Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako privarčevati v vsakdanjem življenju

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-271953 sporočil: 133
Pravila varčevanja se naučimo počasi ali pa takoj ko ni prihodkov. Ob plačilu položnic ostane 700,00€ petčlanska družina ne more varčevati. Jih pa ali nauči življenje ali pomanjkanje denarja kako z razporejanjem omenjene vsote pridobiti največ. Pred 25 leti sem prehajal iz čekov na kartice. Glava me je bolela še 2 leti potem. Pred 10 leti sem ukinil vse kartice. Torej porabim samo toliko kot je v žepu. Še PIN kode za bankomat nimam. Ko je danes vse postalo drago se z kopico reklam prebijam iz meseca v mesec. Pri hrani sem znižal porabo za 40% s tem da kopujem takrat ko je ceneje pri konkurenci. Kupim po malo in tako grem večkrat na zdrav sprehod. Bistvo nakupov pa je da če nekaj ni iz akcije ne kupim nekaj drugega. Raznolikost hrane je ostala ista kot prej. Tukaj pride do izraza samodisiplina človeka. IP storitve sem uspešno znižal za 80%. Telefonija Bob in klasična antena, saj so dosegljivi vsi slovenski programi. Bomo pa nekaj gledali kasneje kot bi drugače. Namesto treh avtov imamo samo še dva. Ukinili smo časopis in reviji. Še vedno ne morem prišparati nič, a sem družini zagotovil enako eksistenco kot prej. Še vedno kdaj kaj spečemo ali gremo na krajši izlet.
Teško je in še težje bo. Pa srečno vsem, ki še toliko nimajo kot imam jaz.