Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kje je glava?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-274438 sporočil: 2.890
[Glavni forum] Tema: Kje je glava?
[#2134766] 03.06.13 00:51 · odgovor na: bc123a (#2134761)
Odgovori   +    7
[bc123a]
> [zmrda]
> In če pomisliš je to to. Slovenija je premajhna in predraga za multinacionalke.

Premajhna ni, predraga je, ampak to se da popraviti. Znizas minimalce in place v JS ter penzije, ostalo se bo prilagodilo samo.
Call me skeptic. Multinacionalki je isti k odpret firmo v Romuniji, Sloveniji ali pa na Kosovu. Kaj je merilo? Čisto enostavno, kaj bo prineslo največji profit.

Kaj se boš potem jebuckal z neko slovenijo, kjer boš težko dobil kadre, ker je pač količina omejena. Pa še durs te bo jebuckal s svojimi forami (baje je imel nekaj let nazaj MS politiko: vse finance knjiži tako, kot je najslabše za MS; ker je to ceneje, kot pa hebanje z inšpekcijami).
Obstaja seveda velikanska razlika med romunijo in slovenijo - ne se pretvarjati, da je slovenija sedaj pa nekaj cisto drugega kot 15 let nazaj. Samo predraga je postala.
Mislim, da imamo na mnogih področjih bistveno manj kvalitetne kadre, kot 15 let nazaj. Ali pa, če hočeš, enako kvalitetne, kot 15 let nazaj - drugi pa so šli naprej (pa spet ne vsi).
Place v sloveniji so cca 30% previsoke glede na produktivnost, ce bi sle dol, bi bila slovenija ze pri teh placah zanimiva za investicije. Smo prakticno 4 ure voznje od nemcije, celo pot avtoceste - efektivno je cela slovenija 2 uri od meje "velike nemcije". to je prednost, ne da ni.
Je prednost. In ja, plače so očitno previsoke. Koliko, bo povedal trg. Meni se zdi nerazumno, da ne rečem morilsko, da imaš tako visoko brezposelnost, kot jo imamo, pa vseeno vstrajaš na minimalcu. Dejansko gre za to, da tisti, ki (še) imajo službe ne popuščajo pri znesku na račun tistih, ki so na cesti. Noro.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2134766

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Kje je glava?
[#2134784] 03.06.13 04:37 · odgovor na: anon-274438 (#2134766)
Odgovori   +    4
[zmrda]
Je prednost. In ja, plače so očitno previsoke. Koliko, bo povedal trg. Meni se zdi nerazumno, da ne rečem morilsko, da imaš tako visoko brezposelnost, kot jo imamo, pa vseeno vstrajaš na minimalcu. Dejansko gre za to, da tisti, ki (še) imajo službe ne popuščajo pri znesku na račun tistih, ki so na cesti. Noro.
To je na kratko povedano, najvecji problem, po drugi strani pa vseeno po moje edina ovira. Mislim da se pri tem, kaj nemske multinacionalke iscejo v blizini, vse skupaj zreducira na to, kako visok je minimalc (in seveda druge place glede na to). Nas je, imas prav, morilsko previsok.

Strani: 1