Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pcs sporočil: 5.462
[TadejK]
Ampak moram priznati, da sem malo izgubil voljo; leto in pol sem junakom na čelu z ministrom SP risal in pisal, da sem jih lani spomladi s številkami dokončno prepričal, da so v prisilnih poravnavah uzakonili poplačevanje v obrokih in ne kao vse ob datumu konca poravnave, kar se v več kot 90% odstotkih primerov ne uresniči in je potem izplen upnikov blizu absolutne ničle. Potem je pa minister SP že čez tri mesece za pisanje čisto nepotrebne nove novele ZFPPIPP iz pozabe spet potegnil ultrastrokovnjakinjo NP, ki je (i) izrecno zahtevala, da mene ne sme biti v radiju 1 km od razpravljalcev o *njeni* noveli in (ii) nato potrebovala nekaj dni in eno laž, češ da "to zahteva Bruselj" (to pač pri nas očitno vedno deluje), da so, poleg vgradnje kopice novih pasti, to obročno poplačevanje - skupaj s pragom poplačila - spet izbrisali iz zakona.
SP me bega, deluje simpatično, potem pa takele nebuloze. Je problem, da ne šteka kaj se dogaja ali gre za kaj temnejšega? Imam občutek, da dejansko ne razume oz. ga NP zlahka obrne okrog prsta.

Jaz se ne morem načuditi tvoji volji in požrtvovalnosti, globok priklon.
In zdaj lahko Hotel Cubo ponudi 8% v 5 letih, pa NFD Holding je identificiran kot malo podjetje (pri 55 milijonih evrov sredstev in večinskem lastništvu verige hotelov Metropol!) in sme zato v poenostavljeno prisilno poravnavo, kjer kakopak ponudi 10% poplačilo, svetuje pa mu v pripravi gradiv kar SJ, najboljši frend NP in njen soavtor spremembe definicije male družbe za potrebe poenostavljene prisilne poravnave.
Business as usual :(

Če prodaja Merkatorja pade skozi, lahko zdaj lažje obrijejo upnike? Kaka povezava?

Lp,
M