Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Oskrunjeno obeležje na Roški

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

macon sporočil: 12.861
[Glavni forum] Tema: Oskrunjeno obeležje na Roški
[#2134523] 02.06.13 19:02 · odgovor na: (#2134282)
Odgovori   +    14
[gsavli]
> [NavadniNimda]
> > [gsavli]
> > > [NavadniNimda]
> > > > [gsavli]
> > > > > [Miran77]
> > > > > No ja, saj smo vedeli. Pričakovano.
> > > >
> > > > brez veze sploh dajat gor tablo. stvar je bila pričakovana in vsi so vedeli.
> > >
> > > Prvi amandma ustave zagotavlja Svobodo govora in izražanja. Ampak to ni kar tako nekaj tjavendan, ampak garancije države, da ti omogoča živeti v razmerah Freedom of Fear: torej da se lahko izražaš, brez strahu, da bi te kdo lahko ali smel pri tem šikanirati. To velja tudi za simbole, kot je recimo tole "pojugoslovanjeno" spominsko obeležje!
> >
> > Hm, jaz vseeno ne odobravam pisanja po fasadah in spominskih obeležjih, nisem čisto prepričan, da to spada v svobodo govora. Če koga moti tabla, jo zaradi mene lahko proceduralno odmontira, tako kot so jo janša&co proceduralno namontirali gor, packanje po zidu in tabli pa vsaj zame nista svoboda govora.
>
> Tudi jaz sem govoril o postavitvi obeležja, ne pa o "načinu izražanja Jugoslovanskih kulturnikov", ki jih moramo povrh vsega še prisilno financirati. Policija, ukrepaj!

a, ok, sem razumel, da se strinjaš z vandalizmom kot načinom izražanja.

če koga tabla moti, se jo zihr da na kak način legalno proceduralno odmontirati, tako kot se jo je namontiralo. če se mu da s tem zajebavat...
Udbotrol, kaj ko bi odmontirali kidričev kip blizu palamenta. Ogabni komunajzarski zločinec je pobil kup ljudi in še sedaj ga s kipom javno častimo. Dokler nimaš nobenih problemov s totalitarnimi obeležji, se ne oglašaj o obeležjih povezanih s samostojnostjo Slovenije.