Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kje je glava?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-256011 sporočil: 3.436
[Glavni forum] Tema: Kje je glava?
[#2134740] 03.06.13 00:07
Odgovori   +    18
Hmmm, zadnje čase vsi omenjajo gradnjo HE na sr. Savi kot rešitev za gospodarstvo. Pa sploh rabimo toliko elektrike? Mogoče bi bila bolj dobičkonosna rešitev visokotehnološka sežigalnica nevarnih odpadkov. To bi porebovale ne samo Slovenija ampak tudi sosednje države. To bi bil tudi odličen način, da izkoristimo domače znanstvenike.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2134740

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Kje je glava?
[#2134787] 03.06.13 05:26 · odgovor na: anon-256011 (#2134740)
Odgovori   +    18
[maiale]
Hmmm, zadnje čase vsi omenjajo gradnjo HE na sr. Savi kot rešitev za gospodarstvo. Pa sploh rabimo toliko elektrike? Mogoče bi bila bolj dobičkonosna rešitev visokotehnološka sežigalnica nevarnih odpadkov.
Zakaj nevarnih, zakaj visokotehnoloska? Mene je pred casom pogrelo, ko sem videl Snagino brosuro "ravnanje z odpadki 2013" kjer imajo tudi poglavje "miti o odpadkih". In me je skoraj na rit vrglo, ker tam noter kot mit razglasijo to, da se z locevanjem znizajo stroski. Ker da oni prodajo samo papir, steklo in kovine za profit.... ostalo "predajo" ("ne prodajo", kot izrecno pise) druzbam za predelavo. In potem navajajo, da so tudi v tujini z locevanjem sli stroski gor...

PROSIM? WTF? Kako si drznejo? Mislim, razni ekologi so nazigali leta in leta, da se odpadke locuje zato, ker so not koristne surovine, ki se jih da prodati in predelati. Zato so drzave sle v locevanje, celo pod groznjo nore represije (kazni za nelocevanje).

Sedaj pa to postane MIT? Kurcevi MIT? Nazigas 15 let, da se to SPLACA, potem pa meni nic, tebi nic, to razglasis za MIT? Pa kje imajo te ljudje faco to pisat not?

Ce je to mit, zakaj sploh kompliciramo z locevanjem? Papir in steklo sta se loceno zbirala ze 10 let nazaj, pred fensi novimi kantami od snage in pred njihovimi novimi urniki odvoza. Zelezo se da pobrati iz smeti avtomatsko (z magneti), torej zadeva ne zahteva nobenega locevanja na strani uporabnika. Preostanek pa se itak NE SPLACA locevati! Zakaj se torej preostanka ne sezge v sezigalnici in na deponijo odlaga samo nekajkrat manjsi volumen granulata (ce lahko Monaco, lahko tudi mi, ali smo mi bolj papeski od papeza?).
anon-45881 sporočil: 7.327
[Glavni forum] Tema: Kje je glava?
[#2134939] 03.06.13 08:59 · odgovor na: anon-256011 (#2134740)
Odgovori   +    5
[maiale]
Hmmm, zadnje čase vsi omenjajo gradnjo HE na sr. Savi kot rešitev za gospodarstvo. Pa sploh rabimo toliko elektrike? Mogoče bi bila bolj dobičkonosna rešitev visokotehnološka sežigalnica nevarnih odpadkov. To bi porebovale ne samo Slovenija ampak tudi sosednje države. To bi bil tudi odličen način, da izkoristimo domače znanstvenike.
Saj eno NIZKOtehnološko sežigalnico nevarnih odpadkov že imamo. Samo imenuje se BETONARNA LaFarge. Težava je v tem, da uradno to niti ni sežigalnica, odpadke vozijo iz cele Evrope in radi izklapljajo filtre, ker je to drag špas, inšpektorji pa zelo neradi hodijo na ogled ob nedeljah. Vprašaj Ekokrog, kako to gre. In zasavske zdravnike, kakšna je incidenca težkih pljučnih bolezni v tistih koncih (samo eden od razlogov, da sem spokal kufre od tam).

Evo največjega problema Slovenije - ne samo odpor ljudi, da imajo blizu sebe kakršnokoli industrijo, deponije ipd., temveč da se jih nategne z obljubami, ki se ne izpolnjujejo, potem pa nihče več nikomur ne verjame.

Strani: 1