Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdo si upa: Karl Erjavec

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2443985] 12.08.14 22:34
Odgovori   +    17
Erjavčeva koalicijska pogajanja:
On: Ej, ti. A bi spala z mano za milijon evrov?
Ona: Za milijon? Vau! To pa že.
On: Kaj pa za dva evra?
Ona: Zgini mi nekam! Kaj pa si misliš, da sem?
On: To sva že razčistila, zdaj se pogajava samo še o ceni.
tasilo sporočil: 9.830
[#2443988] 12.08.14 22:40
Odgovori   +    23
1.) Regres je potuha, "sviranje kurcu". Tako kot trinajsta plača in božičnica in podobne monade.

2.) Penzionisti ne razumejo, da jim pokojnin ne daje Korle, ampak (1.) vplačila; (2.) gospodarstvo.

3.) Najhujša anomalija pa je, da so pokojnine v bistvu breme proračuna. Defektno do konca!


PS: v resnici je ena še huja anomalija: Desus in Korle. Naddefektno.
fabiani sporočil: 4.454
[#2443998] 12.08.14 23:13
Odgovori   +    17
in ta korle bi rad imel Junckerja za šefa???
a je od blizu vidu njegov delovni ceglc; My Agenda for Jobs, Growth, Fairness and Democratic Change?
ec.europa.eu/about/j.../pg_en.pdf

Runklna in Cerarja je res treba povprašat predvsem po zdravju na podstrešju?
stutek sporočil: 503
[#2444023] 13.08.14 05:53
Odgovori   +    16
Zadnja sprememba: stutek 13.08.2014 05:58
Povzetek miselnosti financ:
Boli nas kurac za standard nasih prednikov, ki so delali veliko vec kot trenutne generacije in so verjeli, da bodo dostojno ziveli tudi v zadnjih letih svojega zivljenja.

To, da imamo armado mladih brezdelnezev in da je prag revscine bistveno nad povprecno pokojnino, vas ne zanima. Bomo videli kaj boste rekli, ko se bo vam zgodil "Enron" in bo nek financni sklad zakockal vaso dodatno pokojnino.

Sem nekoc bral: s tujim kurcem (tujimi pokojninami, ki ze sedaj ne omogocajo dostojnega zivljenja) je lustno po koprivah opletat. Moja starsa sta vse zivljenje delala, oce od 19. leta in mati od 16. leta naprej, a tega, kar se jima dogaja sedaj v pokoju, ne privoscim nikomur.
grekom1 sporočil: 349
[#2444024] 13.08.14 07:01 · odgovor na: stutek (#2444023)
Odgovori   +    9
[stutek]
Povzetek miselnosti financ:
Boli nas kurac za standard nasih prednikov, ki so delali veliko vec kot trenutne generacije in so verjeli, da bodo dostojno ziveli tudi v zadnjih letih svojega zivljenja.

To, da imamo armado mladih brezdelnezev in da je prag revscine bistveno nad povprecno pokojnino, vas ne zanima. Bomo videli kaj boste rekli, ko se bo vam zgodil "Enron" in bo nek financni sklad zakockal vaso dodatno pokojnino.

Sem nekoc bral: s tujim kurcem (tujimi pokojninami, ki ze sedaj ne omogocajo dostojnega zivljenja) je lustno po koprivah opletat. Moja starsa sta vse zivljenje delala, oce od 19. leta in mati od 16. leta naprej, a tega, kar se jima dogaja sedaj v pokoju, ne privoscim nikomur.
Kljub temu da sem proti večini Karlovih idej in zmeraj podpiram zahteve o optimizaciji (racionalizaciji) javnega sektorja je pa dejstvo, da je pri rezanju pokojnin nekje treba potegniti črto!

Ljudje so vse življenje vplačevali pokojnino, na stara leta pa nimajo dostojnega življenja. Zakaj primanjkuje denarja za pokojnine je itak jasno.

Tisto, da bi kak finančni sklad zakockal pokojnino pa se je pri nas, žal, že zgodilo. Če sem malo žleht bi lahko rekel, da so pokojnine zakockali naši politiki v navezi z bankami in finančnimi veleumi.

Armada mladih brezdelnežev (upam, da si mislil nezaposlenih in ne lenuhov) pa je posledica zadnjih 20+ let izobraževalnega sistema in mentalitete v Sloveniji.

