Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.183
Zadnja sprememba: crt 06.02.2014 13:45
[pobalin]
P.S.: V zvezi s privatnostjo bank sem na to že opozoril, pa bom vedno znova: Factor in Probanka sta bili privatni!
lahko se nadaljujeva...

ce bi banke po nekem cudezu dobile resnicno odgovorne lastnike (tu lahko vsak doda svoj fetis, kako da do tega pride), bi se kreditni krc, ker bi lastniki bili odgovorni, preudarni in pazljivi, ...

a) olajsal
b) povecal

?

ps. leto in pol www.finance.si/13430...Feti%C5%A1

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2326572

Strani: 1

berneticd sporočil: 603
kreditni krč e popusti iz enega samega razloga:

Večinoma so firme zapufane do amena, Denarni tok jim komaj pokriva stroške, s tem da se financirajo večinoma z dobavitelji (beri- podaljšujejo plačilne roke).
Lastniki podjetij (večina - da ne bo pomote, so izjeme), denar iz firm vlačijo preko posojilnih in svetovalnih pogodb.

Pri nas nimamo odgovornih lastnikov, ki gradijo podjetja na dolgi rok, ter imajo moralno odgovornost do zaposlenih in za socialno okolico.

Pri nas se dela po sistemu: prežveči in odvrzi. Koliko je pri nas podjetij, ki si resnično zaslužijo "poceni kredit" da bo podjetje imejo dodano vrednos še naslednjih 30 let?

To se vprašat.

Na živce mi gredo, ko vpijejo o denarnih krčih, v bilancah pa tak kaos, da se ti zmeša! Ko pregledaš vsa posojila dana lastnikom in družbenikom, imajo podjetja negativen kapital.

Bi jim vi posodli iz svojega žepa?
pobalin sporočil: 14.456
[crt]
ce bi banke po nekem cudezu dobile resnicno odgovorne lastnike (tu lahko vsak doda svoj fetis, kako da do tega pride), bi se kreditni krc, ker bi lastniki bili odgovorni, preudarni in pazljivi, ...
a) olajsal
b) povecal
c) za ene a, za druge b

O pričakovanem razmerju med a in b si pa dovolj dobro napisal že pred poldrugim letom. Ker pod člankom nisem videl svojih 5*, sem šel prav pogledat stare komentarje - točno tistega dne sem očitno zabušaval.
Sicer pa je kost, ki si jo navrgel v zaključku, dobro leto kasneje temeljito oglodal Miha Mazzini:
www.siol.net/priloge..._kult.aspx
anon-286052 sporočil: 317
[crt]
> [pobalin]
> P.S.: V zvezi s privatnostjo bank sem na to že opozoril, pa bom vedno znova: Factor in Probanka sta bili privatni!

lahko se nadaljujeva...

ce bi banke po nekem cudezu dobile resnicno odgovorne lastnike (tu lahko vsak doda svoj fetis, kako da do tega pride), bi se kreditni krc, ker bi lastniki bili odgovorni, preudarni in pazljivi, ...

a) olajsal
b) povecal

?

ps. leto in pol www.finance.si/13430...Feti%C5%A1
c) ostal enak - isto sranje drugo pakovanje

Strani: 1