Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Servis ni več molzna krava avtotrgovcev

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Avto] Tema: Servis ni več molzna krava avtotrgovcev
[#2480351] 05.12.14 08:17 · odgovor na: (#2480347)
Odgovori   +    0
[kajulci]
Pa saj meni je že vseskozi jasno, da ne rabiš avto vozit glih trgovcu, to tudi že ves čas ne počnemo. Ampak s klasifikacijo servisov pa se jaz ženska tudi nisem ukvarjala :) Hvala za pojasnilo.

Ampak ne razumem pa tisto, da so uradni pooblaščeni in pooblaščeni. Recimo tale servis v Rogaški je pooblaščen za Peugeota, ne pa za mojega Fiata. Pa kljub temu, če bi jaz peljala svojega Fiata, bi mi ga poservisirali bistveno ceneje kot recimo v LJ, s štempljem v knjižico. Samo smo na koncu našli blizu LJ toliko cenejši servis, da je bila razlika do unega Rogaškega premajhna, da bi se mi splačalo lesti gor. Kaj je potem ta servis v Rogaški, če ni pooglaščen? A obstajajo tudi uradni servisi, ki niso pooblaščeni (oz. so pooblaščeni za ene znamke, za druge pa ne?)
Dvomim da obstaja uradni servis pri trgovcu Fiata, ki ne bi servisiral Fiatov. Verjetno bi bilo v nasprotju s pogodbo z zastopnikom znamke.

(si morda mislila na to?)

Bistvena prednost "neuradnih" pooblascenih servisov (torej tistih, ki so samostojni in ne del trgovske verige) je v tem, da nimajo garantiranega dotoka strank zaradi nakupov novih avtomobilov dolocene znamke. Kar pa ne pomeni da so vsi dobri, morali pa biti vsi gotovo cenejsi.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2480351

Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.823
[Avto] Tema: Servis ni več molzna krava avtotrgovcev
[#2480441] 05.12.14 10:41 · odgovor na: bc123a (#2480351)
Odgovori   +    1
KSZ

Direktiva o skupinskih izjemah in bla, bla bla

Pravi: (takole mal iz glave)

Da za ohranitev tovarniške garancije NI potrebno servisirati vozil na pooblaščenih servisih proizvajalca.

Neodvisen serviser mora samo slediti servisnim postopkom, ki jih predpiše proizvajalec. Proizvajalec MORA dati na razpolago vso opremo in navodila za izvedno servisa tudi zaiteresiranemu nepoblaščenemu serviserju (nikjer ne piše da zastojn).

Če tega proizvajalec vozil ne zagotovi, potem NISO izpolnjenii pogoji za zavračanje okrav v okviru garancijske dobe.

In še in še, ....

Strani: 1