Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdo si upa: Karl Erjavec

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

grekom1 sporočil: 349
[Glavni forum] Tema: Kdo si upa: Karl Erjavec
[#2444160] 13.08.14 11:07 · odgovor na: macon (#2444072)
Odgovori   +    2
[macon]
> [grekom1]
> > [stutek]
> > Povzetek miselnosti financ:
> > Boli nas kurac za standard nasih prednikov, ki so delali veliko vec kot trenutne generacije in so verjeli, da bodo dostojno ziveli tudi v zadnjih letih svojega zivljenja.
> >
> > To, da imamo armado mladih brezdelnezev in da je prag revscine bistveno nad povprecno pokojnino, vas ne zanima. Bomo videli kaj boste rekli, ko se bo vam zgodil "Enron" in bo nek financni sklad zakockal vaso dodatno pokojnino.
> >
> > Sem nekoc bral: s tujim kurcem (tujimi pokojninami, ki ze sedaj ne omogocajo dostojnega zivljenja) je lustno po koprivah opletat. Moja starsa sta vse zivljenje delala, oce od 19. leta in mati od 16. leta naprej, a tega, kar se jima dogaja sedaj v pokoju, ne privoscim nikomur.
>
> Kljub temu da sem proti večini Karlovih idej in zmeraj podpiram zahteve o optimizaciji (racionalizaciji) javnega sektorja je pa dejstvo, da je pri rezanju pokojnin nekje treba potegniti črto!
>
> Ljudje so vse življenje vplačevali pokojnino, na stara leta pa nimajo dostojnega življenja. Zakaj primanjkuje denarja za pokojnine je itak jasno.
>
> Tisto, da bi kak finančni sklad zakockal pokojnino pa se je pri nas, žal, že zgodilo. Če sem malo žleht bi lahko rekel, da so pokojnine zakockali naši politiki v navezi z bankami in finančnimi veleumi.
>
> Armada mladih brezdelnežev (upam, da si mislil nezaposlenih in ne lenuhov) pa je posledica zadnjih 20+ let izobraževalnega sistema in mentalitete v Sloveniji.
>
> Recimo, Kovinarstvo Bučar ne najde sposobnih tržnikov in "šlosarjev". Pa še marsikatera firma bi z veseljem sprejela pridne in spretne ljudi. Pri nas pa smo bedaki (vključno z mano) vsi hoteli sedeti v pisarnah in preštevati denar, pisati programe in podobna sranja. Sedaj je "ekonomistov" in podobnih za stran metat, pridnih rok pa manjka.
>
> In ravno pridne roke bi poskrbele za naše penzije.

Veste kaj, vsi se j...te z zagovarjanjem upokojencev. Če nimajo za življenje, naj prodajo napol zastonj pridobljeno preveliko nepremičnino in gredo v manjšo pa bodo imeli dovolj za življenje. Nikjer ni dežele, kjer v vsaki drugi hiši na 200m2 prebiva osamljen upokojenec, to je samo v podalpskem raju demokratičnega socializma. Tak se potem nima kaj oglašati, kako ima prenizko pokojnino.

Potem se nimajo kaj oglašati tisti, ki so šli 5-10 let predčasno v penzijo, ker jim to častijo ostali zaposleni.

Nič se nimajo oglašati vsi prejemniki kreditov s fiksno obrestno mero, ki jim jih je visoka inflacija konec osemdesetih povsem požrla. Naj zaprejo gobce vsi, ki so po Jazbinšku plačali 15% vrednosti družbene nepremičnine, da je postala njihova last. Svojo malo nepremičnino sem odplačeval 17 let, balon cen pa se je nafilal pretežno prav zaradi zastonj nepremičnin za upokojensko sodrgo. Ves čas sem se odrekal 30% plače in bil hkrati bogati prasec med delavci, v resnici pa izenačen s Fato Higieničarević, ki je, ubožica, dobila socialno stanovanje.

Vprašaj svoja delovna starša pod katere vse kategorije, ki naj zaprejo gobec spadata in potem lahko skupaj s tabo zapreta gobec.

Na koncu pa ti nabijem na kurac še kovinarstvo Bučar, ki bi verjetno plačevalo minimalno plačo za "pridne in spretne ljudi", pričakovalo in zahtevalo pa odgovorno delo, iniciativo in zavzemanje, dodatne ure in znanja in kaj vem kaj še.

Normalno, da so mladi "brezdelneži", gledajo in razumejo, da se nagrajuje ritoliznike in bleferje, ne pa pridne in delavne. Zato ne bodo pridni in delavni, za upokojence pa bo v enem trenutku zmanjkalo za penzije. In prav bo tako, škoda, ker se še ni zgodilo.

Podpiram, da se upokojencem odvzame volilna pravica.

Čuj ti pezde usrano šmrkavo. Preberi najprej kdo je kaj napisal in kdo je koga komentiral. Pol pa se kurči s tvojo zafrustriranostjo in se idi v kot jokat in sam sebi smilit.

Podpiram kastracijo takih nestrpnežev kot si ti!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2444160

Strani: 1

crt sporočil: 27.164
[Glavni forum] Tema: Kdo si upa: Karl Erjavec
[#2444164] 13.08.14 11:13 · odgovor na: grekom1 (#2444160)
Odgovori   +    4
[grekom1]
Čuj ti pezde usrano šmrkavo. Preberi najprej kdo je kaj napisal in kdo je koga komentiral. Pol pa se kurči s tvojo zafrustriranostjo in se idi v kot jokat in sam sebi smilit.
Podpiram kastracijo takih nestrpnežev kot si ti!
ekola, ti si zdaj kastriran.

Strani: 1