31 min
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
31 min
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
36 min
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
1 ura
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
1 ura
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
2 uri
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
2 uri
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
4 ure
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
7 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
7 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
13 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
13 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
14 ur
Najbolj brani članki danes
14 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
15 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
15 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 3
16 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
17 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5
18 ur
Henrik Fisker: v službi oblikoval izjemne avtomobile, kot podjetnik pa že drugič pred bankrotom 5
18 ur
V Poljanski dolini protestno zaprli cesto Gorenja vas-Hotavlje

Strani: 1 2 3 4 5

0513ANITO sporočil: 10.795
[#2357981] 26.03.14 16:27 · odgovor na: anon-203614 (#2357975)
Odgovori   +    10
[0701CITYX]
> [0513ANITO]
> > [grgl1976]
> > > [Frenk4]
> > > a ni celo vec kot 20% razlika med povprecnimi placami v JU in proizvodnem sektorju? aja sem pozabu, v proizvodnji sam se butalci delamo :D
> >
> > Če bi razmišljal črno/belo se bi strnjal s teboj (ne mislim na zadnjo pripombo), ampak če pa razmišljam realno - v povprečju JU so zajeti raznorazni kadri, med drugim tudi zdravniki in predavatelji na fakultetah in drugi visoko strokovni kadri. In nerealno je pričakovati, da bo en zdravnik imel enako plačo, kot proizvidni delavec. Zdravnik začetnik ima tako in tako za svojo izobrazbo in odgovornost mizerno plačo cca. 1.300 EUR neto, brez kakršnekoli možnosti napredovanja še ne vem koliko časa. Zakaj pa misliš, da manjka recimo zdravnikov? Se pa strinjam, da so zagotovo v JU rezerve velike pri raznih agencijah itd. Vendar ko govorimo o JU, ne moremo kar tako "čez palc" rečt, da imajo vsi previsoke plače. Recimo policija ima res nizke plače, tako da tudi njim ni enostavno preživeti s tako plačo, enako velja recimo za razne referente na upravnih enotah in še kakšne uradnike na nizkih pozicijah. Večji problem, kot plače je obseg JU, ki je za tako majhno državo enostavno preobsežen.
>
> Vsi, ki se v javnem sektorju počutijo preslabo plačane za svoje delo imajo vedno možnost, da prestopijo v privatni sektor in tam s svojim znanjem in pridnostjo OBOGATIJO.

Prva liga odgovor! Dodal bi še: "In solidarno s svojimi prihodki dodatno pomagajo še kolegu iz javnega sektorja z mizerno plačo."
En moj kolega je po 23 letih, odkar ima s.p. na tem, da bo osebno bankrotiral. Samo še pošto dvigne, ki ga čaka.

Dela žal v zadnjem času ni bilo dela niti zanj, niti za pokrivanje najemnine. Na srečo nima nobenega zaposlenega razen sebe. Na boben bo šlo vse kar ima. Pa nima veliko. Edina vredna stvar je stanovanje v katerem živi.
anon-202357 sporočil: 1.374
[#2357982] 26.03.14 16:28 · odgovor na: FIN-454644 (#2357853)
Odgovori   +    2
[FIN-454644]
kaj pa ce ne bodo vec dali kreditov.
Morda pa res ne. Se jim bo zdela obrestna mera prenizka??
anon-203614 sporočil: 790
[#2357983] 26.03.14 16:31 · odgovor na: tasilo (#2357971)
Odgovori   +    15
[tasilo]
> [kugy]
> Bratuškova: Zadolževanja ne moremo končati čez noč
>
> Poizkusite podnevi!

Hahaha :)

Ampak Ona je to mislila drugače. Takole:

Zadolževanja ne moremo končati čez noč, lahko ga pa čez noč še povečamo. In ga tudi bomo.


A zdej razumeš?
Odlično!

