Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Židan Toninu: Vzdržujmo kulturo dialoga

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

tasilo sporočil: 9.830
[Glavni forum] Tema: Židan Toninu: Vzdržujmo kulturo dialoga
[#2443963] 12.08.14 21:39 · odgovor na: anon-106853 (#2443949)
Odgovori   +    4
Pomensko so hoteli povedati natančno tole: "Židanu ni prav ... Židanu ni všeč, da je trenutno v NSi takšna pogajalska vročica, da so pričeli s podtikanji". In če so hoteli povedati natančno to, ne vem zakaj tega niso povedali natančno tako.

Skratka: en sam piarovsko topoumen floskulizem in piarovsko zdrekano lepoprečje.


Malo več časa bi mi pobralo tudi, če bi se vtaknil še v tisti del stavka, "da so pričeli s podtikanji". Zakaj hudiča morajo reči "so pričeli s podtikaNJI"?

1.) Zakaj ne morejo reči , "so začeli s podtikanJEM"! - Mar nihče več ne ve, kaj so glagolniki ter kašen pomen in funkcijo imajo v jeziku? Mar nihče več ne ve, da glagolniki načeloma ne prenesejo množine, ker edninska oblika že pomeni poljubno količino? (Izjema je le takrat, kadar slovenščina za kaj nima samostalnika in mora uporabiti glagolniško obliko; tipični primeri so samostalniki/glagolniki "dejanje, znanje, spanje".)

To drekanje z glagolniki, ki jih za nameček še vsi tako "navdušeno" tlačijo v množino(!), gre že pošteno na živce. Kaže tudi na zelo slabo znanje in (raz)umevanje jezika.

2.) In naprej: zakaj preprosto ne morejo reči lepo, pravilno in smiselno po slovensko: "so začeli podtikati"! - Vem zakaj ne: zato, ker so jezikovni debili.


70 let bracko-i-jedincvenega gmajnarsko rovtarskega režima je na jeziku pustilo strašne posledice in brazgotine. A ne zgolj na jeziku, tudi v glavah! Pojma sta vzročno-posledično povezana, kajti jezik je eden najvišjih miselnih in umskih procesov!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2443963

Strani: 1

anon-106853 sporočil: 1.122
[Glavni forum] Tema: Židan Toninu: Vzdržujmo kulturo dialoga
[#2443976] 12.08.14 22:08 · odgovor na: tasilo (#2443963)
Odgovori   +    1
imaš prav....žalostna sem, ker se zaradi desetletij mrcvarjenja slovenskega jezika tudi jaz zalotim, da ga enostavno ne poznam in znam, čeprav sem rojena slovenka.....


v OŠ nas niso naučili nič razen samostalnikov, glagolov, prislovov (pa seveda kup na pamet učenja književnosti)....v SŠ so nas spoznali s povedniki in "priznanimi"(beri preverjenimi) književniki.....kakorkoli že.....sem slovenka in ne znam uporabljati slovenščine....mislim, da nisem edina

Strani: 1