.02.15 23:52 · odgovor na: anon-317028 (#2496602)
Odgovori   +    34
[FIN-311684]
Na splošno, problem je v podjetniškem okolju. Ustanovitelje Microsofta in druge mladeniče iz Silicijeve doline so v njihovih garažah obiskovali vlagatelji, nasprotno, v slovenskih garažah, slovenske mlade inovatorje in podjetnike čakajo delovni, tržni in davčni inšpektorji v družbi oboroženih Mramorjevih carinikov obsedenih s črnim delom in sivo ekonomijo.
Ker vladi in službam zajebavanja zmanjkuje idej, pričakujem uvedbo karantene za vse bodoče podjetnike, da bodo po trimesečni osami zagotovo opustili idejo o lastnem podjetju.
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2496606] 03.02.15 23:58 · odgovor na: anon-317028 (#2496602)
Odgovori   +    4
[FIN-311684]
Na splošno, problem je v podjetniškem okolju. Ustanovitelje Microsofta in druge mladeniče iz Silicijeve doline so v njihovih garažah obiskovali vlagatelji, nasprotno, v slovenskih garažah, slovenske mlade inovatorje in podjetnike čakajo delovni, tržni in davčni inšpektorji v družbi oboroženih Mramorjevih carinikov obsedenih s črnim delom in sivo ekonomijo.
Jaz bi pa rekel, da je problem v tem, da je premalo podjetnikov oz. so preslabi. Lahko ukineš cel FURS pa Slovenija ne bo nič bližje Microsofotu.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2496608] 04.02.15 00:15 · odgovor na: anon-218201 (#2496606)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: anon-317028 04.02.2015 00:25
[lukey90]
> [FIN-311684]
> Na splošno, problem je v podjetniškem okolju. Ustanovitelje Microsofta in druge mladeniče iz Silicijeve doline so v njihovih garažah obiskovali vlagatelji, nasprotno, v slovenskih garažah, slovenske mlade inovatorje in podjetnike čakajo delovni, tržni in davčni inšpektorji v družbi oboroženih Mramorjevih carinikov obsedenih s črnim delom in sivo ekonomijo.

Jaz bi pa rekel, da je problem v tem, da je premalo podjetnikov oz. so preslabi. Lahko ukineš cel FURS pa Slovenija ne bo nič bližje Microsofotu.
Furs sploh ni problem, inšpektorji (delovni, tržni, davčni...) prav tako ne, kajti inšpektorji le izvajajo zakonodajo in po pravici povedano, niti bogvekaj plačani niso. Problem je v slovenski politiki in državnih podjetjih, ki jih Cerar mora prodati. Kaj je fantazija? Čas, ko po izvolitvi, slovenska vlada ne more nič imenovati, ker državnih podjetjih, bank in zavarovalnic ni več. Brez državnega premoženja bomo imeli prerojeno Slovenijo.
0126Bacis sporočil: 3.010
[#2496617] 04.02.15 06:22
Odgovori   +    2
Full dobra karikatura, pamž-production d.o.o.
Subvencij ne bo zmanjkalo.

Cigo-business press.....


(v "mojih časih" so rekli najprej štalco, potem pa kravco. Sm že str)
anon-330984 sporočil: 476
[#2496618] 04.02.15 06:27
Odgovori   +    16
Bobrih 6 let nazaj sem postal podjetnik iz nuje, gre kar dobro, verjetno pa res ne bom postal Microsoft.
hansi sporočil: 862
[#2496629] 04.02.15 08:03 · odgovor na: anon-330984 (#2496618)
Odgovori   +    21
[FIN-557341]
Bobrih 6 let nazaj sem postal podjetnik iz nuje, gre kar dobro, verjetno pa res ne bom postal Microsoft.
Enako jaz pred petimi.
Pri vlogi za subvencijo sem narobe postavil dve vejici, pa so me brcnili v rit tako na podjetniškem skladu,kot na regionalni agenciji. Čez leto dni pa je bilo moje podjetje tri tedne prestaro.
Zato v Butalah nikoli ne bo zrasel Microsoft!
Zaradi korupcije v agencijah!
Vse, kar v nazivu vsebuje besedo javni oz. agencija je treba ukiniti ali pa privatizirati, da bo prepuščeno trgu.
Jaz sem takrat financiranje drugače rešil in normalno živim.
Endimion sporočil: 10.251
[#2496642] 04.02.15 08:43 · odgovor na: hansi (#2496629)
Odgovori   +    1
Oba sta smešna.