Tasilo, mislim, da imaš glede pomena stavka apsolutno prav, ampak ni ona nič mislila. Ona je samo prebrala, kar so ji napisali. So pa tako mislili tisti, ki so pisali. Ko govori (bere z listka), se sicer sliši, vendar ničesar ne razume. Pa se daljinsko vodene niti ne zanima. Ni nam lahko!
anon-200682 sporočil: 2.095
[#2357985] 26.03.14 16:34 · odgovor na: bc123a (#2357847)
Odgovori   +    7
To bi bilo dobrodošlo, namreč ne vem čemu drugemu to bitje sploh služi! Bi vsaj nekaj toplote proizvedla, vsaj ta korist od nje!
anon-131555 sporočil: 1.422
[#2357987] 26.03.14 16:35
Odgovori   +    16
Zadnja sprememba: anon-131555 26.03.2014 16:40
Bratuškova: Zadolževanja ne moremo končati čez noč


A ni to sleparska izjava, ki si jo upa brez sramu izreči vrh oblasti? Vidno in po vrhu še arogantno nam dopoveduje, da njim na oblasti mi raja nič ne moremo. Vlada rajo iz meseca v mesec bolj zadolžuje, potem si pa upa predsednica vlade zadolževanje opravičiti in braniti s tako nesramno in barabinsko izjavo, ki nikamor ne paše, da zadolževanja vlada ne mere končati čez noč.
S to izjavo nam AB še lažno podtakne, kot da smo mi od nje zahtevali, da konča zadolževanje čez noč. Pa kaj takega ni nihče od nje zahteval. Višek nesramnosti in arogance. Avanti Popolo, davkoplačevalci...
pomurski sporočil: 1.856
[#2357992] 26.03.14 16:44 · odgovor na: anon-231230 (#2357957)
Odgovori   +    2
[vinopivec]
> [pomurski]
> Če bi hoteli res znižati primanjkljaj, bi razglasili vojaško nevtralnost. Če bi želeli znižati nezaposlenost med mladimi in zaustaviti beg možgan, bi popravili anomalije v pokojninah, znižali dobo za upokojitev. Če bi želeli dodatno napolniti proračun in zaposliti ljudi, bi legalizirali konopljo. Če bi želeli prihraniti pri zdravstvu ali celo zaslužiti z njim, bi legalizirali evtanazijo.
>
> Ampak ne, treba je stopati ravno v koloni po bruseljskih smernicah, ki ne delujejo.

In zakaj naj bi te kar evtanazirali? Saj te le redko kdo prebere, njema problema.
en.wikipedia.org/wik...de_tourism
tasilo sporočil: 9.830
[#2357993] 26.03.14 16:47 · odgovor na: 0513ANITO (#2357973)
Odgovori   +    20
[0513ANITO]
> [tasilo]
> > [kugy]
> > Bratuškova: Zadolževanja ne moremo končati čez noč
> >
> > Poizkusite podnevi!
>
> Hahaha :)
>
> Ampak Ona je to mislila drugače. Takole:
>
> Zadolževanja ne moremo končati čez noč, lahko ga pa čez noč še povečamo. In ga tudi bomo.
>
>
> A zdej razumeš?

Vse kaže, da je Alenka v žlahti s Cimerotičem

"Ova noč nije na dan"
Ja, Alenka Cimerotušek je nekoč na novinarski konferenci za TV Blatni dol izjavila: "Z razmišljanjem sem si skoraj poškodovala možgane v glavi."

Pa je nesrečni novinar takojci vprašal: "Katere možgane???" - Še danes ne vemo, ali mu je vpražanje spontano izletelo ali je morda misli le kot dovtip. Kakorkoli že, znano je le, da je revež že brez službe.
Brane sporočil: 2.077
[#2357995] 26.03.14 16:52 · odgovor na: anon-163688 (#2357968)
Odgovori   +    3
[Jastog]
> [BlazVo]
> > [brane]
> > > [BlazVo]
> > > > "Če bi že letos želeli proračun brez primanjkljaja, bi morali za 40 odstotkov odpustiti ljudi ali znižati plače, za 20 odstotkov znižati pokojnine ter praktično ukiniti socialne transferje," pravi predsednica vlade
> > >
> > > Ali AB absolutno nima pojma o proračunu, ki ga mora narediti, ali pa debelo laže. CIfre, ki jih navaja, niti približno ne držijo.
> > >
> > > Resnično potrebno znižanje je manj kot 15 % pri plačah in manj kot 10 % pri penzijah in transferih, pa bo cilkično prilagojen primanjkljaj izginil. In če to naredi, bodo letne obresti upadle za par sto mio in bomo takoj v strukturnem presežku.
> > >
> > > Krava lažniva.
> >
> >
> > Daj se malo pri bratu pozanimaj o povratni zanki v sistemih, očitno ti to ne gre najbolje. To se enastavno brez dobrega modeliranja in simulacije ne da povedati, ker bi sistem s takimi ukrepi prešel v neko drugo stanje, ki bi se ga opisalo z drugačnim sistemom diferencialnih enačb.
>
> Mislim, bla bla. A zna kdo ta sistem opisati s sistemom diferencialnih enačb. Bi ga rad videl. Še posebej da mi s svojim modelom opiše, zakaj je SLO izmed vseh EU držav, razen najbolj brezupnih primerkov Cipra in Grčije, najdlje pod predkriznim nivojem BDP.
>
> Po drugi strani izkušnje držav v tej krizi kažejo, da sistem po takih varčevalnih ukrepih res preide v drugo stanje - stanje dolgoročnega izboljšanja konkurenčnosti in rasti.

