Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Ureditev meje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

poledica sporočil: 34
[Nepremičnine] Tema: Ureditev meje
[#2458510] 23.09.14 22:07 · odgovor na: (#2458227)
Odgovori   +    1
Saj mogoče res izgleda, da ne znam problema izpostaviti, ker je neverjeten in še sedaj ne morem dojeti, da se ti to lahko zgodi. Soseda, ki nagaja sploh ne živi v soseščini z mojo parcelo, živi v drugem kraju, z mano meji samo s svojo parcelo, ki jo je baje podedovala od mame in sedaj trdi, da je meja te njene parcele 12 m višje in sega v moj travnik in sadovnjak.
Preden sem to kupila sem dve leti pred temi hodila na oglede in nikoli nikogar srečala in vse je bilo enako zaraščeno, nepokošeno. V bližini tudi ni nobene hiše ali soseda in vse kar sem dobila informacij sem jih dobila od lastnice, ki živi v Italiji in ostalih solastnikov, ki živijo v Ljubljani in so bili bolj redko na parceli.
Preden so stekli vsi postopki, ki so potrebni pri nakupu kmetijskih zemljiš je minilo skoraj dve leti, ker je vmes umrla še ena dedinja in je bilo potrebno počakati na zapuščinsko razprava. V tem času sem bila večkrat na parceli, nikoli nisem nikogar srečala. Tik pred podpisom pogodbe pa se je pojavila rampa na dovozni poti. Lastnico sem vprašala kdo je rampo postavil in mi je odgovorila, da je to postavil sosed, ker so baje na parcelo in v hišo zahajali narkomani in lovci in je hotel to preprečiti in zaščiti posest. Ko pa sem postala lastnica sem od te sosede zahtevala, da rampo odstrani sem pa dobila pojasnilo, da si moram narediti do hiše svojo pot in da je tisti kos zemljišča z rampo vred njen, ker ji je tako povedala mama. Zanimivo je da je pred tem ta soseda hotela od prejšne lastnice kupiti to zemljišče, vendar ji je ponujala neko nizko ceno, ki jo prejšna lastnica ni hotela sprejeti. Zanimivo je tudi to, da od takrat ko sem parcelo kupila redno kosijo moj travnik in se delajo kot da je njihov. Pred tem pa je bil zapuščen in nepokošen kot celotna parcela (imam tudi nekaj fotografij in tudi na Google view street se lepo vidi zaraščenost). V bistvu gre za maščevanje sosede, ki je to zemljišče in hišo hotela kupiti, pa ni pristala na ceno, ki so jo lastniki zahtevali, sedaj pa bi radi na ta način nagajali. Imam celo občutek, da se jim ne gre za ta kos zemljišča, kajti ob tej parceli leži njihova trikrat večja, ki pa jo sploh ne obdelujejo in je zaraščena in nepokošena ob tem, da redno kosijo moj travnik.
Občutek imam, da bi me radi odgnali in se ponovno pogajali s prvotno lastnico za nakup, kajti verjetno sem jih z nakupom presenetila.
Podobno so pred tem pregnali že enega gospoda, ki je bil podnjajemnik v hiši, ki je na tej parceli, tako da so mu nagajali, zastrupljali vrt in podobno.
Skratka z eno besedo cela familija je prizadeta in kakršnakoli komunikacija z njimi nemogoča, naše sodstvo pa ima čas in denar se s takimi ukvarjati. Seveda sem dala pooblastilo odvetnici, vendar tudi odvetnica pravi, da mi ne more 100% zagotoviti da bomo na sodišču zmagali, kajti jaz sem od njih dobila že dva opomina za motenje posesti na svoji parceli. Človek ne more verjeti !!!! Si pa ne želim biti kot tisti, ki jih je na TV kazal jerman.