Ti si ratal podjetnik iz NUJE, kot praviš.

In prva stvar, katero si šel počet je bila ta, da si najprej DRŽAVO fehtal za subvencijo?

Pa za boga milega zakaj?
hansi sporočil: 862
[#2496646] 04.02.15 08:53 · odgovor na: Endimion (#2496642)
Odgovori   +    16
[Endimion]
Oba sta smešna.

Ti si ratal podjetnik iz NUJE, kot praviš.

In prva stvar, katero si šel počet je bila ta, da si najprej DRŽAVO fehtal za subvencijo?

Pa za boga milega zakaj?
Postanite podjetnik iz nuje, pa boste videli, kakšne vse ideje dobiš, ko rabiš denar.
Ker sem se prve pol leta intenzivno ukvarjal s pridobivanjem novih kupcev, niti pomislil nisem na subvencijo.
Potem se je pa pojavil razpis, pa sem se prijavil in zaradi vejic izvisel Naslednje leto je bilo pa moje podjetje tri tedne prestaro.
Država mi ni kaj prida stala ob strani, najprej problemi z zaposlitvijo lastnika enoosebne družbe, potem razpisi, potem spreminjaje obdobja za plačilo DDV brez opozorila oz. ne z opozorilom pred izvršbo. Če dela ni bilo, sem vsaj tekal od uradika do uradnika.
V takšni državi ni prostora za start up-e tipa Microsoft!
Amen!
Veselo2012 sporočil: 474
[#2496654] 04.02.15 09:17
Odgovori   +    9
Zato ker 50% tistih ki opirajo podjetje oz. jih prisilijo v samozaposlitev nima pojma o poslovanju in so prepičani, da jim nič ni treba ker so podjetniki. Hvala bogu komu uspe z dobrim produktom in se potem stvari nekako uredijo. Ekonomija in podjetništvo bi moral biti predmet od 5. razreda OŠ dalje.
0512SEMAF sporočil: 307
[#2496657] 04.02.15 09:41 · odgovor na: anon-330984 (#2496618)
Odgovori   +    9
Bravo.

S podjetniki iz nuje ni čisto nič narobe.

Novinarji vidijo samo Akrapoviče in Google, čisto navadnih podjetnikov v običajnih dejavnostih pa ne. Ti niso nič manj vredni za ekonomijo kot oni drugi pod žarometi.

Poznam kar nekaj podjetnikov iz nuje. Nekateri so izredno uspešni, vsaj eden celo bolj od bivšega delodajalca, pri katerem je izgubil delo.
moon sporočil: 1.623
[#2496658] 04.02.15 09:43 · odgovor na: hansi (#2496646)
Odgovori   +    0
[hansi]