Kmet in gospodinja tudi približno ne vesta kaj je to diferencialna enačba - tudi sam sem jih že nekako izgubil iz spomina - ampak oba vesta kako ravnati, da bo prav in da bosta preživela. Kmet nikoli ne bo načel semena za prehrano, kljub lakoti, gospodinja pa bo dala v lonec samo toliko, kolikor zmore domači proračun. Oba namreč mislita na jutri. Nikakor tega ni sposobna doumeti premierka, kaj šele ravnati po teh načelih.
Kmet in gospodinja tudi ne vesta, kako deluje motor avtomobila, s katerim se vozita.
Mora pa vedeti cel kup inženirjev, ki skušajo iz motorja ravno s pomočjo takih enačb izvleči manjšo porabo, večjo moč, itd.
Zato je nesmiselno, da bi proračunske debate razlagali s preprostimi logičnimi, a žal napačnimi razlagami.
anon-170731 sporočil: 2.226
[#2357996] 26.03.14 16:53 · odgovor na: grgl1976 (#2357963)
Odgovori   +    6
Tudi v gospodarstvu so visoko izobraženi ljudje(menedžerji,direktorju,vodje,inžinirji.... )
anon-170731 sporočil: 2.226
[#2357999] 26.03.14 16:56
Odgovori   +    16
Na tako nore izjave Alenke Bratušek bi se morali odzvati finančni trgi z višanjem obrestnih mer.Mene kot posojilo dajalca bi takšne izjave skrbele, ker bi me skrbelo kako mi bo država dolgoročno sploh bila sposobna vračati dolgove z obrestmi vred.
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2358001] 26.03.14 16:57 · odgovor na: 0513ANITO (#2357981)
Odgovori   +    20
Evo, zakaj!?
Navodilo komunistom:

Potrebno je zato stvoriti toliko mnogo beskućnika, da ovi beskućnici budu većina u državi.
Stoga mi moramo da palimo. Pripucaćemo pa ćemo se povući. Neprijatelj nas neće naći, ali će iz osvete da pali sela. Onda će nam seljaci, koji tamo ostanu bez krova, sami doći i mi ćemo imati narod uza se pa ćemo na taj način postati gospodari situacije. Oni koji nemaju ni kuće ni zemlje ni stoke, brzo će se i sami priključiti nama, jer ćemo im obećati veliku pljačku.
Teže će biti sa onima koji imaju neki posed. Njih ćemo povezati uza se predavanjima, pozorišnim predstavama i drugom propagandom (Bratovškova iz ust v božja nebesa!) Tako ćemo postepeno proći kroz sve pokrajine. Seljak koji poseduje kuću, zemlju i stoku, radnik koji prima platu i ima hleba, za nas ništa ne vredi. Mi od njih moramo načiniti beskućnike, proletere… Samo nesrećnici postaju komunisti, zato mi moramo nesreću stvoriti, mase u očajanje baciti, mi smo smrtni neprijatelji svakog blagostanja, reda i mira…”
Zato je to tako kot je: "mi smo smrtni sovražnik blagostanja, mira in reda".
anon-202018 sporočil: 8.635
[#2358003] 26.03.14 16:58
Odgovori   +    15
...................... raje povejte ljudem jasno in glasno da ste totalno nesposobni da bi vodili državo!banda
anon-178479 sporočil: 18.832
[#2358004] 26.03.14 16:59
Odgovori   +    12
Ni čudno, da se nič ne da narediti pod to vlado, saj noč traja že ves čas, odkar so se ponoči preko granitnih kock prigrizli na oblast. Ponoči se slabo vidi in se ne da delati, razen kravala po cestah. Za to jim je pa noč bila dobra.