Recimo, Kovinarstvo Bučar ne najde sposobnih tržnikov in "šlosarjev". Pa še marsikatera firma bi z veseljem sprejela pridne in spretne ljudi. Pri nas pa smo bedaki (vključno z mano) vsi hoteli sedeti v pisarnah in preštevati denar, pisati programe in podobna sranja. Sedaj je "ekonomistov" in podobnih za stran metat, pridnih rok pa manjka.

In ravno pridne roke bi poskrbele za naše penzije.
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2444025] 13.08.14 07:13 · odgovor na: stutek (#2444023)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-268539 13.08.2014 07:17
Prepričan sem, da to ni miselnost ljudi na Financah.
Cenim in spoštujem tvojo skrb za starše. Tudi sam imam še enega in kar dobro poznam njuno preteklost. Res so živeli v trših razmerah in zato sem še posebej razočaran nad ljudmi, ki so zakockali boljšo državo in standard ¾ starostnikov.
Generacije živijo v specifičnih razmerah in ne bi si upal trditi, da so ene v osnovi bolj pridne od drugih. So bili pa vedno različni pogoji življenja in dela. Malokoga ne skrbi brezposelnost med mladimi in večinoma nizke pokojnine - še posebej, če jih primerjamo s tistimi v gospodarsko uspešnejših državah (za to pa se zavzemajo 'Financarji'…). Mnogi mladi se izseljujejo ali razmišljajo o tujini, živijo pri starših, ne morejo si privoščiti naraščaja,.., številni upokojenci brezmejno zaupajo v to državo (in ozko interesni DESUS), ki - predvsem po načelu medgeneracijske solidarnosti, ne na osnovi neobstoječih skladov - jamči za osnovna izplačila (regres je priboljšek,..) in gre po nekaterih kazalnikih po poti Enron-a…
Problemov v zvezi s staranjem prebivalstva je sicer še cel niz (negativni demografski trend, preveč predčasno in privilegirano upokojenih, ukinitev starostnih pokojnin, 'večstebrno' vplačevanje, ni bil še pravočasno uveden prispevek za primer dolgotrajne oskrbe, domska vs alternativna oskrba,..), toda RS Slovenija lahko izplača samo toliko in takšne pokojnine, kot si jih lahko privošči. Za več od tega mora najeti posojila, ki jih bodo vračale sedanja in prihodnje aktivne generacije.
fcajt sporočil: 4.335
[#2444029] 13.08.14 07:45 · odgovor na: grekom1 (#2444024)
Odgovori   +    5
Tisto, da bi kak finančni sklad zakockal pokojnino pa se je pri nas, žal, že zgodilo. Če sem malo žleht bi lahko rekel, da so pokojnine zakockali naši politiki v navezi z bankami in finančnimi veleumi.
... to najbolje ve dosmrtni sindikalni lopov semulić!
anon-49458 sporočil: 2.114
[#2444031] 13.08.14 07:48
Odgovori   +    5
Korli že razume, pa ga boli. Problem, je ker to ne razume Cerar.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2444059] 13.08.14 08:48 · odgovor na: (#2444036)
Odgovori   +    5
[republican]
> [wizardofoz]
> Korli že razume, pa ga boli. Problem, je ker to ne razume Cerar.

Problem je ker to ne razumejo oz. nočejo razumeti volilci... in vedno znova volijo levičarske politike, ki jim obljubljajo, da ne bodo krčili njihovih pravic, čeprav je denarja že zdavnaj zmanjkalo... se bomo pa še dodatno zadolžili. Raje to kot da pogorijo na naslednjih volitvah zaradi rezov v pokojnine in javni sektor.
Pokojnine so osje gnezdo, v katerega si ne upa drezati nihče. Nihče namreč ne upa imeti proti sebi 700.000 volilcev...
macon sporočil: 12.861
[#2444072] 13.08.14 09:14 · odgovor na: grekom1 (#2444024)
Odgovori   +    14
[grekom1]
> [stutek]
> Povzetek miselnosti financ:
> Boli nas kurac za standard nasih prednikov, ki so delali veliko vec kot trenutne generacije in so verjeli, da bodo dostojno ziveli tudi v zadnjih letih svojega zivljenja.
>
> To, da imamo armado mladih brezdelnezev in da je prag revscine bistveno nad povprecno pokojnino, vas ne zanima. Bomo videli kaj boste rekli, ko se bo vam zgodil "Enron" in bo nek financni sklad zakockal vaso dodatno pokojnino.
>
> Sem nekoc bral: s tujim kurcem (tujimi pokojninami, ki ze sedaj ne omogocajo dostojnega zivljenja) je lustno po koprivah opletat. Moja starsa sta vse zivljenje delala, oce od 19. leta in mati od 16. leta naprej, a tega, kar se jima dogaja sedaj v pokoju, ne privoscim nikomur.

