Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0128Ch1 sporočil: 219
Ja, tega in podobnega je v naših medijih vse polno. Včasih me npr. ob prevodih na Mediatranslations - mislim, da se tako imenuje firma, ki prevaja NatGeo ipd., prime s.... Ni mi jasno, kje so se njihovi prevajalci učili Slovenščine! Ali ob vseh agencijah in inšpektoratih nimamo tudi nekega organa, ki bi se ukvarjal s tem in zaradi mene, ponavljajoče se kršitve tudi sankcioniral. Saj smo vendar v Sloveniji, kjer je uradni jezik slovenščina, ki bi jo vsaj mediji, uradne osebe ipd. morali uporabljati v PRAVILNI obliki. Razumem, da je jezik živ, da se lahko pojavljajo razni anglizmi, balkanizmi in izpeljanke, neuporaba rodilnika..., ampak uradni jezik naj ne bi vseboval takih besed.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2443943

Strani: 1

tasilo sporočil: 9.830
Se strinjam. O vsem tem smo - tudi na tem forumu - že precej razpravljali.

Z veliko truda sem ter tja kaj zaleže, nekaj stvari je že precej boljše, kot je bilo, a le v "lokalnem okolju" tega medija, kjer po forumu straši pošast Hanibal Lector. (Poišči njegove zapise tako, da v iskalnik po forumu vneseš iskalni nize "Hanibal Lector", jezik, slovenščin*. Branja za en teden ... :)
anon-19718 sporočil: 3.853
Enkrat si poglej kdo so večinoma lastniki teh prevajalskih podjetij; sami južnjaki. "Slovenske" inštitucije so pa že od konca 2. SV v Srbskih rokah. Neverjetno je, da naš narod tega ne upa niti videti.

Se spomnim, ko je Janša dal nalog, v svoji prvi vladi, da je potrebno narediti standard za slovensko tipkovnico ( brez ć, đ in podobnih hieroglifov ). Se je akademska sfera tako upirala, da je groza in projekta ni mogel speljati. Ko je v naslednji vladi prišel Pahor je projekt v trenutku ukinil.

Smo verjetno edina država kjer si kaznovan, če ne uporabiš črk, ki jih v svoji abecedi sploh nimaš. Tisti hotelir, o katerem so pisale Finance, je bil kaznovan s 4.000 evri, ker je napisal trdi č.

Kaj takšnega si ne bi pustil v lastni državi početi noben narod, ki ima gram ponosa in domoljubja. Tako, da je Cankar povedal vso resnico: za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni in željni biča tujega gospodarja.

Hrvati so takoj po vojni uradno povedali, da je hrvaščina čisto nekaj drugega kot srbščina. Seveda je skoraj isti šmoren. Samo s to gesto so pokazali kdo je v državi glavni. Tudi oni so imeli v akademskih krogih kup navoženih Srbov.

Strani: 1