Čakamo, das se zdani. To bo pa takrat, ko bo ta vlada odgomazela tja, odkoder je prišla. V noč.
anon-55246 sporočil: 796
[#2358006] 26.03.14 17:01
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: anon-55246 26.03.2014 17:09
Če želimo že letos proračun brez primanjkljaja, bi morali odhodke zmanjšati za eno milijardo evrov. Torej bi morali za 40 odstotkov odpustiti ljudi ali znižati plače, za 20 odstotkov znižati pokojnine ter praktično ukiniti socialne transferje, je dejala Bratuškova.
...ejjejej Alenkica 9 = 1+8

Če ti poplačaš vse zgoraj našteto z 1 mld kje pri pizdi pa potem zapraviš ostalih 8 ?!?
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2358007] 26.03.14 17:02 · odgovor na: anon-5355 (#2358001)
Odgovori   +    10
[XRESP]
Evo, zakaj!?
Navodilo komunistom:

Potrebno je zato stvoriti toliko mnogo beskućnika, da ovi beskućnici budu većina u državi.
Stoga mi moramo da palimo. Pripucaćemo pa ćemo se povući. Neprijatelj nas neće naći, ali će iz osvete da pali sela. Onda će nam seljaci, koji tamo ostanu bez krova, sami doći i mi ćemo imati narod uza se pa ćemo na taj način postati gospodari situacije. Oni koji nemaju ni kuće ni zemlje ni stoke, brzo će se i sami priključiti nama, jer ćemo im obećati veliku pljačku.
Teže će biti sa onima koji imaju neki posed. Njih ćemo povezati uza se predavanjima, pozorišnim predstavama i drugom propagandom (Bratovškova iz ust v božja nebesa!) Tako ćemo postepeno proći kroz sve pokrajine. Seljak koji poseduje kuću, zemlju i stoku, radnik koji prima platu i ima hleba, za nas ništa ne vredi. Mi od njih moramo načiniti beskućnike, proletere… Samo nesrećnici postaju komunisti, zato mi moramo nesreću stvoriti, mase u očajanje baciti, mi smo smrtni neprijatelji svakog blagostanja, reda i mira…”
Zato je to tako kot je: "mi smo smrtni sovražnik blagostanja, mira in reda".
Poznam

Moša Pijade osobno
pomurski sporočil: 1.856
[#2358008] 26.03.14 17:02 · odgovor na: anon-298799 (#2357943)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: pomurski 26.03.2014 17:04
[Florenca]
Tudi odkrivanje tople vode bi se obneslo, pa belega pulverja!
Niti tiste Reaganove drobtinice nočejo pasti z mize, kaj šele beli prah.
anon-202018 sporočil: 8.635
[#2358010] 26.03.14 17:04
Odgovori   +    18
"Tega filma v vladi Alenke Bratušek ne boste videli in upam, da tudi v prihodnosti nihče ne bo dobil možnosti, da iz naše države naredi to," je odgovorila na vprašanje Andreja Širclja (SDS), kako vlada ukrepa na področju javnih financ.


