Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Izračun porabe toplote

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-154083 sporočil: 6.570
[Odklop] Tema: Izračun porabe toplote
[#2405564] 08.06.14 10:46 · odgovor na: anon-184513 (#2405550)
Odgovori   +    2
[odlocno]
Izračunati moram, kako ohlajeno olje se vrne v rezervar in koliko časa traja, da se vse olje ohladi na 50 stopinj celzija, s predpostavko, da je rezervar dobro toplotno izoliran. Torej vsak krog, je v rezervarju manj toplote, ali bi ta rezervar zadoščal za tri mesece gretja, brez dodatnega ogrevanja olja?

Kako naj to izračunam?
Ponovno hvala za pomoč, obema tebi in bc-ju
Ojoj. Ne, to pa ne bo šlo. Po mojih izračunih potrebuješ tako količino olja najmanj enkrat na dan, ne pa enkrat na tri mesece!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2405564

Strani: 1

anon-184513 sporočil: 3.006
[Odklop] Tema: Izračun porabe toplote
[#2405632] 08.06.14 14:34 · odgovor na: anon-154083 (#2405564)
Odgovori   +    0
[jani1974]
> [odlocno]
> Izračunati moram, kako ohlajeno olje se vrne v rezervar in koliko časa traja, da se vse olje ohladi na 50 stopinj celzija, s predpostavko, da je rezervar dobro toplotno izoliran. Torej vsak krog, je v rezervarju manj toplote, ali bi ta rezervar zadoščal za tri mesece gretja, brez dodatnega ogrevanja olja?
>
> Kako naj to izračunam?
> Ponovno hvala za pomoč, obema tebi in bc-ju

Ojoj. Ne, to pa ne bo šlo. Po mojih izračunih potrebuješ tako količino olja najmanj enkrat na dan, ne pa enkrat na tri mesece!
Saj zato se nisva rzumela, čeprav si mi podal nazoren prikaz, kako naj se lotim računanja. Dejstvo je, da imam 1000 litrov olja ogretega na 210 stopinj celzija. Popolnoma nemogoče je, da ga za gretje porabim vsega v enem dnevu. Ne vem a kje je napaka, kaj delam narobe, da ne znam izračunati, v kolikšnem času, bi se ob oddajanju toplote pri kroženju skozi centralno kurjavo, to olje ohladilo na 50 stopinj.

Hvala za pomoč. Še vedno skušam najti nekoga, ki bi to znal izračunati.

Strani: 1