Kljub temu da sem proti večini Karlovih idej in zmeraj podpiram zahteve o optimizaciji (racionalizaciji) javnega sektorja je pa dejstvo, da je pri rezanju pokojnin nekje treba potegniti črto!

Ljudje so vse življenje vplačevali pokojnino, na stara leta pa nimajo dostojnega življenja. Zakaj primanjkuje denarja za pokojnine je itak jasno.

Tisto, da bi kak finančni sklad zakockal pokojnino pa se je pri nas, žal, že zgodilo. Če sem malo žleht bi lahko rekel, da so pokojnine zakockali naši politiki v navezi z bankami in finančnimi veleumi.

Armada mladih brezdelnežev (upam, da si mislil nezaposlenih in ne lenuhov) pa je posledica zadnjih 20+ let izobraževalnega sistema in mentalitete v Sloveniji.

Recimo, Kovinarstvo Bučar ne najde sposobnih tržnikov in "šlosarjev". Pa še marsikatera firma bi z veseljem sprejela pridne in spretne ljudi. Pri nas pa smo bedaki (vključno z mano) vsi hoteli sedeti v pisarnah in preštevati denar, pisati programe in podobna sranja. Sedaj je "ekonomistov" in podobnih za stran metat, pridnih rok pa manjka.

In ravno pridne roke bi poskrbele za naše penzije.
Veste kaj, vsi se j...te z zagovarjanjem upokojencev. Če nimajo za življenje, naj prodajo napol zastonj pridobljeno preveliko nepremičnino in gredo v manjšo pa bodo imeli dovolj za življenje. Nikjer ni dežele, kjer v vsaki drugi hiši na 200m2 prebiva osamljen upokojenec, to je samo v podalpskem raju demokratičnega socializma. Tak se potem nima kaj oglašati, kako ima prenizko pokojnino.

Potem se nimajo kaj oglašati tisti, ki so šli 5-10 let predčasno v penzijo, ker jim to častijo ostali zaposleni.

Nič se nimajo oglašati vsi prejemniki kreditov s fiksno obrestno mero, ki jim jih je visoka inflacija konec osemdesetih povsem požrla. Naj zaprejo gobce vsi, ki so po Jazbinšku plačali 15% vrednosti družbene nepremičnine, da je postala njihova last. Svojo malo nepremičnino sem odplačeval 17 let, balon cen pa se je nafilal pretežno prav zaradi zastonj nepremičnin za upokojensko sodrgo. Ves čas sem se odrekal 30% plače in bil hkrati bogati prasec med delavci, v resnici pa izenačen s Fato Higieničarević, ki je, ubožica, dobila socialno stanovanje.

Vprašaj svoja delovna starša pod katere vse kategorije, ki naj zaprejo gobec spadata in potem lahko skupaj s tabo zapreta gobec.

Na koncu pa ti nabijem na kurac še kovinarstvo Bučar, ki bi verjetno plačevalo minimalno plačo za "pridne in spretne ljudi", pričakovalo in zahtevalo pa odgovorno delo, iniciativo in zavzemanje, dodatne ure in znanja in kaj vem kaj še.

Normalno, da so mladi "brezdelneži", gledajo in razumejo, da se nagrajuje ritoliznike in bleferje, ne pa pridne in delavne. Zato ne bodo pridni in delavni, za upokojence pa bo v enem trenutku zmanjkalo za penzije. In prav bo tako, škoda, ker se še ni zgodilo.