.......................... za to izjavo bi ji morali že jutri zjutraj narediti veliko štalo!!!
grgl1976 sporočil: 271
[#2358013] 26.03.14 17:07 · odgovor na: anon-203614 (#2357975)
Odgovori   +    1
[0701CITYX]
> [0513ANITO]
> > [grgl1976]
> > > [Frenk4]
> > > a ni celo vec kot 20% razlika med povprecnimi placami v JU in proizvodnem sektorju? aja sem pozabu, v proizvodnji sam se butalci delamo :D
> >
> > Če bi razmišljal črno/belo se bi strnjal s teboj (ne mislim na zadnjo pripombo), ampak če pa razmišljam realno - v povprečju JU so zajeti raznorazni kadri, med drugim tudi zdravniki in predavatelji na fakultetah in drugi visoko strokovni kadri. In nerealno je pričakovati, da bo en zdravnik imel enako plačo, kot proizvidni delavec. Zdravnik začetnik ima tako in tako za svojo izobrazbo in odgovornost mizerno plačo cca. 1.300 EUR neto, brez kakršnekoli možnosti napredovanja še ne vem koliko časa. Zakaj pa misliš, da manjka recimo zdravnikov? Se pa strinjam, da so zagotovo v JU rezerve velike pri raznih agencijah itd. Vendar ko govorimo o JU, ne moremo kar tako "čez palc" rečt, da imajo vsi previsoke plače. Recimo policija ima res nizke plače, tako da tudi njim ni enostavno preživeti s tako plačo, enako velja recimo za razne referente na upravnih enotah in še kakšne uradnike na nizkih pozicijah. Večji problem, kot plače je obseg JU, ki je za tako majhno državo enostavno preobsežen.
>
> Vsi, ki se v javnem sektorju počutijo preslabo plačane za svoje delo imajo vedno možnost, da prestopijo v privatni sektor in tam s svojim znanjem in pridnostjo OBOGATIJO.

Prva liga odgovor! Dodal bi še: "In solidarno s svojimi prihodki dodatno pomagajo še kolegu iz javnega sektorja z mizerno plačo."
Se bom pa priključil tem primitivnim pripombam. Jaz sem takoj za to, da se šolstvo, zdravstvo in še kaj privatizira, saj to pomeni višjo kvaliteto storitve. Ampak dragi proletarci, a veste kaj to pomeni - da se bi obogatili, bo to nekdo moral plačati...po tej logiki preidemo na čisti ameriški kapitalistični sistem. A si tega želite? Tukaj se točno vidi, kako povprečen državljan kratkoročno razmišlja oz. zna v vsaki zadevi najiti le nekaj, proti čemur bi protestiral, na koncu pa niti ne ve proti čemu protestira. Na koncu pa nikoli ni v redu. Žal nobena država brez javnih služb, kot so zdravstvo, šolstvo, policija in nenazadnje tudi državna uprava ne more fukcionirati. Prav tako ni vse v OBOGATITVI. Ravno zaradi takega razmišljanja smo tam, kjer smo. Na srečo obstajajo ljudje ravno v teh službah, ki tega ne delajo zaradi denarja, ampak vseeno pa od nečesa morajo živeti oz. morajo biti motivirani za to, da to delo opravljajo kolikor je možno kavlitetno - če ne bo pa kaos.
anon-95425 sporočil: 885
[#2358014] 26.03.14 17:08
Odgovori   +    5
"Če bi že letos želeli proračun brez primanjkljaja, bi morali za 40 odstotkov odpustiti ljudi ali znižati plače, za 20 odstotkov znižati pokojnine ter praktično ukiniti socialne transferje," pravi predsednica vlade
Recept za okrevanje ji je znan, samo izvede ga ne.
anon-322213 sporočil: 2.025
[#2358015] 26.03.14 17:12
Odgovori   +    11
Bratuškova zna dobro povedati, za kaj vse potrebujemo denar. Ko jo vprašamo, kje bo ta denar dobila, pa je edini odgovor v višanju davkov in zunanjem zadolževanju.
bc123a sporočil: 48.253
[#2358016] 26.03.14 17:12 · odgovor na: BlazVo (#2357851)
Odgovori   +    10
[BlazVo]
> "Če bi že letos želeli proračun brez primanjkljaja, bi morali za 40 odstotkov odpustiti ljudi ali znižati plače, za 20 odstotkov znižati pokojnine ter praktično ukiniti socialne transferje," pravi predsednica vlade

Ali AB absolutno nima pojma o proračunu, ki ga mora narediti, ali pa debelo laže. CIfre, ki jih navaja, niti približno ne držijo.

Resnično potrebno znižanje je manj kot 15 % pri plačah in manj kot 10 % pri penzijah in transferih, pa bo cilkično prilagojen primanjkljaj
Govorila je o primanjkljaju, ne "ciklicno prilagojenem primanjkljaju". Seveda govori o velikih cifrah, da se slisi efekt bolj grozno, dejansko pa drzi, da bi ze mala zmanjsanja teh izdatkov naredila veliko spremembo v primanjkljaju.

