Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-187668 sporočil: 5.835
[bozga]
Bil sem močno presečen, ko sem ugotovil, da je povprečna javna pokojnina v Nemčiji samo okoli 700 EUR in več in članek o tem sem prebral v Spieglu.
Da bi bila javna oziroma državna pokojnina nižja od socialne podpore težko verjamem. Nemci imajo namreč precej visoko socialno varnost, jo pa nekateri izkoriščajo. Arno Dübel, 54-letni Nemec iz Hamburga že 36 let živi od socialne podpore, zavrača ponujene službe in se z veseljem pojavlja na televiziji, kjer sploh ne skriva dejstva, da je pač lenoba, in da je to v resnici edini razlog, zaradi katerega ne dela.

Več o njem je napisano na cekin.si v članku z naslovom: 36 let zavrača vse službe, pa vseeno dobi 1000 € socialne podpore. cekin.si/clanek/kari...dpore.html

V članku je zapisano tole: »Ko so se oblasti pred nekaj meseci le dovolj razjezile in ga poslale k zdravniku urada za delo, ki je ugotovil, da je možak seveda sposoben za delo, je moral na tečaj likanja, nato pa v službo. Zdržal je štiri tedne. Ko je prišel čas, da socialno pomoč zamenja za plačo, pa je preprosto rekel: "Ne, hvala. To delo ni zame, ker mi škoduje."

In sledil je neverjeten scenarij: socialno pomoč, ki vključuje plačilo najemnine za dvosobno, 47m2 veliko stanovanje, plačilo elektrike, prehrambeni paket in 359 evrov gotovine, je dobil nazaj!«