Podpiram, da se upokojencem odvzame volilna pravica.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2444087] 13.08.14 09:30
Odgovori   +    11
Kucanu in njemu podobnim ticem, ter borcem je treba vzeti neupravicene dodatke na pokojnine, pa bo denarja dovolj za regres.
grekom1 sporočil: 349
[#2444160] 13.08.14 11:07 · odgovor na: macon (#2444072)
Odgovori   +    2
[macon]
> [grekom1]
> > [stutek]
> > Povzetek miselnosti financ:
> > Boli nas kurac za standard nasih prednikov, ki so delali veliko vec kot trenutne generacije in so verjeli, da bodo dostojno ziveli tudi v zadnjih letih svojega zivljenja.
> >
> > To, da imamo armado mladih brezdelnezev in da je prag revscine bistveno nad povprecno pokojnino, vas ne zanima. Bomo videli kaj boste rekli, ko se bo vam zgodil "Enron" in bo nek financni sklad zakockal vaso dodatno pokojnino.
> >
> > Sem nekoc bral: s tujim kurcem (tujimi pokojninami, ki ze sedaj ne omogocajo dostojnega zivljenja) je lustno po koprivah opletat. Moja starsa sta vse zivljenje delala, oce od 19. leta in mati od 16. leta naprej, a tega, kar se jima dogaja sedaj v pokoju, ne privoscim nikomur.
>
> Kljub temu da sem proti večini Karlovih idej in zmeraj podpiram zahteve o optimizaciji (racionalizaciji) javnega sektorja je pa dejstvo, da je pri rezanju pokojnin nekje treba potegniti črto!
>
> Ljudje so vse življenje vplačevali pokojnino, na stara leta pa nimajo dostojnega življenja. Zakaj primanjkuje denarja za pokojnine je itak jasno.
>
> Tisto, da bi kak finančni sklad zakockal pokojnino pa se je pri nas, žal, že zgodilo. Če sem malo žleht bi lahko rekel, da so pokojnine zakockali naši politiki v navezi z bankami in finančnimi veleumi.
>
> Armada mladih brezdelnežev (upam, da si mislil nezaposlenih in ne lenuhov) pa je posledica zadnjih 20+ let izobraževalnega sistema in mentalitete v Sloveniji.
>
> Recimo, Kovinarstvo Bučar ne najde sposobnih tržnikov in "šlosarjev". Pa še marsikatera firma bi z veseljem sprejela pridne in spretne ljudi. Pri nas pa smo bedaki (vključno z mano) vsi hoteli sedeti v pisarnah in preštevati denar, pisati programe in podobna sranja. Sedaj je "ekonomistov" in podobnih za stran metat, pridnih rok pa manjka.
>
> In ravno pridne roke bi poskrbele za naše penzije.

Veste kaj, vsi se j...te z zagovarjanjem upokojencev. Če nimajo za življenje, naj prodajo napol zastonj pridobljeno preveliko nepremičnino in gredo v manjšo pa bodo imeli dovolj za življenje. Nikjer ni dežele, kjer v vsaki drugi hiši na 200m2 prebiva osamljen upokojenec, to je samo v podalpskem raju demokratičnega socializma. Tak se potem nima kaj oglašati, kako ima prenizko pokojnino.

Potem se nimajo kaj oglašati tisti, ki so šli 5-10 let predčasno v penzijo, ker jim to častijo ostali zaposleni.

Nič se nimajo oglašati vsi prejemniki kreditov s fiksno obrestno mero, ki jim jih je visoka inflacija konec osemdesetih povsem požrla. Naj zaprejo gobce vsi, ki so po Jazbinšku plačali 15% vrednosti družbene nepremičnine, da je postala njihova last. Svojo malo nepremičnino sem odplačeval 17 let, balon cen pa se je nafilal pretežno prav zaradi zastonj nepremičnin za upokojensko sodrgo. Ves čas sem se odrekal 30% plače in bil hkrati bogati prasec med delavci, v resnici pa izenačen s Fato Higieničarević, ki je, ubožica, dobila socialno stanovanje.

Vprašaj svoja delovna starša pod katere vse kategorije, ki naj zaprejo gobec spadata in potem lahko skupaj s tabo zapreta gobec.

Na koncu pa ti nabijem na kurac še kovinarstvo Bučar, ki bi verjetno plačevalo minimalno plačo za "pridne in spretne ljudi", pričakovalo in zahtevalo pa odgovorno delo, iniciativo in zavzemanje, dodatne ure in znanja in kaj vem kaj še.

Normalno, da so mladi "brezdelneži", gledajo in razumejo, da se nagrajuje ritoliznike in bleferje, ne pa pridne in delavne. Zato ne bodo pridni in delavni, za upokojence pa bo v enem trenutku zmanjkalo za penzije. In prav bo tako, škoda, ker se še ni zgodilo.

Podpiram, da se upokojencem odvzame volilna pravica.

Čuj ti pezde usrano šmrkavo. Preberi najprej kdo je kaj napisal in kdo je koga komentiral. Pol pa se kurči s tvojo zafrustriranostjo in se idi v kot jokat in sam sebi smilit.