Mimogrede, ze ce bi drzava nehala subvencionirati penzije (navsezadnje imamo PAYG, a ne?) bi se po primanjkljaju priblizali severnoevropskim drzavam.
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2358017] 26.03.14 17:13 · odgovor na: grgl1976 (#2358013)
Odgovori   +    9
[grgl1976]
> [0701CITYX]
> > [0513ANITO]
> > > [grgl1976]
> > > > [Frenk4]
> > > > a ni celo vec kot 20% razlika med povprecnimi placami v JU in proizvodnem sektorju? aja sem pozabu, v proizvodnji sam se butalci delamo :D
> > >
> > > Če bi razmišljal črno/belo se bi strnjal s teboj (ne mislim na zadnjo pripombo), ampak če pa razmišljam realno - v povprečju JU so zajeti raznorazni kadri, med drugim tudi zdravniki in predavatelji na fakultetah in drugi visoko strokovni kadri. In nerealno je pričakovati, da bo en zdravnik imel enako plačo, kot proizvidni delavec. Zdravnik začetnik ima tako in tako za svojo izobrazbo in odgovornost mizerno plačo cca. 1.300 EUR neto, brez kakršnekoli možnosti napredovanja še ne vem koliko časa. Zakaj pa misliš, da manjka recimo zdravnikov? Se pa strinjam, da so zagotovo v JU rezerve velike pri raznih agencijah itd. Vendar ko govorimo o JU, ne moremo kar tako "čez palc" rečt, da imajo vsi previsoke plače. Recimo policija ima res nizke plače, tako da tudi njim ni enostavno preživeti s tako plačo, enako velja recimo za razne referente na upravnih enotah in še kakšne uradnike na nizkih pozicijah. Večji problem, kot plače je obseg JU, ki je za tako majhno državo enostavno preobsežen.
> >
> > Vsi, ki se v javnem sektorju počutijo preslabo plačane za svoje delo imajo vedno možnost, da prestopijo v privatni sektor in tam s svojim znanjem in pridnostjo OBOGATIJO.
>
> Prva liga odgovor! Dodal bi še: "In solidarno s svojimi prihodki dodatno pomagajo še kolegu iz javnega sektorja z mizerno plačo."

Se bom pa priključil tem primitivnim pripombam. Jaz sem takoj za to, da se šolstvo, zdravstvo in še kaj privatizira, saj to pomeni višjo kvaliteto storitve. Ampak dragi proletarci, a veste kaj to pomeni - da se bi obogatili, bo to nekdo moral plačati...po tej logiki preidemo na čisti ameriški kapitalistični sistem. A si tega želite? Tukaj se točno vidi, kako povprečen državljan kratkoročno razmišlja oz. zna v vsaki zadevi najiti le nekaj, proti čemur bi protestiral, na koncu pa niti ne ve proti čemu protestira. Na koncu pa nikoli ni v redu. Žal nobena država brez javnih služb, kot so zdravstvo, šolstvo, policija in nenazadnje tudi državna uprava ne more fukcionirati. Prav tako ni vse v OBOGATITVI. Ravno zaradi takega razmišljanja smo tam, kjer smo. Na srečo obstajajo ljudje ravno v teh službah, ki tega ne delajo zaradi denarja, ampak vseeno pa od nečesa morajo živeti oz. morajo biti motivirani za to, da to delo opravljajo kolikor je možno kavlitetno - če ne bo pa kaos.
A bejž no.

Teli altuisti iz javnega sektorja nas vsak dan dražje stanejo. Tako so dragi, da bomo zaradi njih bankrotirali.

Pa še to.

Če nimam denarja si neke storitve pač ne naročim. Jebi ga.
S tem tudi posredno prisilim ponudnika te storitve k razmisleku, če morda njegova storitev nima previsoke cene. Če nas je več takih tega ponudnika sreča slej kot prej kruta realnost.
anon-95425 sporočil: 885
[#2358020] 26.03.14 17:15 · odgovor na: uross (#2357900)
Odgovori   +    6
[uross]
Nekega dne v prihodnosti bo kljub zadolževanju to potrebno narediti!!!
Ali pa prav zaradi zadolževanja. Ta prihodnost ni več daleč.
grgl1976 sporočil: 271
[#2358022] 26.03.14 17:16 · odgovor na: anon-170731 (#2357996)
Odgovori   +    1
[sentvid]
Tudi v gospodarstvu so visoko izobraženi ljudje(menedžerji,direktorju,vodje,inžinirji.... )
Se strinjam, ampak v postu, ki sem ga komentiral, je bila primerjava s proizvodnim delavcem. Sam sicer tudi delam v privatnem sektorju, ampak vseeno menim, da grejo te debate o JU malo čez mejo, saj se premalo zavedamo, kaj te službe delajo z nas.
grgl1976 sporočil: 271
[#2358023] 26.03.14 17:22 · odgovor na: 0513ANITO (#2358017)
Odgovori   +    4
A bejž no.