Postanite podjetnik iz nuje, pa boste videli, kakšne vse ideje dobiš, ko rabiš denar.
Ker sem se prve pol leta intenzivno ukvarjal s pridobivanjem novih kupcev, niti pomislil nisem na subvencijo.
Potem se je pa pojavil razpis, pa sem se prijavil in zaradi vejic izvisel Naslednje leto je bilo pa moje podjetje tri tedne prestaro.
Država mi ni kaj prida stala ob strani, najprej problemi z zaposlitvijo lastnika enoosebne družbe, potem razpisi, potem spreminjaje obdobja za plačilo DDV brez opozorila oz. ne z opozorilom pred izvršbo. Če dela ni bilo, sem vsaj tekal od uradika do uradnika.
V takšni državi ni prostora za start up-e tipa Microsoft!
Amen!
Ne vem sicer, kaj ustvarjaš, vendar natančnost je potrebna povsod.
Veliko preveč je raznoraznih šalabajzerjev, kateri nimajo pojma, kako se kaj naredi (sem spadajo tudi vloge na raznorazne razpise!)
anon-217896 sporočil: 3.961
[#2496664] 04.02.15 09:56
Odgovori   +    12
Saj je pravilno, da imamo cimvec podjetnikov, ljudi, ki spoznajo, da se da porabili le tisto kar se zasluzi in dejansko dobi placano. Iz tega se rodi druzbeni razred( ce hocete), ki ne bluzi tjavendan, ki si razvija kulturo poslovnega pogovora, kulturo dobro opravljenega posla, kulturo pravocasnega placevanja, stiska rok in celo objema po dobro opravljenem poslu (kar je vsesplosna navada npr v Ameriki, Kanadi, Avstraliji) Poglejte si naprimer oddaje kako poslujejo ameriski ali kanadski gradbinci, prevozniki, trgovci, itd, itd.
Na drugi strani imamo drzavne kolhoze, ki zivijo na racun tega, da imajo za talce 2 mio nas-mus-placnikov, in so arogantni, stupidni, nesramni, nesperemenjujoci, poslovno nekulturni in razvojno zakosteneli. Drzavna podjetja morajo izginiti v cilju izgradnje tega majhnega naroda v narod prilagodljivih, uspesnih, prijaznih.
Pika.
anon-330984 sporočil: 476
[#2496710] 04.02.15 11:31 · odgovor na: Endimion (#2496642)
Odgovori   +    2
[Endimion]
Oba sta smešna.

Ti si ratal podjetnik iz NUJE, kot praviš.

In prva stvar, katero si šel počet je bila ta, da si najprej DRŽAVO fehtal za subvencijo?

Pa za boga milega zakaj?
Kakšne subvencije, nikoli nisem nič dobil, plačujem pa davke in to redno!
FIN-234941 sporočil: 64
[#2496720] 04.02.15 11:55 · odgovor na: anon-218201 (#2496606)
Odgovori   +    2
[lukey90]
> [FIN-311684]
> Na splošno, problem je v podjetniškem okolju. Ustanovitelje Microsofta in druge mladeniče iz Silicijeve doline so v njihovih garažah obiskovali vlagatelji, nasprotno, v slovenskih garažah, slovenske mlade inovatorje in podjetnike čakajo delovni, tržni in davčni inšpektorji v družbi oboroženih Mramorjevih carinikov obsedenih s črnim delom in sivo ekonomijo.

Jaz bi pa rekel, da je problem v tem, da je premalo podjetnikov oz. so preslabi. Lahko ukineš cel FURS pa Slovenija ne bo nič bližje Microsofotu.
A nam bi razložil vzroke, da so podjetniki preslabi in zakaj je podjetnikov premalo?
anon-208179 sporočil: 54
[#2496893] 04.02.15 20:41
Odgovori   +    1
Ni težava v tem, da se lokalnim podjetnikom začetnikom časnik Finance posmehuje, težava nastane, ko časnik Finance podpre namero leve vlade in podjetnikom začetnikom odvzame spodbudo, torej edino, ki šteje. To ločevanje na tuj kapital in možnost uspeha in lokalne (državne) spodbude in po vaše zagotovljen neuspeh so pa tako ali tako nevredne komentarja.

Če hočemo stran od družbe birokratov v družbo ustvarjalcev bo treba pač v to vlagati in s tem ne mislim na posmeh ali hvalo, ampak kaj bolj konkretnega. Država na koncu tako v nekaj bo vlagala ali bodo to birokrati ali pa ustvarjalci pa je odvisno od nas samih, kakšno državo pač želimo.

Strani: 1