Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Na magnetno resonanco se splača na Hrvaško

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15715 sporočil: 6.084
[Glavni forum] Tema: Na magnetno resonanco se splača na Hrvaško
[#2261427] 05.11.13 17:06 · odgovor na: (#2260948)
Odgovori   +    0
[gsavli]
> V Italiji v eni od tržaških bolnic resonanca kolena stane 230 evrov,

no, tja ne hodit. moje izkušnje (sem radiolog): naredijo koleno s tremi gradient echo sekvencami, hitrimi in precej inferiornimi napram spin echo. Pri nas - 4 sekvence, od tega 3 spin-echo, vse daljše od tržaških in po mednarodnih standardih. Pregled traja nekje dvakrat dlje kot tam, slike iz te tržaške bolnišnice so zelo inferiorne našim (da ne rečem zanič), izvidi pa temu primeren čira-čara, hokus-pokus.

ostalih ne poznam, zato jih ne morem komentirati, tržaške se pa vsekakor izogibajte (najhujši primer do sedaj je bil en fuzbaler, ki so mu v trstu "našli" rupturo ACL in medialnega meniskusa, slike je prinesel s sabo in s tistih slik bi jaz rekel lahko prav tako karkoli, potem smo pa še mi naredili MR in sta bila tako ACL kot meniskus čisto ok, je pa imel sindrom tractus iliotibialisa. čisti hokus-pokus).
Kaj meniš o kliniki neuron v Zagrebu, tam imajo 3T napravo. Nekaj sem se dogovarjal, na koncu nisem rabil. Pravijo, da je pregled na taki napravi hitrejši, kar je fino ob določenih snemanjih, ko imaš glavo v luknji - bljak.
poliklinika-neuron.h...logija.htm