Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

macon sporočil: 12.861
Zadnja sprememba: macon 04.01.2014 17:54
[aleksander]
> [jani1974]
> > [macon]
> > Klošarjem, ki boste imeli težave napraskat kakih dvesto evrov več nepremičninskega davka, ker bivakirate v hišah z 200 m2, sporočam, da se preselite v manjša stanovanja, ker si hiše pač ne zaslužite in si je nikdar niste. Moja aktivna generacija v srednjih letih vam jih še vedno odplačuje z nizkimi dohodki, enormnimi obdavčitvami in zahodnimi cenami, mi si jih jasno ne moremo privoščiti, vam polpismenim idiotom pa po vaše pripadajo.
>
> Ne pozabi še na lastnike stanovanj, ki so do njih prišli s pomočjo Dedka Jazbinška.
> Se pravi, podjetje je zgradilo stanovanja za svoje delavce, namesto da bi vlagalo v razvoj.
> Podjetje je potem v devetdesetih propadlo, ker njegovih izdelkov ni hotel nihče več, stanovanja so delavci krazgrabili za 5-10 kmark, sedaj pa vlečejo penzije in so njihova neodtuljiva pravica.
>
> In sedijo v 100-200 keur vrednih stanovanjih, delajo nič, koristijo zadnje usluge brezplačnega zdravstva in se pritožujejo, da se jim dela krivica.
> In to se rešuje kot prva prioriteta...

Razumem, da si mlajši in o zgodovini ne veš preveč. Dejsto pa je, da je pretekla generacija ustvarjala to, kar je tvoja genereacija danes zapravila in pokradla. Bes in jezo usmerjaš v napačno stran.
Dejstvo je, da je upokojenska generacija gradila socializem pod palico svojih klavskih komufašističnih staršev. Dejstvo je, da so takrat še bili v tehnološkem ciklusu (2. faza kapitalizma, fordistična, kinematična produkcija) in da je socializem odplaknila tretja informatizirana faza, digitalna produkcija. Dejstvo je, da sedaj z zaslugami (za kaj, za ekonomski in ideološki kolaps?) posiljujejo mlajše in jim ne dajo dihati in se razvijati.

Dejstvo je, da se nabira. Dlje se bo nabiralo, huje bo, ko bo počilo. Vsi namreč ne bodo v miru in tišini crknili v sobicah, ki so jim jih milostno odmerili komunajzarski starši in dedi, brez premoženja in dohodkov in s konstantnim sranjem o demokratičnem socializmu in o tem, kaj so stari ustvarili in kako jim morajo biti hvaležni nad glavami.

USTVARILI niste nič, svet je pljunil na vas, mi pa plačujemo vaše račune in kredite. Vaša generacija je pokradla in krade. kučani, jankovići in podoben 60+ lopovski drek je v prvih vrstah kraje in na okopih maha z rdečo zastavo.