Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Delate v tujini? Tam lahko plačujete davke

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

grekom1 sporočil: 349
Zadnja sprememba: grekom1 12.08.2014 06:40
Če se prav spomnim je to članek izpred nekaj mesecev?

Potem pa še to:
A dejstvo je, da v Sloveniji živite, uporabljate slovensko infrastrukturo, ceste in storitve, ki jih država financira tudi iz davkov.
Da, žal še zmeraj živim tu ker ima moja boljša polovica tu službo, jaz pa vsak dan izzivam usodo na avtocesti ko se vozim v službo v Graz (hvala ata in mama, da sta me vpisala v tečaj nemščine ko sem bil še majhen pizdun).
Ampak, dragi moji, zato tu tudi kupujem in vsak mesec pustim v tem slabem izgovoru za državo za najmanj 250 EUR DDV-ja. Če k temu prištejem še zaposlene v trgovinah in podjetjih in davke od dobička moje bivanje v Sloveniji državi mesečno prinese sigurno najmanj 300 EUR v seštevku.

Slovenska infrastruktura? Katera infrastruktura?
Električno omrežje plačujem ob računu za elektriko plus obvezen prispevek za RTV. TV Slovenija že najmanj 5 let nisem gledal (to pomeni, da denar mečem skoz okno!). Vodovod je v takem kurcu da je v naši občini (Hoče-Slivnica) po podatkih MB vodovoda najmanj 70 do 75 % izgube na ceveh.
Dragi moji, tudi za ceste vsako leto plačam ob registraciji vozila, pa mi bo avto ob stanju naših cest čez nekaj let verjetno pod ritjo razpadel. Da o vinjeti sploh ne govorimo.
Storitve ki jih država financira iz davkov? Dajte to prosim malo bolj natančno definirat. Zdravstvene storitve poravna avstrijska zavarovalnica. Otroka, ki bi ga šolal še nimam.15 let sem garal za pokvarjenega šefa ki mu 8 ur na dan ni bilo dovolj. Bom kdaj od tega dobil vsaj kos penzije? Globoko dvomim da bo to poštena cifra.