Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-16741 sporočil: 3.984
[kirman69]
> [faikk]
> Zelo zgovorno.
>
> Za kakršenkoli rezultat bomo morali najprej spremeniti kar nekaj malega v naših glavah, npr.:
>
> - da se pri nas človeka že takoj ko prestopi prag 40 ne uvršča med staro iztrošeno blago
>
> - da ljudje pri 40 ne razmišljajo samo še o tem koliko let jim je ostalo do penziona
>
> - da delo ni zgolj obvezna tlaka, ki jo moram poraviti do penziona
>
> in tako naprej...

Pejt mal u fabrko (koliko jih je pač še ostalo) al pa kakemu od "ubogih" privatnikov (časte izjeme izvzete!) garbat za nekaj sto evrov petke in svetke, pa bomo videli, zakaj, kdaj in kolikokrat boš ti razišljal o penzionu ;)
Tako, ja. Meni gredo blazno na živce tudi pametnjakoviči, ki nam nekaj solijo pamet o prekvalifikacijah in izobraževanju. Jaz pravim, enkrat za tekočim trakom - vse življenje za tekočim trakom!

Življenje je preprosto prekratko, da bi na vsake 50 let kar nekaj menjal poklic ali celo prosti čas (in bolniške, če pokvarjeni kapitalistični direktor ni preveč nabrit), kjer se še edino da kaj zaslužiti, zapravljal za nekakšna pridobivanja znanj ali kvalifikacij. Tistih v klimatiziranih pisarnah na usnjenih foteljih je še preveč.

Vsi smo soodgovorni za družbeni produkt dela, zato naj se ta tudi pravično in čim bolj enakopravno razdeli med vse! Zato pa imamo državo, da to uredi. Nič me ne moti, če ima direktor 5% ali 6% višjo plačo od mene, vendar mora za to tudi opraviti svoje naloge in odgovornosti in se, kar je zelo zaželjeno, čim pogosteje pridružiti nam v proizvodnji.