Teli altuisti iz javnega sektorja nas vsak dan dražje stanejo. Tako so dragi, da bomo zaradi njih bankrotirali.

Pa še to.

Če nimam denarja si neke storitve pač ne naročim. Jebi ga.
S tem tudi posredno prisilim ponudnika te storitve k razmisleku, če morda njegova storitev nima previsoke cene. Če nas je več takih tega ponudnika sreča slej kot prej kruta realnost.
Se strinjam. Kar želim povedat, pa očitno noben ne razume, je to, da ni problem v plačah, ampak v preobsežnosti JU. To sem napisal že v prvem komentarju. Torej, osebno se ne bi zavzemal za dodatna znižanja plač, saj je to kratkoročna rešitev, poleg tega pomeni nezadovljstvo zaposlenih in s tem slabšo kvaliteto storitve. Obseg JU bi enostavno bilo potrebno skrčiti in povečati učinkovitost, Kratkoročno bi učinek bil negativen, dolgoročno pa zagotovo pozitiven.
anon-309880 sporočil: 1.729
[#2358024] 26.03.14 17:23
Odgovori   +    18
Če bi že letos želeli proračun brez primanjkljaja, bi morali za 40 odstotkov odpustiti ljudi ali znižati plače, za 20 odstotkov znižati pokojnine ter praktično ukiniti socialne transferje
he, he, dobro vas pilijo slovence.

Torej za v bodoče. Podatki so znani, pojasnila jih je sama velecenjena vogalna delavka, sicer je že Pahor omenjal, da je v javnem sektorju 40-50 % preveč njih, a tu je sedaj črno na belem, koliko in kaj.

Torej moram futrat ene 40% folka, ki ne dela nič in nekateri njih, kot vidim, med delovnim časom, z mojim denarjem, tu veselo ždijo na forumu in zmerjajo vsepovprek.

Pa še od tisti ostalih 60% imam bore malo, kljub temu da plačujem preveč davkov, če rabim zdravnika ga plačam v trstu, če rabim policaje, vedno najdejo izgovor, da jim ni treba migati, če rabim kaj iz raznih državnih pisarn, najprej pomislim koga vse bom moral podkupit, da dobim, kar bi mi morali itak brezplačno dati, če imam opravka s sodišči, najprej vprašam odvetnika, kdo od vpletenih je podkupljen in koliko bi nas stalo koga podkupit, itd, in da ne omenim, da v tej jebani državi ne gledam slovenskih televizij in berem slovenskih časopisov, ta forum je edini stiki, ki ga imam s slovenijo, in ta se mi kaže vedno bolj kot skupek debilnih bitij, ki imajo najvišji domet v tem, da so ali dobri lopovi ali dobri lažnivci.

Da bi meni dali, da malo sčistim vso to javnoskledarsko svojat, bi zelo dobro znal kako to nelinearno narediti. Ni kakšen poseben problem: british telekom je najprej odpustil večino raznih šefov in šefičev, tako da so tu takoj prišparali goro denarja in sedaj stvari tečejo bolje kot prej.

Torej vsi vi branilci pufov in javnega sektorja: smo res mi obsojeni, da vas futramo še naslednjih par desetletij, da vračamo vaše pufe, od katerih meni ne kapne nič, da nimamo za ta denar nobenih dostojnih uslug in da vas lepo gledamo kako svirate qurcu?
anon-325622 sporočil: 324
[#2358026] 26.03.14 17:23 · odgovor na: BlazVo (#2357851)
Odgovori   +    12
čas vnosa: 26.03.14 15:49
[BlazVo]
> "Če bi že letos želeli proračun brez primanjkljaja, bi morali za 40 odstotkov odpustiti ljudi ali znižati plače, za 20 odstotkov znižati pokojnine ter praktično ukiniti socialne transferje," pravi predsednica vlade

Ali AB absolutno nima pojma o proračunu, ki ga mora narediti, ali pa debelo laže. CIfre, ki jih navaja, niti približno ne držijo.