Podpiram kastracijo takih nestrpnežev kot si ti!
crt sporočil: 27.121
[#2444164] 13.08.14 11:13 · odgovor na: grekom1 (#2444160)
Odgovori   +    4
[grekom1]
Čuj ti pezde usrano šmrkavo. Preberi najprej kdo je kaj napisal in kdo je koga komentiral. Pol pa se kurči s tvojo zafrustriranostjo in se idi v kot jokat in sam sebi smilit.
Podpiram kastracijo takih nestrpnežev kot si ti!
ekola, ti si zdaj kastriran.
grekom1 sporočil: 349
[#2444185] 13.08.14 11:49 · odgovor na: crt (#2444164)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 13.08.14 11:42
[crt]

ekola, ti si zdaj kastriran.
Ouch....
crt sporočil: 27.121
[#2444190] 13.08.14 11:53 · odgovor na: grekom1 (#2444185)
Odgovori   +    1
[grekom1]
> [crt]
>
> ekola, ti si zdaj kastriran.

Ouch....
to ni one way ticket.
sicer resda pogosto je.
ce pa lahko z nadaljnimi objavami pokazes, da ni treba, da pri tem ostane, super.
BojanRi sporočil: 5.518
[#2444237] 13.08.14 13:16
Odgovori   +    2
Ni problem, da Erjavec tega ne razume on je tako en velik klovn, problem je v 75% volilcev, ki tega ne razumejo.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2444297] 13.08.14 14:53 · odgovor na: crt (#2444164)
Odgovori   +    1
Vprašaj svoja delovna starša pod katere vse kategorije, ki naj zaprejo gobec spadata in potem lahko skupaj s tabo zapreta gobec.<
Temu še rumenega kartona nisi dal.Kako daleč je do kastracije?
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2444299] 13.08.14 15:01 · odgovor na: macon (#2444072)
Odgovori   +    3
Potem se nimajo kaj oglašati tisti, ki so šli 5-10 let predčasno v penzijo, ker jim to častijo ostali zaposleni.<

Dober zadetek.Glede na to,da tako dobro meriš me čudi,da si zgrešil tiste,ki v pokojninski sklad nikoli niso vplačevali.In jugooficirje,ki so vplačevali drugje,danes pa so pripadniki Klovnove čete.
macon sporočil: 12.861
[#2444329] 13.08.14 15:55 · odgovor na: anon-149637 (#2444299)
Odgovori   +    1
[rosom]
>Potem se nimajo kaj oglašati tisti, ki so šli 5-10 let predčasno v penzijo, ker jim to častijo ostali zaposleni.


Dober zadetek.Glede na to,da tako dobro meriš me čudi,da si zgrešil tiste,ki v pokojninski sklad nikoli niso vplačevali.In jugooficirje,ki so vplačevali drugje,danes pa so pripadniki Klovnove čete.
Tiste imam že po defaultu na šit listi.
anon-237417 sporočil: 2.617
[#2444350] 13.08.14 16:55
Odgovori   +    2
"Šef Desusa Karl Erjavec očitno še vedno ne razume.." - on že razume, je pa z populizmom v tem okolju enostavneje. Hec je v tem, da aktualni penziči, predvsem pa bodoči penziči ne štekajo, da bo čez pet-šest let še vedno regres, samo penzij ne bo več.
anon-335655 sporočil: 5
[#2444489] 14.08.14 01:14 · odgovor na: (#2444036)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 13.08.14 12:25
sicer se izražaš ene malo kruto (res je, tudi svet dejansko je tak),
ampak v tvojem pisanju je kar nekaj resnice.
bc123a sporočil: 48.253
[#2444761] 14.08.14 13:20 · odgovor na: anon-149637 (#2444299)
Odgovori   +    3
[rosom]
>Potem se nimajo kaj oglašati tisti, ki so šli 5-10 let predčasno v penzijo, ker jim to častijo ostali zaposleni.


Dober zadetek.Glede na to,da tako dobro meriš me čudi,da si zgrešil tiste,ki v pokojninski sklad nikoli niso vplačevali.In jugooficirje,ki so vplačevali drugje,danes pa so pripadniki Klovnove čete.
Luknje v penzijskem sistemu ne povzrocajo tisti zelo malostevilni z velikimi penzijami in tisti ki niso vplacevali prispevkov (poglej stevilke). Seveda je smiselno da se zaradi dobrega okusa naslovi tudi te, ampak generalno gledano je problem v tem, da je veliko "pridnih rok" ustvarjalo socializem, imelo 200 USD povprecne place, od tega placevalo 30 USD prispevkov za penzije, sparalo v nepremicninah, sedaj pa smo v situaciji, ko je kao 500 EUR penzije ze revscina, nepremicnina pa recimo nedotkljive, kar se davkov tice.

Strani: 1