Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-304487 sporočil: 967
čas vnosa: 06.01.14 10:55
Hvala za res odličen prikaz nategovanja izvajalcev dodatnega pokojninskega varčevanja!

Ravno zaradi teh izračunov, ki se seveda javno ne smejo preveč prikazovati, lahko še tako nevedni potencialni (mladi!) varčevalci vidijo, da bodo v bistvu nekaj deset let varčevali (in s tem redili izvajalce dodatnega pokojninskega varčevanja), ko bo pa pričel čas izplačil, se bo pa začela veselica.

Vsi znanci, ki so ostali brez službe (katera jim je nakazovala simbolična kolektivna vplačila na njihove račune pokojninskega dodatnega varčevanja), so se odločili, da vplačila zamrznejo, na dvig sredstev pa zaradi davčnega primeža seveda še pomislijo ne. Glede na to, da se resnična (ne uradna s strani zavoda!) stopnja brezposelnosti drastično povečuje, je intenzivni PR izvajalcev dodatnega pokojninskega zavarovanja popolnoma razumljiv. Tudi njim je namreč pričelo zmanjkovati špage...

Novih varčevalcev ni, skupni zneski mesečnih vplačil pa se zaradi stanja v državi in naraščajoče brezposelnosti drastično zmanjšujejo.

Torej? Prihaja morda na plano nova Ponzijeva shema?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2305729

Strani: 1

anon-71539 sporočil: 420
[psm]
Torej? Prihaja morda na plano nova Ponzijeva shema?
Jaz sem vse dvignil takoj ko sem lahko. Kljub davkom. Sicer sem imel zamrznjeno že nekaj let, ko sem dal odpoved in šel na svoje. Ampak to je Ponzijeva shema. Bolje dobiti ven 50% in naložiti. Komplet znesek sem dal na Solar City (SCTY) in sem že dobil nazaj skoraj vse, kar je (in bo) država vzela.

Strani: 1