Resnično potrebno znižanje je manj kot 15 % pri plačah in manj kot 10 % pri penzijah in transferih, pa bo cilkično prilagojen primanjkljaj izginil. In če to naredi, bodo letne obresti upadle za par sto mio in bomo takoj v strukturnem presežku.

Krava lažniva.

Če je to res, kar pišeš, potem Bratuškova straši (pred odpuščanjem).

Pa toliko je govorila o tem, kako Janša straši pred Trojko.
anon-317581 sporočil: 124
[#2358027] 26.03.14 17:23
Odgovori   +    9
čas vnosa: 26.03.14 15:46
Ja, saj, genialen odgovor, ki pove le to, da premierki ni skoraj nič jasno. Proračun gleda tako: V dobro davki. V breme stroški plač.

No resnica je drugačna. Odgovornost premierke je, da je zaposlila za ministra za zdravje človeka, ki se niti ne zaveda, da so njegova dejanja korupcija, v vseh pogledih te besede. Samo v zdravstvu bi lahko prihranili nekaj sto milijonov.

V kolikor ne bi imeli takega birokratskega aparata, ki zadeve zaplet, namesto odpleta in piše zakone po diktatu lobijev, bi bilo za gospodarstvo veliko lažje.

V kolikor bi naredili red na RTV Slovenija (o tem sem pisal v enem od prejšnjih komentarjev), bi dobili še nekaj deset milionov.

V kolikor bi odpustili vse vodje, podvodje, podpodvodje v določenih javnih zavodih, misterstvih, ipd... še nekaj deset.

V kolikor bi imeli jasno vizijo in ustrezno gospodarsko okolje ne bi le prodali svojih podjetij, ki jih ne znamo upravljati, ampak bi sedeže pri nas odprla tudi podjetja s čisto novim kapitalom.

Namesto razmišljati o tem koko nabijati davke in kako vzdrževati maso za volitve bi moral biti cilj enostaven. V naslednjih treh letih bo v Sloveniji delavno aktivni 1.000.000 ljudi. Nato bi naredili analizo stanja in ugotovili kaj preprečuje, da bi se to zgodilo. Nato pa še kaj moramo narediti, da bi se to zgodilo.

Z jasno strategijo umestitve Slovenije v gospodarske tokove sveta bi določili jasno vsebino. Gradimo lahko le na tem kar imamo.
anon-328528 sporočil: 1
[#2358028] 26.03.14 17:23
Odgovori   +    6
čas vnosa: 26.03.14 16:04
Tako se bomo pa še naprej zadolževali in potem v mi vodilni popihali v tujino pove Bratuvškova !!!
anon-178479 sporočil: 18.832
[#2358029] 26.03.14 17:24 · odgovor na: bc123a (#2357972)
Odgovori   +    8
[bc123a]
> [wizardofoz]
> To ne da je možno teoretično, temveč se bo moralo zgoditi tudi praktično. Morda ne v takšni meri, vendar bo moralo biti in to boleče. Ne razumem kje vidite alternative?

Izstop iz evrocone, inflacija in devalvacija. Zgodovina teh krajev kaze, da je to bila vedno najbolj sprejemljiva resitev. Kot pravim poglej kak dober imidz ima Broz v teh krajih, pa drnovsek - oba sta delala tocno to: devalvacija valute, da je drzava ostajala kolikor tolikor konkurencna.

> A kdo res verjame, da bo lahko zdrav del gospodarstva (ob višjem DDV, nepremičninskem davku, birokratizaciji...) toliko okreval, da bo lahko javno porabo še naprej financiral na taki ravni?

Seveda ne verjamem. Slovenija bo postala evropsko kosovo (ono kosovo, ki ga je juga ves cas subvencionirala), ali pa bo izstopila iz evrocone.
Zakaj misliš, da davek na nepremičnine ni zmanjševanje plač in pokojnin?

Strani: 1 2 3 4 5