Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kje je glava?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Kje je glava?
[#2134747] 03.06.13 00:27 · odgovor na: anon-274438 (#2134702)
Odgovori   +    20
Zadnja sprememba: bc123a 03.06.2013 00:27
[zmrda]
V tole se bom vtaknil, ker sem iz foha:

>Naložbe v širokopasovna omrežja in digitalizacijo družbe, ker pospešujejo gospodarsko rast in omogočajo tehnološke inovacije v podjetjih.

Slovenija ima zelo dobre, če ne nadpovprečne širokopasovne povezave. Da bi še dodatna digitalizacija kar sama po sebi omogočala rast je nonsens. Digitalizacija ja, vendar kot dodatek vsej ostali vzpostavljeni infrastrukturi in kritični masi ljudi. Ampak dokler vlak od Lj do MB ali Kopra vozi ure in ure in ure in dokler čakaš na gradbeno dovoljenje leta... je neko na pamet grajenje telekomunikacijskega omrežja precej brezveze.
Tako je. Kolegi iz tujine se vedno cudijo, da imam recimo lahko 20/20 prikljucek preko optike za ta denar, kot ga placam, ob tem, da sta v bloku celo dve konkurencni opticni napeljavi pa kar dol padejo ob zacudenja.

Po drugi strani se hocem peljati v MB z vlakom, pa 1) mi ze prodajalka kart pove, da namesto obljubljenega pendolina vozi socialni siemens, in se bom vozil pol ure vec, na vlaku pa ne bo niti prostora za odloziti notebook in vticnice, tudi ce bi hotel placati prvi razred. Bo pa zato karta 12 EUR, kar je res smesno poceni. Vlak pa 3/4 prazen.

Ce bi hotel do Murske Sobote, ali bognedaj Velenja ali Novega mesta pa je itak katastrofa.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2134747

Strani: 1

anon-274438 sporočil: 2.890
[Glavni forum] Tema: Kje je glava?
[#2134757] 03.06.13 00:37 · odgovor na: bc123a (#2134747)
Odgovori   +    15
[bc123a]
Po drugi strani se hocem peljati v MB z vlakom, pa 1) mi ze prodajalka kart pove
No tu je naslednji problem: zakaj hudica moraš leta 2013.. DVA TISOČ!! trinajst... karte kupit pri prodajalki. Še danes nimajo avtomatov...
anon-238577 sporočil: 14.015
[Glavni forum] Tema: Kje je glava?
[#2134848] 03.06.13 07:59 · odgovor na: bc123a (#2134747)
Odgovori   +    2
[bc123a]

Po drugi strani se hocem peljati v MB z vlakom, pa 1) mi ze prodajalka kart pove, da namesto obljubljenega pendolina vozi socialni siemens, in se bom vozil pol ure vec, na vlaku pa ne bo niti prostora za odloziti notebook in vticnice, tudi ce bi hotel placati prvi razred. Bo pa zato karta 12 EUR, kar je res smesno poceni. Vlak pa 3/4 prazen.
xexe, saj v vsem ostalem se strinjam s tabo, ampak ravno na tem primeru sem enkrat doživel nekaj drugačnega, ko sem se po dolgih letih enkrat peljal z vlakom na tej relaciji;

tudi takrat pendolina ni bilo, pa je po normalni ceni peljal "socialni siemens", ki pa je kljub temu vozil skoraj do minute po voznem redu pendolina, leti kot raketa, samo če mu rečejo, in sosed se je lepo vso pot zabaval s svojim notebookom ...

samo ne zdaj vprašat, zakaj so sploh kupili pendoline :)

Strani: 1