Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: KRKG - Krka

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-307733 sporočil: 40
[Borza] Tema: KRKG - Krka
[#2443910] 12.08.14 18:55 · odgovor na: tilenrexi (#2443862)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-307733 12.08.2014 18:58
[tilenrexi]
To je res, vendar investitorji nismo slepi. V finančnem poročilu se to vidi in kaznuje na borzi.

Podjetja že za minimalno izpostavljene trge uporabljajo hedge, Krka, kot naš največji biser pa gladko zapiše v poročilo;

Currency positions in the first quarter were not hedged.

Ni panike ane. Bomo videli.
Samo nekateri investitorji nismo slepi. :) Obstaja veliko slovenskih ovc, ki pač bo videlo samo višji čisti dobiček in višjo dividendo in te hudičevo dobro vplivajo na Slovenski trg. Da ne dodamo, da je veliko takih, ki bodo denar od Mercatorja in Aerodroma pač investirali v Slovenski biser, ker je po njihovo že bil 120€ in je to njegova skrita vrednost, ki se bo pokazala v prihodnjih letih. Potem so pa še tisti, ki mislijo, da poznajo stvari in so pretirano optimistični in bojo ocenili tako tečajne izgube in odpravo rezervacij kot enkraten dogodek.

Pri Krki sam drugače vidim veliko potenciala za povečanje dobičkonosnosti preko znižanja plač zaposlenim, ki se vsako leto pridno redijo. Sploh trenutna situacija v Rusiji bi bila odlična za tak ukrep. Sam na žalost se to ne bo zgodilo pod Colaričevo taktirko - se pravi nikoli.

Sam drugače pričakujem, da se bo situacija glede Rusije čez par mesecev umirila. Preprosto ne bo več tako zanimiva za medije in kot vedno se bo tresla gora in rodila miš. In potem bomo ponovno priča povečanju Rublja na bolj znosne nivoje.

P.S.: Sam vidim Krko samo pri 70€ tako, da nisem nek vnet zagovornik tega "bisera"!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2443910

Strani: 1

anon-330246 sporočil: 269
[Borza] Tema: KRKG - Krka
[#2443930] 12.08.14 20:20 · odgovor na: anon-307733 (#2443910)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-330246 12.08.2014 20:23
Mi je pa tale investing.com živcev požrl, ker se mi je stalno player sesuval..kljub vsemu je tole najboljši čart,ki sem ga uspel najti..

shrani.si/f/2j/FG/3e...219400.png

Jaz nisem optimist, kratkoročen, bo pa potem toliko lepše..

Še dodam: če uspemo v kratkem čez zadnji vrh, potem gremo na 80+..

Strani: 1