Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

tilenrexi sporočil: 6.775
[Borza] Tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg
[#2494206] 25.01.15 21:53 · odgovor na: (#2494189)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: tilenrexi 25.01.2015 22:10
Najverjetneje bo, vendar je dolgoročno lahko precej bumpy road. Samo spomni se kaj se je zgodilo z ostalimi prevozniki, ki so bili vpleteni v nesrečah. Lahko vse pravilno nastaviš in se en dan zbudiš z -50%. Ne prevzemam takšnega tveganja. Zaradi najverjetneje višjega dobička so šli spreminjat tudi dividendno politiko. Take stvari mi niso všeč.
Glaxo se tudi meni zdi fajn (tudi zaradi dividende), samo se upiram, ker je Berkshire prodal čisto vse. So imeli kar dobre informacije, če primerjaš 2014 performance gks z ostalim healthcare sektorjem. Dobiček je v zadnjem času upadel za 50%.

Bolj zanimivi so mi large cap naftarji, za katere se mi bežno dozdeva, da bi lahko počasi dosegli dno. Rezultati, nov guidance in potem akcija. Dividende so sanjske in bodo po mojem ostale takšne kot so. Tukaj gledam predvsem take, ki imajo čim manj dolga in boniteto A. Prišlo bo najverjetneje do zadolževanja za izplačilo dividend, zato je to zelo pomembno.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2494206

Strani: 1

tilenrexi sporočil: 6.775
[Borza] Tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg
[#2495103] 28.01.15 23:30 · odgovor na: tilenrexi (#2494206)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: tilenrexi 28.01.2015 23:42
Jutri bodo solzne oči uprte v Shell, kateri bo odprl sezono rezultatov za "mega cap" naftarje. Guidance, guidance, guidance. Pomoje bo to zelo pomemben dan za nadaljni razplet dogodkov.

Strani: 1