Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-45716 sporočil: 90
5% obresti na banki niti slučajno ne bo več, če se pravilno spomnim sta imeli še to leto pri nas najvišje obresti na depozit Factor banka in Probanka, pa vidimo kje sta končali, v tujini pa že dolgo časa ni takšnih fantazijskih obresti na depozite, tako da je realna višina depozita tam nekje pri višini inflacije (2-3%) pa še to na depozit na daljše časovno obdobje kjer vežeš naenkrat večjo vstoto denarja, pri pokojninskem zavarovanju o katerem govori članek pa se vplačuje mesečno.

Ljudej pri nas bi imeli visok donos in nizko tveganje, to pa se izključuje. Na dolgi rok si (smo) lahko veseli če pokriješ inflacijo, zdaj kaj je realna inflacija je pa že drugo vprašanje.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2246439

Strani: 1

anon-297279 sporočil: 75
Saj sploh niso pomembne 2,3 4 ali 5% obresti na depozit. Pomembno je, da enak denar kateri dam v drugi steber dobim brezobrestno (0% obresti!) vrnjen šele po 16 letih. Torej po 81 letu starosti, če se upokojim s 65. leti. Če grem v pokoj in krepnem prej, pa denar ostane zavarovalnici. Depozit na mojem računu ali celo doma v nogavici (isto 0% obresti!) pa bi ostal mojim naslednikom.

Pričakovana življenjska doba ljudi rojenih v 60-70 letih prejšnjega stoletja pa je tam 65 let. Torej statistično ne bom dočakal niti redne pokojnine, kaj šele koristil drugi steber.

PS- na obresti se ne plačuje dohodnina. S 25% se obdavči le znesek obresti nad 1000€.
anon-307599 sporočil: 24
Delavska ima danes rentno nad 10 let s 5,0% fiksnimi obrestmi z mesečnim pripisom obresti. 4 leta nazaj je bilo celo 5,8%. Izplačilo je možno v obliki večletne rente (na tak način se lahko izniči ali močno ublaži davek na obresti)ali enkratno, hranilnica je glede tega povsem fleksibilna. Zaenkrat sem zelo zadovoljen, naj le ostane tako :)

Strani: 1