Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-187668 sporočil: 5.835
[fibonaci]
Treba je vedeti, da imajo Američani 15% populacije v penziji, mi pa skoraj 30%.
Treba je tudi vedeti, da slovenska država med prejemnike pokojnin uvršča tudi tiste, ki dobijo manj kot 100 € na mesec. Je to pokojnina ali socialna podpora? (Vprašanje je retorično.)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2311985

Strani: 1

anon-238577 sporočil: 14.015
[menim]

Treba je tudi vedeti, da slovenska država med prejemnike pokojnin uvršča tudi tiste, ki dobijo manj kot 100 € na mesec. Je to pokojnina ali socialna podpora? (Vprašanje je retorično.)
Taki bodo takoj za UTD. Samo takih ne bo nihče nič vprašal.
anon-232314 sporočil: 1.069
[menim]
> [fibonaci]
> Treba je vedeti, da imajo Američani 15% populacije v penziji, mi pa skoraj 30%.

Treba je tudi vedeti, da slovenska država med prejemnike pokojnin uvršča tudi tiste, ki dobijo manj kot 100 € na mesec. Je to pokojnina ali socialna podpora? (Vprašanje je retorično.)
Vprašanje ni retorično. Gre za delno pokojnino. Če si v Sloveniji delal zgolj 5 ali 10 let, je to pač znesek, ki ga Slovenija nakaže. Ostanek si je prislužil drugje. Poznam osebke, ki iz Hrvaške dobivajo 20, 30, 50 EUR, ker so tam delali nekaj let. Ostalo pa pač v Sloveniji. Drugi pa uporabljajo meddržavne sporazume (celotna penzija v Slo, država pa pogliha sama naprej).
anon-166232 sporočil: 3.600
[menim]
> [fibonaci]
> Treba je vedeti, da imajo Američani 15% populacije v penziji, mi pa skoraj 30%.

Treba je tudi vedeti, da slovenska država med prejemnike pokojnin uvršča tudi tiste, ki dobijo manj kot 100 € na mesec. Je to pokojnina ali socialna podpora? (Vprašanje je retorično.)
Manj kot 100€ polne pokojnine ne prejema nihče. Prejema le del pokojnine, ostalo so drugi prilivi.

Pokojnina, katero prejemajo socialni podpiranci, ki so se upokojili, znaša 270€.

Več kot dovolj, glede na dejstvo, da so v pokojninsko blagajno mizerno ali nič vplačevali. Je pa res, da z 270€ bolj tenko piskajo. A na to je potrebno misliti prej.

Strani: 1