Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-54454 sporočil: 4.098
Vidim, da vas je vecina ze kdaj nabasala name, :)

Po AC v glavnem vozim konstantnih 140 in mi se na misel ne pride, da bi se umikal kamikazam, ki se mi zalepijo za rit. To pa cisto prekticnih razlogov. Umikanje takim tipom na desni pas za tovornjake z njihovimi 80 ali 100 je zame in za moje vozilo precej butasto, predvsem pa nevarno pocetje. Sploh ko ves, da ti ob naslednjem prehitevanju tovornjaka od zadaj vedno lahko uleti prepotentnez z 200km/h.

Zanimivo, da se v celi debati okoli tega ni oglasil nihce, ki bi se obregnil ob to to, da je levi pas na nasih cestah le "prehitevalni pas" navaden BS. V USA, kjer to pravilo ne velja, pac pa velja pravilo "follow the flow", sem uspel ze prevoziti skoraj ze celo pot od Vegasa do Los Angelesa ob boku istemu vozilu. Taksna voznja je neprimerno bolj sproscujoca, predvsam pa varna.
Z mentaliteto "prehitevalnega pasu" v kakem Los Angeleskem "bumper to bumper" prometu vsi slovenski frajerji pogorite na prvem kilometru. Garantiram.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2461137

Strani: 1

najobj sporočil: 31.870
Zadnja sprememba: najobj 04.10.2014 12:42
[tmatej]
Vidim, da vas je vecina ze kdaj nabasala name, :)

Po AC v glavnem vozim konstantnih 140 in mi se na misel ne pride, da bi se umikal kamikazam, ki se mi zalepijo za rit. To pa cisto prekticnih razlogov. Umikanje takim tipom na desni pas za tovornjake z njihovimi 80 ali 100 je zame in za moje vozilo precej butasto, predvsem pa nevarno pocetje. Sploh ko ves, da ti ob naslednjem prehitevanju tovornjaka od zadaj vedno lahko uleti prepotentnez z 200km/h.

Zanimivo, da se v celi debati okoli tega ni oglasil nihce, ki bi se obregnil ob to to, da je levi pas na nasih cestah le "prehitevalni pas" navaden BS. V USA, kjer to pravilo ne velja, pac pa velja pravilo "follow the flow", sem uspel ze prevoziti skoraj ze celo pot od Vegasa do Los Angelesa ob boku istemu vozilu. Taksna voznja je neprimerno bolj sproscujoca, predvsam pa varna.
Z mentaliteto "prehitevalnega pasu" v kakem Los Angeleskem "bumper to bumper" prometu vsi slovenski frajerji pogorite na prvem kilometru. Garantiram.
... čuj, na naših avtocestah je 130 km/h najvišja dovoljena hitrost in ne tvojih 140 km/h ...

P.S.: v celi debati je govora o avtocestah v Sloveniji in ne o avtocestah v ZDA in očitno na avtocastah v Sloveniji zaradi pametnjakovičev tvoje sorte prehitevanje sploh ni možno, ker za pametnjakoviče tvoje sorte prehitevalni pas ne obstaja, po voznem pasu pa prehitevati ne smeš ... khmm, če zdaj odmislim smrtno nevarnost prehitevanja po desnem (= voznem) pasu, če si pametnjakovič tvoje sorte slučajno premisli in gre na vozni pas malo telefonirat varno skrit za kakšen tovornjak, ker je vožnja s telefonom v roki za pametnjakoviče tvoje sorte pri 140 km/h le malo prenevarna ... pizda, kje jaz živim ...
Vinci sporočil: 5.933
[tmatej]
Zanimivo, da se v celi debati okoli tega ni oglasil nihce, ki bi se obregnil ob to to, da je levi pas na nasih cestah le "prehitevalni pas" navaden BS. V USA, kjer to pravilo ne velja, pac pa velja pravilo "follow the flow", sem uspel ze prevoziti skoraj ze celo pot od Vegasa do Los Angelesa ob boku istemu vozilu. Taksna voznja je neprimerno bolj sproscujoca, predvsam pa varna.
Z mentaliteto "prehitevalnega pasu" v kakem Los Angeleskem "bumper to bumper" prometu vsi slovenski frajerji pogorite na prvem kilometru. Garantiram.
Dajem možno razlago, zakaj se noben ni obregnil ob to. Kar si napisal za ZDA, v ZDA ne velja. Tudi v ZDA imajo skoraj v vseh zveznih držav predpisano, da se vozi na desnem pasu in prehiteva po levem. Nekatere zvezne države imajo to predpisano v smislu, da se moraš umakniti na desni vozni pas, če zadržuješ promet za sabo, nekatere v smislu, da se sploh ne smeš peljati po levem pasu, če voziš počasneje od hitrosti ostalega prometa (ne glede na omejitev), nekatere pa tako kot v Sloveniji, da je levi pas namenjen izključno prehitevanju.
anon-214372 sporočil: 3.048
[tmatej]
Zanimivo, da se v celi debati okoli tega ni oglasil nihce, ki bi se obregnil ob to to, da je levi pas na nasih cestah le "prehitevalni pas" navaden BS. V USA, kjer to pravilo ne velja, pac pa velja pravilo "follow the flow", sem uspel ze prevoziti skoraj ze celo pot od Vegasa do Los Angelesa ob boku istemu vozilu. Taksna voznja je neprimerno bolj sproscujoca, predvsam pa varna.
Z mentaliteto "prehitevalnega pasu" v kakem Los Angeleskem "bumper to bumper" prometu vsi slovenski frajerji pogorite na prvem kilometru. Garantiram.
Kaj ima veze LA promet s prometom v Sloveniji? Tudi z zavijanjem desno čez rdečo luč v Sloveniji pogoriš na prvem kilometru. Garantiram.

Primerjava je popolnoma neumestna, še s Pakistanom primerjaj ali Tunguzijo...

Strani: 1