Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.164
Zadnja sprememba: crt 14.08.2014 15:27
[tekavec]
> [crt]
> > [tekavec]
> > Štekam, ja, tisto, kar je meni pri takem prinašanju linkov zanimivo je statistika. :-) Konkretno v tej partikularni RF-UE zgodbi, koliko jih prineseš v podporo ruskim dezinformacijam in koliko v podporo oponentom (poenostavljeno: zahodu).
>
> se pravi ta dva poenostavljeno zahodna casopisa izvajata podporo ruskim dezinformacijam?

Tole je sicer minorno, pa vendar - da gre za zahodna časopisa, ne pove nič (oz. sodi sklicevanje na to že skoraj v ad cajtng logično napako), se pa iz vsebine vidi, da gre za tipične dezinformacije - recimo v prvem članku sicer navede navezave enega bataljona z neonacističnimi gibanji in ga kmalu zatem zapakira v paket še z drugimi, ki s tem blage veze nimajo (en.wikipedia.org/wik...Battalion)
glej, pogovarjati sva se zacela ob tem, ko je rx170 omenil, kaj da se pise v dveh medijih. jaz sem pa prinesel dva linka, za katera menim, da je to tisto pisanje), in s tem dopolnil stvar s tistim, za kar menim, da je bilo podlaga.

spravil sem se to narediti zato, ker sta to vendarle dva dokaj ne-brezvezna medija in mi je bilo zanimivo, da o tem piseta. prebral sem toliko, da sem dobil vtis, da bi znalo biti to to.

kaj vse dodatno potem kdorkoli tam not najde, pa ali so dezinformacije ali ne - to pa prepuscam vsem ostalim.
Pred časom sem videl, da dokaj nekritično spremljaš članke iz Zerohedge - v zvezi s to tematiko tam resnično ni dosti bolje od poljubnega kremeljskega trobila.
to si moral na kar poseben nacin videti (ali pa morda pred res solidnim casom, ne vem), ker je zerohedge za moje pojme dokaj histericen medij, tako da zame vsekakor ni nek normalen vir novic. ce se zgodi, da priletim tja, bom sel najprej pogledat, kaj lahko drugje ujamem na isto temo. in tu gre tipicno za ekonomijo, kaj pisejo o rusiji, nisem sploh na tekocem.

ne recem, da je kategoricno nemogoce, da bi kdaj kaj dal od tam, zgodi se vse sorte, vendar takole na prvo zogo je to nekaj takega, kot ce bi mi rekel, da gospodarske novice spremljam na sta.
Si kdaj opazil, kako npr. RT poroča o bombardiranjih civilnih ciljev v UE?
ne, ker ne spremljam rt. (evo, posebej zate sem se potrudil in ugotovil, da sem junija 2013 pa res dal en link od tam in sicer o obdavcitvi cerkve v italiji.)
Skratka, vem, da ni ravno očitno, mogoče še sam sebi verjameš, da si nepristranski pri tej tematiki in da "samo pripelješ linke", dejansko pa zelo pašeš v del prej omenjenega članka www.jamestown.org/si...s%5d=42745 (če boš prebral, boš sam ugotovil, kam).
meni ta tematika predvsem ne pomeni velikega osebnega angazmaja. niti takega, da ce sem prebral X in se mi zdi zanimivo, da bi potem sel hitro gledat na "drugo stran", kaj je pa tam. kaj sele, da bi se sel ukvarjati s tem, kako da nekdo drugi o tem pise ali pa ne.

v bistvu sem zdaj nekje med presenecenjem in smehom. zadeva zelo spominja na slovenske plemenske zgodbe, kjer popularno velja, da ce nisi 120% nas, potem si njihov in kako budno je treba paziti, cigav da je kdo, za koga da dela zavedno ali ne in kako se to vidi. temu recem dvotaktna pamet.

ti pa imas seveda povsem proste roke, da se se naprej ukvarjas z ugotavljanjem globljega smisla mojega ravnanja, ce se ti to resnicno zdi tako pomembno. in ne zameri, ce se vec ne odzivam, ker res ne vidim smisla. ti si v svojo interpretacijo tkoaltko preprican, meni je pa v zadostni meri vseeno, da nimam vec kaj povedati.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2444811

Strani: 1

anon-16741 sporočil: 3.984
[Glavni forum] Tema: Ukrajinci napovedujejo blokado Putinovem konvoju
[#2444834] 14.08.14 16:14 · odgovor na: crt (#2444811)
Odgovori   +    0
Vidim, da zelo rad marsikatero tematiko skanaliziraš v safe haven, naši-nenaši, pikčasti-progasti etc. Kolikor mi je že bila ta zadeva sprva simpatična in je zelo dobro povzela določeno področje, si jo po nepotrebnem zdivergiral na svaštarjenje.

Da malce pojasnim - meni je tole okoli dezinformacij resnično super topic in hvala za udeležbo v tem mini eksperimentu. Kako zadeva deluje pri ekstremno sugestibilnih primerkih (jih je veselje opazovati tudi na tem forumu), seveda ni noben poseben kunšt, kar je mene zanimalo, je drugačen kader.

Strani: 1