2 min
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 min
Odškodninska odgovornost bank pri kibernetskih napadih in drugih neodobrenih plačilih
2 uri
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 1
2 uri
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice 1
3 ure
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
3 ure
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
3 ure
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
4 ure
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
4 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
4 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
4 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
6 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
9 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
9 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
15 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
16 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
16 ur
Najbolj brani članki danes
17 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
17 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
17 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Moj slog: Dejan Romih

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Glavni forum] Tema: Moj slog: Dejan Romih
[#2122933] 23.05.13 08:26 · odgovor na: crt (#2122861)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pobalin 23.05.2013 08:28
[crt]
> [pobalin]
> res bizarno pa je nakazilo marca letos: skoraj 5 jurjev od ZZZS?!

to je lahko trivialna stvar - bolniska.
zanimivo pa prejete bolniske od predprejsnjega leta niso zabelezene (ali pa sem jaz ekstremno storast pri uporabi supervizorja, kar prav tako ni nemogoce).
Malo dvomim tako v omenjeno trivialnost kot v tvojo ekstremno štoravost. Prej bi rekel, da bi supervizorju morali odvzeti predpono super, ker ne deluje v redu ali pa ga je mogoče izigrati.

Argument za to tezo? Precej na začetku delovanja je tok javnega denarja v SVIZ izgledal čisto drugače kot kakšno leto potem - za isto obdobje. Zanimiv je pogled na pretok denarja iz ZZZS, ki se je od oktobra 2011 več kot podvojil (največ pa očitno nakazujejo sami sebi (?): supervizor.kpk-rs.si...gan/27405/
Poslovanje ZZZS z državo (RS) pokaže velik padec leta 2005 in velik vzpon leta 2012: supervizor.kpk-rs.si.../17659957/

Če vzameš pod lupo nekaj velikih firm, postane teza o bolniških ali pa prikazani podatki jako bizarna zadeva.
Gorenje: supervizor.kpk-rs.si.../72615320/
Revoz: supervizor.kpk-rs.si.../51520877/
Mercator: supervizor.kpk-rs.si.../45884595/

Možno je, da se je nekaj spremenilo pri izplačevanju bolnišk, ampak tudi na to pade senca dvoma, če z zgornjimi tremi primerjaš Petrol, ki ob podobnem trendu od 2012 naprej kaže vsaj nekaj izplačil v prejšnjih letih:
supervizor.kpk-rs.si.../80267432/
Ali pa še bolj konstanten Unior:
supervizor.kpk-rs.si.../72461721/

Tudi prikaz denarnih tokov druge mega javne blagajne (ZPIZ) bi najbrž rabil nekaj pojasnil: supervizor.kpk-rs.si...gan/26409/

Za zaključek se mi zdi silno zanimivo tudi, da se med "naravnimi" največjimi prejemniki denarja ZZZS na dnu prve strani v soseščini ZD Celje, Mestnih lekarn in Koroških lekarn znajde neka zasebna lekarna Top-lek s Ptuja s skoraj 35 milijoni prilivov iz zdravstvene blagajne v dobrih desetih letih. Kljub tem številkam lekarne Top-lek ne išči v minifipo in ne v JOLP, kar se mi zdi za takšen obseg poslovanja z javnim denarjem nepojmljivo.
supervizor.kpk-rs.si.../80776434/

Na drugi strani so javne Lekarne Ptuj, ki imajo osem lokacij, a so v tem času od ZZZS dobile samo 22 milijonov.
supervizor.kpk-rs.si.../21691223/

Prva misel, da gre za kakšno zasebno navezo na lokalno zdravstveno ustanovo, se izkaže za verjetno zmoto, ker sta obe ptujski lekarni po prikazu supervizorja večino javnega denarja dobili od ZZZS. Je pa zanimiva primerjava njunih grafov, ker se pri javnih lekarnah proti koncu leta 2006 pojavi katastrofalen in trajen upad javnega denarja, pri Top-leku pa ne. Je na lokalni trg vstopil tretji igralec in se zavarovanci odtlej izogibajo tistih osmim javnim lekarnam izogibajo? Malo verjetno, če zgoraj navedeno primerjaš s podatki iz letnega poročila za 2012.

Nauk? Dva:
1. Supervizor je tako sumljiv, da bi ga morala KPK takoj vzeti ne pod lupo ampak kar pod mikroskop. Najbrž ne toliko same aplikacije, ampak predvsem tisti del, ki ga jaz dojemam kot "junk in, junk out". Pri tem sploh ni tako pomembno ali dobimo zasebni obiskovalci tega peep-showa prave podatke, ampak kakšne in kako urejene ima država. Na kakšnih temeljih lahko oblast kreira nacionalne strategije in politične taktike?

2. Zasebno lekarništvo je pri nas lahko zelo donosno. Morda pri tem pomaga pravi priimek, rodbinske, politične, klanovske vezi in še kakšno tiho partnerstvo. :-)